Можна їсти насіння при грудному вигодовуванні

1566

Зміст:

  • Шкідливі властивості
  • Користь насіння
  • Можна їсти гарбузове насіння при лактації
  • Інші насіння
  • Як і скільки можна з’їсти насіння
  • Під час грудного вигодовування жінки намагаються харчуватися правильно, при цьому уникати різних алергенів, які можуть потрапити з молоком в організм дитини. Насіння – це той продукт, який педіатри не рекомендують вживати мамам відразу після пологів, проте не можна сказати, що вони несуть велику шкоду, тому в помірних кількостях, починаючи з двох-трьох місяців життя малюка, насіння при грудному вигодовуванні допустимі.

    Насіння при грудному вигодовуванні варто їсти з обережністю

    Шкідливі властивості

    Насіння – це дуже калорійний продукт, тому, непомітно поїдаючи кожен день по кілька жмень насіння соняшника чи гарбуза, можна поправитися на 3-5 кг за місяць. Тобто, наприклад, 100 г насіння містить приблизно 500 ккал, з тим же успіхом можна з’їсти половину звичайної плитки шоколаду.

    Крім того, постійно лузаючи насіння соняшника, можна пошкодити зубну емаль. І найголовніший момент: мало хто любить вживати сирі насіння, в основному всі воліють смажені. А саме в процесі смаження руйнується велика частина корисних властивостей насіння соняшника чи гарбуза і накопичуються канцерогени.

    Користь насіння

    Як говорилося вище, корисно вживати саме сирі, а не смажене насіння, в них міститься вітамін А, який бере участь у харчуванні волосся, нігтів і шкіри, і вітамін Д, необхідний людині для засвоєння кальцію і жирних кислот. Крім того, в насінні є важливі мікроелементи: залізо, магній, цинк.

    Існує думка, що насіння при грудному вигодовуванні дозволяють зробити молоко більш жирним і що вони впливають певним позитивним чином на саму вироблення молока. Насправді це не так, жирним молоко навряд чи вдасться зробити, вживаючи які-небудь окремі продукти, і на кількість молока насіння ніяк не впливають.

    можно ли

    Гарбузове насіння варто їсти сирими

    Можна їсти гарбузове насіння при лактації

    Про користь гарбузового насіння знають багато. По-перше, вони калорійні і поживні, по-друге, це відмінне глистогінний засіб, крім того, гарбузове насіння чистять печінку від токсинів. Головне правило вживання гарбузового насіння – з’їдати не тільки сім’я, але і тонку зеленувату мембрану, яка його оточує: саме вона робить основний благотворний вплив на організм людини. До речі, гарбузове насіння корисні не тільки для печінки, але і для кишечника. При постійному їх вживанні зникає проблема запорів.

    Під час грудного вигодовування можна їсти насіння гарбуза навіть в перший місяць життя малюка, шкоди від них немає, тим більше вони вважаються менш алергенними, ніж насіння соняшнику.

    Інші насіння

    Годуючим жінкам дуже корисно є кунжутне насіння. Кунжут, або сезам, містить рекордну кількість кальцію – тут його більше, ніж навіть в молочних продуктах. Тому саме вживання кунжуту під час грудного вигодовування допоможе мамі зберегти в цілості свої зуби і нігті, а також зміцнити кістки. Дитині теж буде корисно з молоком матері отримувати такий продукт, адже це природний імуномодулятор і одне з речовин, що беруть участь у побудові клітин мозку. Насіння кунжуту володіють протизапальною дією, тому годуючої матері корисно їсти їх ще й з метою профілактики маститу.

    Не менш корисним продуктом вважаються і насіння льону, які містять джерело корисних компонентів: вітаміни В, С, Е, Д, фітоестрогени, жирні кислоти і клітковину. Вживаючи насіння льону, можна отримати такі важливі мікроелементи, як магній, цинк, залізо, кальцій, калій, мідь, фосфор.

    Насіння льону корисно вживати, щоб:

    • уникнути вірусних захворювань;
    • нервова система дитини розвивалася повноцінно;
    • у годуючої матері нормалізувалася робота гормональної системи;
    • прогестерон вироблявся в потрібній кількості, швидше відновився менструальний цикл;
    • кишечник працював правильно;
    • волосся, шкіра і нігті були здоровими.

    Насіння льону зазвичай додають в салати та інші страви, оскільки смак у них специфічний.

    Як і скільки можна з’їсти насіння

    Під час грудного вигодовування важливо дотримуватися суворих гігієнічних заходів, тому необхідно, щоб всі вживані мамою продукти були чистими і безпечними. Насіння соняшнику зазвичай ніхто не миє перед тим як з’їсти, а даремно. Варто подивитися на руки після 15 хвилин лузання, як стає ясно, скільки на них пилу і бруду. Перед тим як їсти насіння, їх необхідно промити, просушити і при бажанні злегка обсмажити на сковороді, краще без масла. Якщо від насіння йде неприємний запах або трапляються прогірклі, треба від них відмовитися.

    Очищені покупні насіння соняшнику краще не вживати, оскільки вимити і висушити їх складніше. До того ж очищених насіння за один раз вийде з’їсти явно більше.

    Годуючої матері потрібно вводити насіння в свій раціон поступово, починаючи з 20-30 г на день. Після вживання їх у їжу потрібно відстежити реакцію малюка: якщо все гаразд, можна спокійно лузати насіння, не побоюючись алергічної реакції у дитини. Непоганим варіантом вважаються і козинаки – корисна і смачна солодкість з насіння і меду. Але потрібно пам’ятати, що мед – це теж алерген, тому козинаки слід вживати тільки після того, як дитині виповниться 6-8 місяців.

    Лузання насіння – заняття корисне (в розумних дозах). Насіння містять багато цінних речовин, а сам процес їх лузання заспокоює нервову систему – а це якраз те, що так важливо для жінки, у якої є маленька дитина.

    Також цікаво почтитать: що з солодкого можна при грудному вигодовуванні