Корисно пити цикорій при вагітності

810

Зміст:

  • Користь цикорію
  • Шкоди та протипоказання
  • Способи вживання цикорію при вагітності
  • Який цикорій краще вибрати
  • Як часто можна пити цикорій
  • Цикорій при вагітності часто стає альтернативою іншим напоям. Він володіє безліччю корисних властивостей, має приємний смак, але не обходиться без деяких протипоказань. Щоб зрозуміти, чи дозволяється його вживати майбутній мамі варто більше дізнатися про цей продукт і врахувати особливості організму.

    Користь цикорію

    Ця рослина використовується в народній медицині для зміцнення здоров’я. У нього входить набір вітамінів, мікроелементів, мінералів, необхідних жінці і зростаючого плоду і надають позитивну дію.

    Цикорій при вагітності можна зрідка пити замість кави

    Цикорій відрізняється рядом корисних якостей:

    • Заспокоює нервову систему. У жінки вже на ранніх термінах загострюється сприйняття, вона болісно реагує на кожну дрібницю і переживає з приводу. Седативні препарати для неї небажані, а чи можна їх приймати, скаже тільки лікар. Чашечка ароматного напою пом’якшує перепади настрою, нормалізує емоційний фон, допомагає при депресії.
    • Сприяє збільшенню кількості еритроцитів. Це дозволяє заповнювати кількість гемоглобіну і зменшити ймовірність прояви анемії, забезпечує постачання тканин киснем.
    • Нормалізує рівень цукру в крові. Навіть швидкорозчинний цикорій містить інулін, що дозволяє впоратися з гестаційним діабетом, пов’язаних з порушенням обміну речовин під час вагітності та прискореним зростанням малюка. При вживанні такого напою нормалізується робота підшлункової залози, регулюється зміст і засвоєння глюкози.
    • Сприяє очищенню організму. Він має легку сечогінну і жовчогінну дію, допомагає виведенню токсинів, позбавляє від зайвого холестерину, покращує функціонування кишечника, запобігає надмірне збільшення ваги тіла матері і плода.
    • Покращує стан шкіри і волосся. У другому і третьому триместрах у малюка формується кісткова тканина, розвиваються органи, для чого потрібно все більше корисних речовин. В результаті організму жінки не вистачає тих чи інших елементів, послаблюється харчування волосяних фолікулів. Якщо вживати напій з цикорію, задовольняється потреба в калії, кальцію, заліза, цинку, зменшується випадання волосся.

    Користь такого напою полягає в тонізуючому і загальнозміцнюючій дії. У майбутньої мами він покращує настрій, зміцнює імунітет, втамовує спрагу, допомагає уникнути проблем зі здоров’ям. При цьому на відміну від чаю він не містить кофеїн, що підвищує пульс і підсилює серцебиття.

    Шкоди та протипоказання

    Навіть найкорисніші продукти можуть надавати негативну дію. Що потрібно знати заздалегідь, щоб розуміти, чи можна вживати цикорій? Необхідно постійно стежити за станом вагітної, а при грудному вигодовуванні звертати увагу на поведінку і самопочуття дитини. Зазвичай нешкідливий напій може викликати алергію, збільшувати набряклість і посилювати прояв варикозного розширення вен. При ряді хронічних захворювань цей продукт протипоказаний:

    • При жовчнокам’яній хворобі він здатний спровокувати зсув каміння, викликати закупорку жовчовивідних шляхів.
    • При гастриті і виразковій хворобі можливе подразнення слизової, загострення виразки, виникнення кровотечі.
    • Під час нервових зривів викликає додаткове збудливу дію.
    • У хворих на астму або бронхітом посилює кашель, провокує напад, що викликає скорочення очеревини, може стимулювати тонус матки.
    • При проблемах з нирками, сечокам’яної хвороби шкоди завдають містяться в продукті оксалати кальцію, забивають протоки і сприяють утворенню каменів.

    Якщо раніше такі захворювання вже проявлялися, пити цикорій не можна. При будь-яких проблемах, погіршення самопочуття слід відмовитися від такого напою і проконсультуватися з лікарем. Тільки фахівець вирішує, чи можна включати його в раціон і яка денна норма допустима в конкретному випадку.

    Способи вживання цикорію при вагітності

    У магазинах можна купити розчинний напій, який потрібно тільки залити окропом. Він виготовляється з натурального, висушеного і подрібненого сировини, в процесі переробки втрачає ряд властивостей. Цей продукт зручний у використанні, має приємний кремовий смак, але щоб користь була максимальною, можна спробувати додати в нього різні компоненти, безпечні для вагітних:

    • Молоко. Воно пом’якшить смак напою, зробить його калорійніше. У цьому продукті міститься багато кальцію, який корисний на ранніх термінах для формування кісткових тканин малюка.
    • Мед. Додайте в чашку чайну ложку цього продукту. Це посилить заспокійливий ефект, допоможе протистояти вірусам і простуд.
    • Ромашка. Це рослина володіє дезинфікуючим властивістю і відмінно поєднується з цикорієм.
    • Чорниця. Вона додасть цікаву кислинку, зніме втому, усуне почервоніння очей.
    • Женьшень. Ця добавка рекомендується в третьому триместрі для боротьби з гіпертонією і поліпшення кровообігу.

    Потрібно враховувати, що молоко має проносну властивість, тому застосовувати його треба обережно. Не варто занадто захоплюватися добавками. Іноді шкоди можуть завдати навіть дозволені для майбутніх мам продукти.

    Який цикорій краще вибрати

    Розчинний цикорій добре зберігається і швидко готується, при покупці слід звернути увагу на термін придатності і склад. У нього не повинні входити сторонні інгредієнти. Смажені жолуді і злаки додаються для зниження собівартості і в кращому випадку будуть для вагітних марними.

    растворимый цикорий

    Якісний розчинний цикорій повинен бути однорідним

    Порошок повинен бути однорідним, не містити злиплих шматочків. Така форма зустрічається найчастіше, але менш корисна, ніж вихідне сировину. Розумною альтернативою є рідкий концентрат, в якому максимально зберігаються цілющі властивості.

    Смак і аромат цикорію досить специфічні і подобаються не всім. Щоб зробити їх більш привабливими, додайте до нього щіпку натуральної меленої кави.

    Напій легко приготувати самостійно, купивши на ринку свіжий або сушений корінь цикорію. Сировину потрібно ретельно вимити, почистити, обсмажити на сковороді і подрібнити в кавомолці. Його можна пити у вигляді настою або відвару, заливши склянкою окропу чайну ложку отриманого порошку і залишивши на 20 хвилин. Такий варіант для вагітних найбільш корисний.

    Як часто можна пити цикорій

    Допустима кількість вживання такого напою не визначено, але зловживати ним не варто. Денна норма індивідуальна для кожної жінки, залежить від особливостей організму і терміну вагітності. При відсутності протипоказань оптимальною кількістю є дві чашки в день, вранці і ввечері.

    Дія цикорію при ГВ мало вивчено, і загальної думки з приводу його вживання не існує. Цей продукт посилює лактацію, але може виявитися шкідливим для новонародженого. Щоб не ризикувати, годуючим жінкам краще вводити тонізуючий напій в раціон через деякий час після пологів і постійно стежити за реакцією малюка.

    При вагітності до харчування потрібно ставитися дуже уважно, будь-який продукт може негативно вплинути на дитину. Цикорій корисний і найчастіше безпечний для майбутньої мами. Його треба вживати, але при цьому дотримуватися обережності і обов’язково консультуватися з лікарем.

    Читайте також: липа при вагітності