Які масла від розтяжок при вагітності варто використовувати

2132

Зміст:

  • Якими мають бути засоби по догляду за шкірою для вагітних
  • Які натуральні масла можна використовувати при вагітності
  • Ефірні олії проти розтяжок
  • Масаж від розтяжок з маслами
  • Ванни з маслами
  • Компреси з маслами
  • Важливі нюанси
  • Під час вагітності із-за гормональних змін і хорошого апетиту жінка починає різко набирати вагу. Під впливом гормонів знижується еластичність шкіри, тому вона стає схильною до розтяжок. Щоб їм запобігти, необхідно правильно доглядати за шкірою. Рекомендується використовувати масло від розтяжок при вагітності.

    Якими мають бути засоби по догляду за шкірою для вагітних

    Під час вагітності потрібно акуратно підбирати засоби для догляду за шкірою. Імунітет жінки слабшає, тому вона стає чутливою до алергенів. І нові косметичні засоби можуть викликати сильну алергічну реакцію.

    Від розтяжок при вагітності можна використовувати ефірні масла

    Засоби для догляду за шкірою під час вагітності повинні бути:

    • Повністю натуральними. Тому при покупці косметичного продукту потрібно обов’язково вивчати його складу.
    • Гіпоалергенними. Для догляду за шкірою можна використовувати засоби, призначені для новонароджених.
    • Без ароматизаторів. Такі компоненти можуть викликати алергію.

    Використовувати всі засоби потрібно обережно. Перед нанесенням їх на шкіру рекомендується провести алергічний тест. Для цього потрібно нанести засіб на зап’ясті або ліктьовий згин. Протягом 24 годин треба стежити за цим місцем. Якщо будуть спостерігатися почервоніння, свербіж, печіння, лущення і інші симптоми, подальше застосування засобу не рекомендовано.

    Які натуральні масла можна використовувати при вагітності

    Під час виношування плоду для запобігання появи розтяжок на шкірі можна використовувати наступні олії:

    • Оливкова. Містить олеїнову кислоту, яка проникає в глибокі шари шкіри і живить її. Також у його склад входить вітамін Е, який підвищує пружність і еластичність шкіри. Оливкова олія необхідно втирати в проблемні ділянки щодня перед сном.
    • Мигдальне. Містить вітаміни А, Е, B. Ці вітаміни необхідні для формування колагену, який надає шкірі пружність і покращує її зовнішній вигляд. Регулярне використання мигдалевого масла збільшує тонус шкіри і відновлює водно-ліпідний баланс, який при вагітності порушується з-за впливу гормонів.
    • Обліпихова. Це дуже ефективне масло проти розтяжок. До складу засобу входять каротин, амінокислоти і рослинні жири. Ці компоненти покращують зовнішній вигляд шкіри, повертає їй пружність. Регулярне використання цього засобу допоможе уникнути розтяжок. Але обліпихова олія має яскраво-помаранчевий колір, тому необхідно почекати 5-10 хвилин, поки засіб вбереться в шкіру, а потім протерти її вологою серветкою.
    • Кокосове масло. Містить вітамін Е, який зміцнює клітини шкіри і відновлює її рельєф. Такий засіб можна використовувати для профілактики або лікування вже наявних розтяжок.
    • Абрикосове. Містить вітаміни A, C, F, які добре зволожують і живлять шкіру. Підходить для всіх типів шкіри.

    Всі вищеперелічені кошти по-своєму гарні. Жінка повинна самостійно підібрати для себе найкраще масло, виходячи з своїх відчуттів і переваг. Якщо після використання засобу з’явився якийсь дискомфорт, надалі його застосовувати не рекомендується. Краще підібрати якийсь інший продукт.

    Ефірні олії проти розтяжок

    Застосовувати ефірні масла під час вагітності потрібно з обережністю. Наносити їх на шкіру в чистому вигляді заборонено, так як вони дуже концентровані і можуть викликати опіки. Ефірні масла можна додавати в живильні креми для шкіри або натуральні олії з розрахунку: на 1 ст. л. основного засобу брати 2-5 крапель ефірного масла.

    При вагітності корисні такі ефірні масла:

    • Сандалове. Підвищує пружність шкіри, зменшує її в’ялість. Тому засіб допомагає не тільки від розтяжок, але і від целюліту.
    • Апельсинове. Містить вітаміни A, B, C. Вони прискорюють загоєння і відновлення пошкоджених тканин шкіри.
    • Анісова. Відновлює водно-ліпідний баланс шкіри, покращує її еластичність.
    • Іланг-иланговое. Прискорює регенерацію пошкоджених тканин.
    • Можжевельниковое. Підвищує тонус клітин, прискорює кровообіг в тканинах. Це покращує стан шкіри і запобігає виникненню розтяжок.
    • Рожеве. Добре живить і зволожує епідерміс.

