Порада дня: мотивуйте дитини за методом Френка Фареллі

1146

З дітьми буває часом непросто. Вони не слухаються, вперто роблять по-своєму. Мами реагують на це по-різному: одні намагаються вмовляти малюків, інші знаходять альтернативні способи.

Про це у своєму блозі розповіла мама Ольга Рубцова:

Наприклад, не хоче дитина є? Перестаємо його годувати. Не хоче прибирати у себе в кімнаті? Відмінно, більше у нього в кімнаті не прибираємо. Відповідно, коли ситуація доходить до крайності (дитина по-справжньому голодний, кімната стає схожа на смітник), дитина сама приходить до того, що йому так некомфортно, і змінює ситуацію.

І ось 2 роки тому я вирішила цю теорію застосувати сама. Моя Саша вчилася добре, але все робила з-під палиці, під пильним контролем. Наші нерви, як і відносини, що були на межі, і я розуміла, що треба щось терміново міняти.

Я пробувала її мотивувати, пробувала демотивувати, але все це не працювало 🤷♀️ І я вирішила просто відійти в сторону і взагалі перестати втручатися в навчання. Я не перевіряла уроки (тільки якщо вона сама просила), майже не стежила за її оцінками, перестала ходити на батьківські збори.

Саша, звичайно, дуже сильно «з’їхала» і з майже відмінниці перетворилася в трієчниць. Але мене втішало, що наші відносини стали прекрасними і по-справжньому довірчими, і для мене це було набагато важливіше.

І ось в якийсь момент Саша прийшла до мене зі словами, що їй більше не подобається бути трієчницею, і хочеться знати і розуміти те, що вони вчать у школі. Вона почала старанно вчитися, підтягла всі оцінки, і зараз знову одна з кращих учениць у класі.

Але тепер мене це не вимагає ніяких зусиль, наші відносини прекрасні, а Саша чітко розуміє, що навчання – це її відповідальність, отже, і ставиться до неї зовсім інакше.

© Instagram @olgaskorobogach

Читайте також:Дитина не хоче вчитися: що робити і як допомогти

Про даному методі розповідав Френк Фареллі – американський психотерапевт, засновник унікального напряму – провокативної терапії. На думку експерта, єдиний спосіб досягти результату – додати в ситуацію більше свободи.

Про те, що дітям потрібно дати більше самостійності, розповіла дитячий психолог Ольга Кондрашова. Мова також про навчання. Ось думка експерта:

Дитина засвоїть, що ви поважаєте його праця, його зусилля над собою, його здатність виявляти волю, його зростаючу і міцнішу самостійність. Це дозволяє сформувати таку важливу якість характеру, як здатність досягати цілей і поважати самого себе за досягнутий результат.

Дитина навчиться мотивувати себе цим досвідом і відчуттям радості і піднесення, яке буде слідувати за кожною самопобедой. Важливий нюанс — намагайтеся робити свої коментарі для дитини чіткими і конкретними. Не просто «Ти молодець!» або «Відмінно!», а «Як я рада, що ти все зумів доробити!»

© Depositphotos

А ви готові для досягнення результату відпускати ситуацію і давати дитині більше свободи?