Вирощуємо вдома: самі невибагливі кімнатні рослини

722

Так приємно бачити в інтер’єрі частинку живої природи. Кімнатні квіти, як і інші рослини, що виділяють кисень, очищають повітря і сприятливо впливають на організм. Але як бути, якщо ви не маєте можливості регулярно доглядати за домашнім садом? Сьогодні ми пропонуємо вам познайомитися з самими невибагливими домашніми рослинами, за якими потрібен мінімальний догляд!

Алое, або столітник (Алое)

Найпопулярніше для домашнього саду рослина, завдяки своїм лікувальним властивостям. Відноситься до сімейства Сукуленти, росте в Південній Африці, на Мадагаскарі і Аравійському півострові. Розрізняють кілька видів: деревоподібні алое (столітник), алое чагарникові, алое трав’янисті і навіть алое ліани.

Розміщення: алое полюбляє сонце, тому краще розташовувати його на підвіконні чи балконі з сонячної сторони, влітку сміливо можна відкривати вікна і давати рослині дихати.

Догляд: алое воліє низьку вологість, нерегулярний полив (досить поливати 1-2 рази в тиждень влітку, а в зимовий час — 1-2 рази на місяць). Стежте, щоб листя алое не червоніли — це явна ознака нестачі вологи або харчування.

Шкідники і хвороби: щитівка, попелиця, павутинний кліщ вражають рослина, неправильний полив призводить до зміни кольору листя.

Розмноження: алое розмножується шляхом відділення бічних пагонів або насінням.

Цікавий факт: сік алое чудово справляється з нежиттю, також алое — прекрасний помічник у боротьбі з гнійними ранами.

Вартість: залежить від виду рослини, починається приблизно від 45 рублів за пакетик насіння.

Абутилон, або канатник (Abutilon)

Відноситься до сімейства Мальви, виростає на Гавайських островах, а також в Індії та Китаї. Цю рослину можна зустріти в тропіках і субтропіках Південної Америки, Африки, Австралії, Індії і Китаю. Через схожість листя з кленовим рослину називають домашнім кленом. Розрізняють кілька видів: Тигрове око, Селла, Белла, Бельвю, Органза, Джульєтта.

Розміщення: канатник любить денне світло, підійде підвіконня або кімната з гарним освітленням.

Догляд: поливати можна через день, при зайвій волозі рослина може не зацвісти. Удобрювати особливої необхідності немає, можна вносити підживлення раз в місяць.

Шкідники і хвороби: щитівка, борошнистий червець, білокрилка, попелиці і павутинний кліщ.

Розмноження: живцями або насінням, причому живцювання можна проводити в будь-який час року.

Цікавий факт: схожість насіння цієї рослини майже 100%, а час цвітіння — майже круглий рік.

Вартість: купити держак канатника можна від 120 рублів.

Бегонія (Begonia)

Відноситься до сімейства бегониевых, одне з найбільш популярних і красивих домашніх рослин, завдяки яскравим кольорам. Поширена в Південній Америці, Індії, західній частині Африки.

Розміщення: не любить яскравого світла і сонця, цілком може стояти в тіні на полиці.

Догляд: досить поливати бегонію 2 рази в тиждень і не допускати, щоб низ горщика був у воді, інакше коріння задихнуться. Бегонія не любить протягів.

Шкідники і хвороби: грибкові ураження черешків і листя, особливо при надлишку вологи, сіра гниль та борошниста роса, червоні павутинні клещики.

Розмноження: живцювання — найпоширеніший спосіб, відповідний для всіх видів бегонії.

Шкідники і хвороби: борошниста роса, сіра гниль, ложнощитовки м’яка — вражають листя; оранжерейна білокрилка, павутинний кліщ і тля, галова нематода — заводиться в коренях,

Цікаві факти: бегонія володіє позитивною енергетикою, рятує від депресій і допомагає знайти твердість характеру. Також благотворно впливає на стан серцево-судинної системи людини, очищає повітря в кімнаті від пилу, що виділяється з синтетичних матеріалів, і знижує рівень хвороботворних мікробів і бактерій.

