Як вибрати вінчальні ікони

1-23-2022

1 таїнство вінчання в православній церкві з’єднує двох люблячих людей священними узами шлюбу, подаючи їм боже благословення для створення міцної християнської сім’ї. Також хочемо вам порекомендувати ТЕКСТ. Під час даного обряду використовуються вінчальні ікони, до яких схиляються хрещені наречений і наречена. У любові до бога і один до одного майбутнє подружжя обіцяє зберігати вірність, виконувати заповіді євангелія, виховувати своїх дітей. Таким чином, в новій родині першими святинями в іконостасі стають вінчальні ікони.

Зміст

Особливості

За давніми звичаями атрибути для обряду вінчання в день священного таїнства молодим підносять батьки, благословляючи на шлюб дітей і передаючи реліквії з покоління в покоління. Батьки нареченої підносять образ спасителя нареченому, а батьки нареченого, в свою чергу, дарують нареченій образ богородиці.

Під час таїнства священик благословляє іконою ісуса христа нареченого, а образом божої матері-наречену. Після обряду обвінчана пара чоловіка і жінки виходить з храму з цими святинями в руках і з новим духовним наповненням в душі.

” вінчальна пара»

«вінчальна пара ” – ікона на весілля, яка благословить шлюб молодих, наповнить їх вірою і надією, зробить їх союз щасливим. Традиційно так називають композицію з двох святинь із зображенням господа вседержителя і пресвятої богородиці.

Прийнято, що майбутній чоловік благословляється ликом христа спасителя, як заступник і захисник своєї дружини і майбутніх дітей. Образ вседержителя буде нагадувати батькові сімейства про велику відповідальність перед своїми рідними і всевишнім. Дружина ж благословляється ликом пресвятої діви марії як берегиня домашнього вогнища, вірна дружина і майбутня турботлива мати своїх дітей.ікони – це в першу чергу духовне образне уособлення святих. Кожне зображення несе в собі величезний сакральний сенс. “вінчальна пара” нагадує молодим людям, що їх союз священний, всі обіцянки дійсні і бог з ними поруч кожну хвилину.

Крім того, святині, якими здійснювалося благословення в церкві, для молодят символізують любов, міцний шлюб і домашнє вогнище.

Які потрібні?

Часто під час одного з семи таїнств церкви, – вінчання, – священик благословляє пару іконами із зображенням спасителя і божої матері. Образ ісуса в такому випадку втілений в іконі христа вседержителя, рідше-спаса нерукотворного. Зазвичай до обряду вінчання підноситься казанська ікона божої матері, іверської богоматері або володимирська ікона божої матері, хоча допускаються і інші образи богородиці.затребуваними, але не обов’язковими на одруженні є зображення петра і февронії, сімейної пари, яка відома своїми діяннями. У більшості випадків святі прославляються окремо один від одного, але лики петра і февронії вважаються уособленням сім’ї – чоловіка і дружини, які, як в казці, жили довго і щасливо, і померли в один день. Під час мирського життя вони пережили багато бід і труднощів, але змогли їх вистояти, не спокуситися перед спокусами і ворожими напастями, зберігши відданість один одному і всевишньому.

За благополуччя сімейного життя також підносяться молитви до блаженної ксенії петербурзької, святої варвари.

Вартість і де придбати?

Образи святих-найкращий християнський подарунок на весілля близькими людьми або родичами. “вінчальна пара” може бути виготовлена майстром на замовлення в одній колірній гамі, із зображеннями ангелів-хранителів, ликами інших святих або сюжетами зі святого письма на полях однакових дерев’яних дощечок.

Даний атрибут молоді можуть придбати і самостійно в іконописній майстерні, церковній крамниці, в звичайному магазині або інтернет-магазині.

Вартість такого атрибута для вінчання залежить від розміру, матеріалів виготовлення і методу виконання. Ціна за пару може становити від 12 000 до 60 000 руб.

