Досвід мами двох дітей: як прожити на 350 рублів в тиждень

1001

Коли жінка залишається наодинці з труднощами, вона розуміє: хто, якщо не я? У схожій ситуації опинилася мешканка Воронежа, яка виховує синів. Хлопчики поки маленькі. Їх матуся визнається:

Знаєте, незважаючи на всі труднощі, у мене зараз один з найщасливіших періодів у житті. А матеріальне обов’язково поступово прийде. Я оптиміст.

Читайте також:Монолог мами: «Як я переглянула сімейний бюджет у бік скорочення витрат»

А поки вона веде щоденник в соцмережі і розповідає, як живе на 6500 рублів в місяць. Зазначимо, що від пропонованої подругами в Мережі грошової допомоги матуся відмовляється.

Отже, дано двоє дітей 1,4 і 4 роки, 350 рублів на 8 днів до отримання дитячої допомоги в 6500 рублів, день народження сина (не святкую, але тортик і подарунки йому хочеться), майже порожній холодильник.

Із запасів — стакан вівсянки, півкіло манки, 300 гр. курки на кістки (спинка), кіло гречки, півкіло рису, два сирих яйця, півкіло макаронів, кава чай цукор, вафельні коржі, банку згущеного молока.

День 1

Старшого відвела мамі, вони давно просилися один до одного. По дорозі додому купила молодшому один маленький молодий кабачок, одну маленьку морквину, одне маленьке яблучко, але смачне… Всього 17 рублів витратила. Молодший ще на гв.

Прийшла, зробила йому трохи вівсянки на воді, але він є не став. Поїв груди і заснув до ранку. Я доїла, зварила каструльку рису, цілу курку (вийшло 2 літри бульйону), бульйон розділила на 4 частини по 0.5 літра, м’ясо зняла і теж розділила на 4 і додала в бульйон, відправила в морозильник заморожуватися.

-17руб.

День 2

Зварила вівсянки на сніданок, погодувала молодшого, взяла баночку замороженого бульйону і пішла до мами годувати старшого до обіду (він у мами є не хоче, тільки я можу його нагодувати). По дорозі зайшла в магазин, купила старшому два конструктора з фиксиками по акції за 9.90 замість 174х руб., два йогурту по 21руб молодшому і фруктовий салатик в патчі за 23руб, щоб відвернути його і дати прямо в магазині (вже розкапризувався).

Будинки дала яблучко — поїв близько 1/3 і кинув. Зварила з залишку трохи компотика.

На вечерю молодшому трохи рису (одну ложку ‘ їв), йогурт.

Зробила вафельний тортик. Коржі (30руб) змастила згущеним молоком (65руб). Коржі і згущене молоко не вважаю, т. к. були з запасів.

Загальна: -80 руб.(трохи бонусами оплатила).

День 3

Старшому 4 роки. З ранку поїла сама вівсянки і нагодувала молодшого. На обід рис. Молодшому з шматочком курочки, мені з гострим соусом. Компотик.

Після денного сну пішли до мами. По дорозі купила кукурудзяні палички (10руб), кіндер (71руб), желейних ведмедиків (любить їх) (29руб по акції), «чарівну паличку» в іграшках (22руб), молоко 44руб. Заплатила 159руб, списавши трохи бонусів.

Ще купила кульку і надула гелієм (60руб), прив’язала його до кіндер-сюрпризу)) Подарувала з тортиком (прикрасила кукурудзяними паличками і желейними ведмедиками, син в захваті був))) і конструктором у вигляді фокуса з помахом чарівної палички))

Разом 219 руб.

День 4

На сніданок вівсянка. На обід зварила одне яйце, сама з’їла білок. Мені макарони з 0.5 банки рибних консервів (мама дала), молодшому зварила супчик з 0.5 кабачка, 0.5 морквини, жовтки і трохи бульйону з шматочком курки. З’їв півтарілки, решту я доїла.

До вечора спекла кавовий маннік на воді без борошна, з одним яйцем. Манник ситний, їсти не хочеться після нього.

По дорозі трохи підробляю на польових завданнях. Спеціально не ходжу далеко, роблю фото тільки того, що поруч. За 5 днів зробила фото 8-ми будівель за 0.10$, разом 0.80$ Дрібниця, але легко, гуляючи з дитиною і коляскою, на оплату частини інтернету годиться.

Разом – 00.руб сьогодні.

День 5.

Зранку зварила вівсянки. Зірвалася, взяла в борг 300руб (старшого годувати треба ще). По дорозі купили:

По пучку кріп і щавель – 50руб

Молоко – 39 руб. по акції

Картопля – (5шт 24.99 1.200 кг) 30.24 руб

макарони червона ціна 400гр. – 13.89

Йогурт Агуша – 30.70

Морозиво – 6руб

Цибуля 2шт – (50р/кг 0.430 р 21.50

морквина 3шт. – 32.89 кг 17руб

Батон -450гр – 37.39

Яйця 10шт – 50руб

І старшому крейда і лизуна…

Крейда – 9руб

Лизун в капсулі – 10руб

Загальна: 315руб. (округлила трохи).

Є 80 руб. ще дріб’язком і по дорозі до мами на 0.30$ наклацали по роботі, всього 0.90$ там, може виведу.

День 6

З ранку доїли манник . В обід запропонувала їм суп.

Собі зробила «типу плов» — обсмажила рис з цибулею і морквою і далі все як з пловом, тільки на сковорідці і без м’яса. Вийшло смачно, але м’яса не вистачало)

Сходили в магазин, купили 1кг борошна за 39 руб. і 1 пакетик сухих дріжджів за 8руб. Прийшли додому, з півкіло борошна і полпакетика дріжджів і 1 яйця зробила тісто для пиріжків. З вчорашнього картопляного пюре (яку діти теж не захотіли) + 1 яйце (даремно, без смачніше) і засмажки з 0.5 цибулини зробила начинку. Зліпила пиріжки, спекла. Вийшло 8 величезних штук)) 2.7 руб 1штука виходить.

Проблема, діти малоежки, з їжею і так складно, намагаюся хоч щось робити їм, а вони часто тільки магазинні йогурти і сирки хочуть (і то часто мені доїдати доводиться) і солодощі…

Разом 42 крб. сьогодні.

Автор цього поста планує через два місяці, коли найменшому синові виповниться 1,5 року, влаштувати його зі старшим братом у приватний сад (оплата за рахунок коштів материнського капіталу) і почати пошук роботи. Молода матуся не сумує і дивиться на життя з оптимізмом.

Всі фото: Depositphotos