Як вибрати доглядальницю для хворого

12-17-2021

Можливо, у вашому житті настане такий момент, коли ви будете змушені розглядати необхідність послуг доглядальниці для своєї близької людини. Звичайно, в першу чергу хотілося б, щоб запрошена найти сиделку для больного володіла такими якостями, як доброта, відповідальність, чуйність, доброзичливість, повагу і терпіння. 

Про ці якості можна дізнатися тільки при особистій зустрічі, а частіше лише за результатами роботи. Але ось з чого почати вибір такої доглядальниці, яка підійде саме вам, ми зараз обговоримо.

Для початку визначитеся, які обов’язки будуть покладатися на доглядальницю, і який графік її роботи бажаний для вас.

Можна найняти денну доглядальницю (без проживання), такі доглядальниці найбільш затребувані. Їх графік роботи-найбільш напружений час з 8.00 до 19.00. У цей період літнім людям найбільш часто потрібна допомога, а їх родичі знаходяться на роботі.

Добові доглядальниці (без проживання) https://ne-odin.in.ua/nurse-at-home/ зазвичай мають позмінний графік роботи, щоб забезпечити спостереження і догляд за хворим або літньою людиною, або догляд за лежачими хворими протягом всіх 24 годин.

Доглядальниця з проживанням забезпечить постійне спостереження за близьким, що включає догляд за літнім (хворим) і ведення домашнього господарства. Далі потрібно сформулювати обов’язки доглядальниці.

Доглядальниця-медсестра зробить необхідні медичні маніпуляції (ін’єкції, перев’язки, клізми), але тільки запропоновані лікарем.

Доглядальниця-господиня виконає прибирання, приготує їжу, допоможе по господарству, але і, природно, надасть догляд за хворим (підтримає гігієну тіла, допоможе здійснити необхідні процедури).

Доглядальниця-компаньйон допоможе хворому (літньому) людині відволіктися, приємно і цікаво провести час, посприяє у веденні господарства.

За рівнем кваліфікації доглядальниці теж бувають різними:

Доглядальниця зі знаннями і вміннями середнього медичного персоналу. Як правило, такі доглядальниці мають спеціальну освіту. Така доглядальниця має медичні навички і при необхідності зможе зробити укол (внутрішньовенно і внутрішньом’язово), поставити клізму, зробити перев’язку, забезпечити догляд за раною, пролежнями. Також виконає необхідні гігієнічні процедури, лікувальний масаж. У доглядальниці з такою кваліфікацією, як правило, є досвід догляду за хворими, в тому числі і за тяжкохворими.

Доглядальниця без спеціальних знань і медичної освіти запрошується в першу чергу для підтримки гігієни хворого (літнього) і гігієни приміщення. Така доглядальниця і житло прибере, і їжу приготує, сходить за покупками і допоможе вашому близькому сходити на прогулянку або в поліклініку. Але якщо потрібна кваліфікована медична допомога, доведеться додатково запрошувати медсестру.