Що рекомендують зробити перед дитячої вакцинацією?

865

Ситуація: мама приводить дитину до педіатра, щоб зробити малюкові ту чи іншу щеплення. Лікар проводить огляд і направляє дитину в процедурний кабінет. Ввечері у малюка піднімається температура, хворіє. Чому так відбувається?

Перед щепленням лікар повинен не просто оглянути дитину, він повинен з’ясувати эпидсостояние сім’ї, переконатися, що мінімум останні два тижні дитина був здоровий, що немає протипоказань, і тільки тоді запропонувати вакцинацію, – переконана кандидат медичних наук, доцент кафедри епідеміології Омської медичної академії Світлана Туморина. – Коли педіатр вирішує тільки питання плану проведення щеплень, це неправильно. Лікар повинен виміряти температуру, послухати, подивитися зів, перевірити лімфовузли. Батькам повинні розповісти все про препарат, про можливі негативні наслідки, пояснити, чому саме ця щеплення проводиться в цьому віці.

Читайте також:Все про щеплення АКДП дітям

Подивимося, як ця рекомендація експерта виглядає на практиці. Про це розповіла Заріна Косова:

Вирішила дочки потихеньку ставити щеплення. Думаю, буду здавати кров, сечу – щоб організм був здоровий. І потім почну, і тут кажу це медсестрі з саду. А вона мені каже – «нічого не треба перевіряти. Все буде добре».

Може, відстала від життя? І це насправді нормально без попереднього обстеження організму перед щепленням?

Матусі поділилися своїм досвідом – як це було перед вакцинацією дітей, робили аналізи. Порівняли і досвід різних країн.

У нас в країні вважається нормою здавати кров і сечу перед щепленням, але знайомий лікар розповідав – в Ізраїлі дітям не те що кров, сечу здавати, а батьків і не питають, треба, значить ставлять, вважається що якщо у дитини немає температури, а наприклад, нежить, це не протипоказання… Здавали з дитиною кров і сечу, але не перед кожним щепленням (Олена)

© Instagram @slpeds

Я малюкові без жодних обстежень ставлю. Дитина не хворіла на ГРВІ найближчим часом, їсть добре, з кишечником і стільцем все нормально. Ми навіть з дерматитом ставили. Особисто я не бачу сенсу перед кожним щепленням дитину мучити і на кров тягнути. Це все одно не застрахує, якщо якась «побочка вирішить вистрілити». Якщо є бажання і час, хочеться перестрахуватися — чому немає (Аліна)

Ми поставили щеплення, коли на нозі невелике роздратування було, на наступний день ноги не дізналися, місяць лікувалися гормонами (Оля)

Подруга в Австрії живе. У неї дочка тиждень була з температурою, потім обсипало і в перший день без температури дитині зробили щеплення від кору, краснухи і паротиту. Найсумніше, що подруга дала це зробити (Наташа)

У Китаї перед щепленням беруть аналіз крові. І якщо дитина хвора, ніколи не поставлять щеплення (Аріна Цзен)

Потрібні обов’язково, не дай Бог якийсь запальний процес (який видно тільки по аналізах), будуть серйозні ускладнення (Юлія)

Мені здається, це залежить від сумлінності педіатра. На жаль у нас, на пострадянському просторі, багато роблять «для галочки» і щеплення теж, лікарям лише б прозвітувати, що у них на ділянці всі щеплені (Мама)

© Instagram @carepluspharmacy

Читайте також:Краснуха під час вагітності – профілактика та діагностика

Нас відправляли на аналізи в обов’язковому порядку, ще й на огляд до невролога посилали, більше того, син хворів перед щепленням і нам дали медотвод, ми ще й чекали 2 тижні після повного одужання малого, а у подруги дитині просто так щеплення вліпили. А живемо в одному місті, просто лікарі по-різному до своєї роботи ставляться (Ніна)

А що ви думаєте з приводу здачі аналізів перед щепленням?