Невролог розповів важливі факти про денному сні малюків

887

Як бути, якщо дитина спить менше того часу, що мама намагається його покласти? Чому час дитячого відпочинку вдень не збігається з тим, що рекомендує педіатр? Знайомі питання, чи не так? Так, денний сон малюків нерідко стає причиною смутку і навіть нервового посмикування повік. Щоб заспокоїтися і перестати гостро реагувати, дізнайтеся, що з цього приводу каже лікар-невролог.

Читайте також:Мама-психолог поділилася особистим досвідом: як легко укладати дітей на денний сон

Доктор Наталія Домрес зізналася, що тема такого незрозумілого дитячого денного сну була актуальною і для неї:

Коли я тільки починала вивчати сон, то мені попалася одна теорія, яка здалася мені логічною – це чіткий режим сну по годинах, і денні сни в певні інтервали часу. Мене надихнув приклад з книги, і я стала пробувати укладати так свого 5-місячного сина.

Але мені попався якийсь неправильний дитина! Він прокидався раніше, або засипав не в той час і не хотів спати так довго, як “треба”. Я чмихав, як киплячий чайник, злилася на весь світ, але продовжувала намагатися вкластися в норми. Весь цей час я продовжувала вивчати інші джерела. Але всі таблиці не були схожі один на одного! Мій мозок вибухав від цих протиріч.

© Instagram @peterlindgren1

У підсумку доктор Наталія Домрес зуміла знайти рішення:

Мені дуже хочеться вас уберегти від тих помилок, які нерідко роблять мами в гонитві за гарним сном, – розповідає фахівець. – Як же насправді діти сплять вдень:

Тривалість денного сну змінюється кожен день. Сьогодні дитина спить менше, а завтра – більше.

Будь епізод денного сну має значення. Навіть якщо дитина проспав 30 хвилин – він міг встигнути за цей час виспатися.

Норми денного сну – це ваш орієнтир на початку спостереження. Не потрібно постійно порівнювати свою дитину з таблицею або з іншими дітьми.

Мало денного сну так само погано, як і багато денного сну. Зрозуміти, скільки сну потрібно вашій дитині, можна тільки якщо за ним спостерігати якийсь час, а не постійно заглядати в норми і переживати, що дитина їм не відповідає.

Тривалість денного сну зменшується з віком. Не може дитина кілька місяців поспіль спати однакову кількість сну. Зменшення кількості денного сну – це НЕ недосип, це дорослішання.

Два однакових дитини можуть спати абсолютно по-різному. Раніше дітей віддавали в ясла, де вони спали в один і той же час по годинниках, так як не було вибору. А зараз в наших силах створити такий розподіл сну і неспання, яке потрібно саме вашій дитині.

© Instagram @baby_sleep_pro

Читайте також:Шпаргалка для мами: як не зійти з розуму в перший час після народження дитини

Доктор звертає увагу мам на кілька важливих правил при підрахунку сну:

Тривалість кожного сну має значення. Тому навіть сон тривалістю 40 хвилин – це теж сон, як би «негарно» він не виглядав.

Малюки перших місяців життя часто засинають під час годування, тому смоктання у сні теж є сном.

Час укладання не входить під час сну. Навіть якщо малюк спокійно лежить на ліжку або у вас на ручках – це не сон.

© Instagram @bbabbyplanet

Яка тривалість денного сну у вашого малюка?