На якому терміні вагітності живіт починає рости

2036

Зміст:

  • На якому терміні вагітності живіт починає рости
  • Від чого живіт під час вагітності зростає швидше
  • Що зробити, щоб уповільнити зростання живота при вагітності
  • Перша вагітність для жінки – джерело постійних хвилювань і переживань. Майбутня мама чекає, коли ж стане помітно її цікаве положення, і намагається визначити, на якому терміні вагітності живіт починає рости. Але перш ніж навколишні помітять кругленький живіт, може пройти кілька місяців.

    На якому терміні вагітності живіт починає рости

    Вагітність у першому триместрі може ніяк не виявлятися зовні. У жінки з’являються нові відчуття в тілі. Наприклад, може відчуватися біль в грудях, тягнучі відчуття внизу живота, запаморочення, нудота і слабкість. Але при цьому нічого у зовнішньому вигляді вагітної жінки в перші три місяці може не змінитися.

    Правильне харчування допоможе жінці не набрати занадто велику вагу під час вагітності

    Перші зовнішні прояви вагітності зазвичай помітні на 12-му тижні. До цього часу матка знаходилася в межах малого тазу і поступово зростала. До третього місяця вагітності її розмір збігається з головкою доношеної дитини. У цей період низ живота твердіє, але при цьому видимих зовнішніх змін може і не бути. Рости живіт починає, коли матка промацується через передню черевну стінку.

    Вагітність стає досить помітною для оточуючих до 18-20 тижнів. На п’ятому місяці вагітності матка прощупується на кілька пальців нижче пупка. Живіт помітно округляється. Ембріон в цей період може важити близько 100 грам і бути в довжину 12 див.

    Від чого живіт під час вагітності зростає швидше

    На зростання живота впливає багато факторів:

    • Спадковість. Коли жінка дізнається про свою вагітність, вона може розпитати жінок в роду про те, як швидко у них почав рости живіт. Іноді вагітність протікає практично ідентично. Якщо в роду вагітної часто народжувалися великі діти, ймовірність розвитку великого плоду зростає. Отже, живіт може стати помітним раніше.
    • Статура. Повним жінкам легше приховати факт вагітності. Ріст матки гірше видно під жировим шаром. Також на зростання живота може вплинути хороша фізична підготовка. Натреновані м’язи живота гірше розтягуються, тим самим довше зберігають форму і приховують вагітність. Живіт найшвидше починає зростати у худих жінок з низькою фізичною активністю.
    • Харчування. Апетит під час вагітності зростає в рази. Відчуття голоду постійно супроводжує майбутню маму. З-за цього вагітна жінка може різко почати набирати вагу і живіт стане більш помітним. Неконтрольовані прийоми їжі можуть вплинути і на прискорений ріст плода. Для здоров’я дитини дуже важливо, щоб майбутня мама вибирала розумний підхід до харчування.
    • Багатоплідність. Зростання живота залежить від того, скільки дітей перебуває в утробі. При багатоплідних вагітностях живіт може почати рости на кілька тижнів раніше загальноприйнятої норми.
    • Розміри тазу. У жінок з широким тазом більше місця для матки, з-за чого вагітність може бути прихована від сторонніх очей більш тривалий час. При вузькому тазі зростаюча матка може зробити живіт помітним вже з 16-го тижня.
    • Повторна вагітність. Черевна стінка після перших пологів жінки втрачає колишню пружність. При повторній вагітності вона швидше розтягується, з-за чого живіт росте.
    • Розташування дитини в утробі. Положення малюка безпосередньо впливає на форму і розміри живота. Якщо дитина лежить униз головою, цікаве становище жінки буде непомітно довгий час. Живіт росте швидше, коли малюк розташований поперек.

    Організм кожної жінки індивідуальний, тому живіт при вагітності може бути видно як раніше, так і пізніше загальноприйнятих термінів.

    на каком сроке беременности живот начинает расти

    Зростання живота може супроводжуватися неприємними відчуттями з-за додаткового навантаження на хребет

    Що зробити, щоб уповільнити зростання живота при вагітності

    Якщо не хочеться, щоб про вагітність навколишні дізналися надто рано, є тільки два способи: налагодити правильне харчування і носити одяг, що приховує живіт.

    Під час вагітності потрібно знизити кількість смажених продуктів, уникати фастфуду і газованих солодких напоїв. Варто відмовитися від хлібобулочних виробів, великої кількості цукру. Харчування повинно складатися з трьох повноцінних прийомів їжі і декількох перекусів. Раціон повинен бути багатий білковими продуктами, такими як м’ясо, яйця і риба. Варто є достатня кількість овочів і фруктів. Також багато корисних мікроелементів міститься в кашах. У раціоні має бути достатня кількість кисломолочних продуктів, щоб заповнити дефіцит кальцію і магнію.

    Однотонний одяг оверсайз допоможе приховати округлий живіт.

    Вагітна жінка може спробувати приховати живіт під стягуючим білизною або корсетом. Але цей метод небезпечний для майбутнього малюка. Стягуюча одяг заважає робити жінці повноцінний вдих, в результаті до дитини не надходить достатня кількість кисню. Це загрожує для малюка гіпоксією – кисневим голодуванням.

    Майбутній мамі не варто переживати про те, з якою швидкістю зростає її живіт, і порівнювати себе з іншими. Це індивідуальний процес, який залежить від багатьох факторів. Лікар допоможе вагітній жінці позбавитися від зайвих тривог.

    Також по темі: багатоводдя при вагітності