Холодні руки у немовляти: причини і медична допомога

2221

Зміст:

  • Причини виникнення
  • Тривожні симптоми
  • Немовля постійно адаптується до умов навколишнього середовища. Це може привести до різних симптомів, не завжди пов’язаних із захворюваннями. Холодні руки у немовляти відзначаються при переохолодженні організму або відображають функціональну незрілість механізмів терморегуляції. У деяких випадках зниження температури шкіри може свідчити про важкі патології. Батькам важливо знати, в яких випадках з дитиною слід звернутися до лікаря.

    Причини виникнення

    Холодні руки у немовляти: причини і лікування

    Батьки на прийомі у педіатра задають питання: чому холодні руки у зовні здорового немовляти? Фахівці виділяють два основних фактори зміни температури:

    • Незрілість механізмів терморегуляції, що приводить до того, що без одягу дитина швидко охолоджується. Це спостерігається і після перегріву — утворюється піт випаровується з шкіри і призводить до її охолодження. Лікувальні заходи при цьому не потрібні. Батькам необхідно забезпечити відповідну одяг і температурні умови в приміщенні.
    • Переохолодження організму, коли дитина довго перебуває при зниженій температурі навколишнього повітря. У цьому випадку прохолодними при дотиках стає тіло і ноги, а не тільки руки. Комфортні умови для грудничка в приміщенні – температура 20-23 градуси при вологості 50-60%.

    Для того щоб уникнути описаних причин, батькам рекомендується підтримувати комфортну вологість і температуру в приміщенні. Дитину потрібно одягати відповідно до умов, у тому числі під час сну.

    Тривожні симптоми

    Холодні руки у немовлят можуть бути ознакою інфекційних захворювань. У цьому випадку у дитини спостерігається біла гарячка — температура тіла підвищується, але шкірні покриви залишаються прохолодними. Цей феномен пов’язаний з тим, що в периферичних судинах розвивається спазм, що перешкоджає кровообігу і тепловіддачі. «Біла» лихоманка є показанням до негайного звернення за медичною допомогою.

    Запідозрити патологічні зміни допомагають наступні симптоми: постійно холодні кінцівки, незалежно від навколишніх умов, висипання на шкірному покриві, нудота, зригування після прийому їжі, кашель та ін. Зазначені клінічні прояви свідчать про застуді або інших інфекційних захворюваннях.

    У більшості випадку зниження температури шкірних покривів, не пов’язане із захворюваннями. Однак батькам необхідно завжди бути насторожі. Поява додаткових симптомів і лихоманка —показання для госпіталізації немовляти.

    Впоратися з холодними руками у грудної дитини можна за допомогою простих методів для поліпшення кровообігу. Найбільш ефективним є масаж. При акуратному погладжуванні і масажі шкіри кровотік в ній підвищується, що призводить до збільшення місцевої температури. Проведення пасивної зарядки призводить до аналогічного ефекту. Дитину не слід загортати в покривало або надягати велику кількість одягу. Це може призвести до протилежного ефекту — перегрівання і погіршення самопочуття малюка.

    Читайте також: стеноз легеневої артерії у дітей