Читайте також:Порада дня: допоможіть дитячому імунітету не знижуватися

Вартість: приблизно від 59 рублів за пакетик розсади, квітка в горщику можна придбати за ціною від 369 рублів.

Герань, або журавельник (Geranium)

Відноситься до сімейства Геранієвих. Відомо понад 400 видів цієї рослини, в народі він називається «бабусин квітка» з-за любові до нього старшого покоління. Поширена герань по всьому світу і вважається найбільш поширеним для домашнього вирощування квіткою.

Розміщення: журавельник любить світло, краще всього розташувати біля вікон південної сторони квартири.

Догляд: герань не любить органічні схвалення. З цією квіткою потрібно керуватися правилом «Краще не долити, ніж перелити». Засуху він переживає легко, а от від зайвої вологи може загинути

Розмноження: насінням і живцями. Держак відрізають і поміщають у воду для вкорінення, після цього висаджують у грунт.

Цікавий факт: герань очищає повітря від половини мікробів всього за добу. Ефірними маслами герані східні медики лікують деякі онкологічні захворювання. Також масло пеларгонії корисно при шкірних захворюваннях: опіках, виразках, запаленнях, ранах, дерматиті.

Вартість: герань у горщику можна придбати за ціною від 200 рублів, насіння герані коштують від 65 рублів.

Драцена (Dracena)

Відноситься до сімейства Драценовые, зустрічається в Африці, Гвінеї, на Канарських островах, острові Мадагаскар. Існує кілька видів цієї рослини, деякі з них цілком підходять для домашнього розведення.

Розташування: краще у великих просторих кімнатах з яскравим розсіяним освітленням, прямих сонячних променів рослина не любить.

Догляд: взимку драцену поливають рідко 1-2 рази в місяць, в період росту і цвітіння — 2-3 рази в тиждень.

Шкідники і хвороби: борошниста троянда, сіра, бура і коренева гниль, фузаріоз, щитівка, попелиця, борошнистий червець, павутинний кліщ

Розмноження: стебловими живцями двома способами — горизонтальним і вертикальним. Або живцюванням верхівок, роблячи рівний зріз та висаджуючи її у воду.

Цікавий факт: з листя деяких драцен одержують грубе волокно для виготовлення мотузок, а з соку драцен виробляють лак для покриття металів і фарби для тканин. Драценовый сік з виноградним спиртом використовують у народній медицині для лікування шкірних захворювань і виразки шлунка.

Вартість: від 169 рублів за маленьку драцену в горщику, насіння коштують від 45 рублів.

Кактуси (Cactaceae)

Лідер серед рослин по невибагливості. Відноситься до сімейства Гвоздичноцветные. Середовище проживання — Південна і Північна Америка, Африка, Мадагаскар і Шрі-Ланка. Незважаючи на колючість, при правильному догляді кактуси дуже красиво цвітуть.

Розташування: південні підвіконня квартири краще, хоча кактус виживає в будь-якому місці квартири.

Догляд: взимку кактуси не поливають взагалі або раз на місяць. Такий режим необхідний їм для відпочинку, щоб зацвісти навесні. Влітку і в період цвітіння досить поливати 1-2 рази в місяць.

Шкідники і хвороби: борошнисті кореневі та борошнисті стеблові червці (волохата тля), сциариды можуть зіпсувати кактус, а берегти його треба від таких хвороб, як суха і чорна гнилі, фітофтороз, фузаріоз, плям червоного або жовтого кольору.

Розмноження: переважно насінням, лише у деяких кактусів на ареолах з’являються дітки — молоді дочірні рослини. Їх потрібно посадити, відокремивши від материнського стебла і просушивши протягом декількох днів. Потім висадити у вологий пісок до появи коренів, і вже з корінням пересадити в ґрунт.