Рекомендації

Не існує особливих вказівок, якою саме має бути ікона. Всі вони несуть в собі однакову силу, незалежно від їх віку і прикраси. Проте, якщо вибір зробити складно, є сумніви або питання, краще звернутися до священнослужителя. Він підкаже, які деталі можна упустити, а які взяти до уваги при покупці.

Важливо пам’ятати, що образи повинні бути освячені, тому купити їх варто заздалегідь.

Головними орієнтирами є наступні критерії:

  • виконання. Образи можуть друкувати, вручну малювати або вишивати. Також не забороняється використовувати роботи з бісеру, бурштину, мозаїки. Зупиняйтеся на тому варіанті, який вам більше до душі. Пам’ятайте, що зображені на іконах лики святих мають однакову силу, незалежно від того, оформлена святиня під старовину, обрамлена сріблом або золотом;
  • стиль. Якщо “вінчальна пара” буде виконана в одному стилі-це тільки плюс, але ікони з різними окантовками і іконописним листом не потребують заміни і допустимі для обряду;
  • розмір. Не можна сказати, що чим більше святиня – тим чудеснее вона. Для таїнства вінчання відмінно підходять і зразки середніх розмірів (20х30, 30х40, 50х60 см). Надмірно великими буде важко користуватися під час процесу, також як і занадто маленькими іконками;
  • якість. Хоч така реліквія не предмет декору, вона повинна бути красивою і якісною, тому як її передають з покоління в покоління. Вибирати варто такі святині, які не вигоряють на сонці, всі компоненти чітко зафіксовані, немає тріщин і розривів;
  • ціна. Вартість залежить від багатьох факторів, але необов’язково дарувати найдорожче. Заплатить людина 10 або 100 тисяч за ікону, вона однаково буде зберігати пару і служити їм вірним помічників в їх добрих справах.

Після вінчання

Після торжества люди часто задаються питанням, куди ж дівати все вінчальні атрибути, в тому числі і ікони. Як правило, святині, якими благословляли чоловіка і жінку під час обряду, залишаються у новоспеченого подружжя.

Зображення залишають в будинку, де будуть жити молодята, а якщо пара переїжджає, то забирає їх разом з іншими речами на нове місце проживання.

Поставити святині можна в червоному кутку, спеціально відведеному домашньому іконостасі у вітальні або кухні-їдальні або повісити над ліжком молодят в спальні. Головне правило розміщення – до іконостасу має бути зручно підходити для вознесіння молитви. Ховати від гостей або прибирати ікони в ящик не варто, тому що це вважається поганою прикметою, а священики називають таке діяння ненависним богу, так як відбуваються вони від бажання приховати, заховати.

Під заступництвом вінчальних ікон проходить вся подальша спільне життя молодят. У важку хвилину подружжя щиро моляться перед образами господа і богородиці, просять їх про дарування дітей, про допомогу, благодаті. Не варто забувати про ікони і в щасливі дні, щоб не тільки по великих святах сказати їм від чистого серця спасибі, подякувати за мир, благополуччя і радість в родині.

Корисне відео

Що таке вінчальна пара? з яких ікон вона складається? хто і коли дарує їх молодятам? про це у відео:

Висновок

Після божого благословення в храмі молодята мають право називатися подружньою парою, бо їхні стосунки з того часу засвідчені на небесах. Для православної людини весь процес таїнства, кільця та ікони несуть чимале значення. Молиться перед зображенням поклоняється образу, а не картинці, і під час обряду вінчання на чоловіка і жінку поблажити благодать святих. Повага до віри, один одному і до ікон – це фундамент міцної християнської православної сім’ї, де панує взаєморозуміння і мир.

Згодна, що слід згадувати і молитися не тільки для того, щоб що-небудь попросити, але і потрібно не забувати дякувати богові за все хороше, що є в житті. Та й зосереджуватися краще на прекрасному, а не впадати в зневіру від проблем.