    Наприклад, можна приготувати засіб з 4 ст. л. оливкової олії і по 2 краплі апельсинового, сандалового, анісової олії. Такий склад потрібно щовечора втирати в шкіру сідниць, грудей, живота і стегон.

    Зберігати масляну суміш можна в холодильнику, але не довше 3 місяців. Для цього перелити її в баночку з темного скла і щільно закрити кришкою. Якщо засіб поміняє запах, його краще більше не використовувати.

    Эффективное масло

    Ефірні масла ефективні від розтяжок, але їх потрібно розбавляти перед використанням

    Масаж від розтяжок з маслами

    З другого триместру вагітності потрібно починати робити масаж проти розтяжок. Під час нього можна використовувати тільки натуральні масла або з додаванням ефірних масел. Масаж сприяє приливу крові до шкіри, запускаючи в ній процеси регенерації і покращуючи її стан.

    Під час процедури необхідно враховувати наступні аспекти:

    • Не потрібно застосовувати силу і розтягувати шкіру. Всі рухи повинні бути акуратними і делікатними.
    • Масажувати живіт не рекомендується в третьому триместрі вагітності та при підвищеному маточному тонусі. В інших випадках під час масажу живота можна виконувати кругові рухи за годинниковою стрілкою. Таким же способом можна масажувати сідниці.
    • При масажі стегон і талії використовувати вертикальні рухи знизу вгору.
    • Можна використовувати пощипування великим і вказівним пальцем. А при масажі сідниць застосовуються інтенсивні поплескування. Повторювати такі маніпуляції до почервоніння шкіри. Але рухи не повинні бути занадто різкими масаж не повинен викликати біль.
    • Для грудей підходить даоський масаж. Взяти груди в долоні і виконати кругові рухи від плечей до центру. Потім притискати груди долонями.

    Проводити масаж з маслами рекомендується щодня по 20 хвилин. Це поверне шкірі пружність і еластичність.

    Ванни з маслами

    Можна додавати ефірні масла у воду для купання. Це сприяє глибокому проникненню речовини в розпарену шкіру. Якщо додати олії самі по собі, вони осядуть на поверхні води, так як у них менша щільність.

    Для рівномірного розподілу масел їх рекомендується змішувати з молоком або сіллю для ванни (на 4 ст. л. продукту брати 10 крапель ефірних масел). Отриманий засіб додати в теплу воду – при вагітності не рекомендується приймати ванни з температурою води вище 38 градусів. Процедура має тривати 15-20 хвилин. Приймати ванну з маслами рекомендується 1-2 рази на тиждень.

    Компреси з маслами

    Компрес забезпечує проникнення масла в шкіру протягом тривалого часу. Для процедури можна приготувати суміш, що складається з таких інгредієнтів:

    • 2 краплі ефірного масла лаванди;
    • по 1 краплі можжевельникового і геранієвої масел;
    • 200 мл води.

    Масла необхідно змішати з холодною кип’яченою водою. Одержаним складом змочити марлеву серветку, її добре віджати і прикласти до проблемній зоні. Тримати 15-20 хвилин. Якщо з’явиться печіння, зняти негайно. Повторювати процедуру 3-4 рази в тиждень.

    Применение

    Застосування натуральних масел від розтяжок дає хороший ефект

    Важливі нюанси

    Під час вагітності будь-який засіб потрібно застосовувати дуже обережно. При використанні масел необхідно враховувати наступні аспекти:

    • Концентрація ефірних олій у приготовленому складі не повинна бути більше 1%. Інакше засіб буде дуже сильним і може викликати роздратування. Тому на 1 ст. л. основного інгредієнта потрібно брати не більше 2 крапель олії.
    • Деякі олії можуть стимулювати маткові скорочення. Використовувати їх під час вагітності забороняється. До них відносяться масла базиліка, імбиру, материнки, м’яти.
    • Є масла, які стають токсичними при впливі сонячних променів. Тому перед виходом на вулицю в сонячну погоду не слід застосовувати ефірні масла цитрусових, фенхелю і бергамота.

    Перед використанням масел від розтяжок рекомендується проконсультуватися зі своїм гінекологом. Застосовувати їх можна тільки після схвалення фахівцем.

    Для профілактики появи розтяжок під час виношування плоду необхідно правильно доглядати за шкірою, живити і тонізувати її. Для цього можна використовувати натуральні й ефірні олії. Але необхідно знати, які з них підходять для вагітних.

    Читати ще: обліпихова олія при вагітності від геморою і розтяжок