Цікавий факт: в Європу перші кактуси привезли на кораблі Колумба. Під назвою «динний чортополох» (колючий диня) їх доставили в Старий Світ в оточенні інших цікавинок.

Вартість: кактус у горщику — від 160 рублів, насіння — від 26 рублів.

Фікус (Ficus)

Рід рослин сімейства Тутові, в якому налічується понад 900 видів. Має величезну кількість різновидів, серед яких: Каучуковий, Бенгальська, Кінкі, Ліровидний, Робуста, Еластику, Мелані, Священний. Ця рослина часто можна зустріти не тільки в квартирах, але і в офісах. Відмінно очищає повітря, насичує киснем.

Розташування: фікус не любить холодну підлогу або підвіконня, також йому необхідна велика кількість світла.

Догляд: влітку фікус рекомендується поливати раз на тиждень влітку, а взимку — лише при висиханні верхнього шару. Необхідно протирати листя від пилу, уникати протягів і перезволоження грунту.

Шкідники і хвороби: буває сіра гниль, коренева гниль, грибок, фікусів шкодять щитівка, трипси, попелиця, павутинний кліщ.

Розмноження: з допомогою живцювання у весняний час і посадки насіння.

Цікавий факт: у Таїланді фікус вважається священним квіткою, що приносить удачу.

Вартість маленького фікуса в горщику від 159 рублів, насіння — від 28 рублів.

Спатіфіллум (Spathiphyllum)

Родина Ароїдні, включає в себе близько 45 видів. Характерний для Південної Америки та Азії. Ефектне цвітіння, нагадує квітки Білої Кали, робить його бажаним гостем у багатьох будинках.

Розташування: потребує яскравому сонячному світлі, найкраще місце — південно-східна сторона, але варто уникати прямих сонячних променів.

Догляд: висока вологість грунту і обприскування зовні, полив при висиханні верхнього шару ґрунту і мінеральне добриво раз в місяць. Не допускайте низьких температур і протягів в приміщенні, інакше рослина не буде цвісти.

Розмноження: кущами і живцями, для вкорінення живців рекомендується вологий пісок.

Шкідники і хвороби: попелиця, павутинний кліщ, борошнистий червець шкодять рослині і призводять до зміни кольору листя.

Цікавий факт: в народі називається «квітка жіночого щастя».

Вартість рослини в горщику від 313 рублів.

Товстянка, або грошове дерево (Crássula)

Одна з найпопулярніших домашніх рослин, завдяки своїй невибагливості характером і властивості притягувати в будинок багатство. Батьківщиною вважається Африка, включає в себе не менше 300 різновидів. Рідко можна побачити цвітіння толстянки білими квіточками.

Розташування: потребує яскравому світлі, найкраще місце — південь, південний схід на підвіконні. Щоб толстянка мала красиву і рівномірну крону, потрібно повертати її різними сторонами до світла.

Догляд: висока вологість виключена, тому необхідний дренажний шар. Влітку досить поливу 1 раз в 2-3 тижні відстояною водою кімнатної температури, в зимовий час полив краще звести до мінімуму. Для створення декоративного вигляду дерева необхідно обрізати розрослися гілки.

Розмноження: листом і живцями, для вкорінення живців рекомендується тепла вода.

Шкідники і хвороби: хворіє рослина вкрай рідко, листя можуть покритися плямами і почати опадати з-за недотримання температури води для поливу або надлишку вологості. Толстянке шкодять щитівка, борошнистий черв і тля.

Цікавий факт: листя рослини містять миш’як, його застосовують у вигляді примочок від укусів комах, герпесу, наривів, забитих місць, порізів.

Вартість: рослина в горщику можна придбати від 210 рублів.

Виконуючи ці нескладні рекомендації, ваш будинок наповниться затишком і яскравими квітами!

Всі фото: Depositphotos