Болить ліва груди у жінок: можливі причини

2344

Зміст:

  • Біль перед менструаціями
  • Мастопатія
  • Травми
  • Болі при вагітності
  • Мастит
  • Серцеві болі
  • Якщо болить ліва груди і спостерігається дискомфорт, є кілька причин для виникнення неприємних відчуттів. Далеко не завжди проблема криється саме в молочних залозах – нерідко її провокують соматичні болю, причину яких допоможе виявити фахівець.Дискомфортні відчуття, при яких біль віддає в лопатку, терпіти не можна. Рання діагностика допоможе вчасно діагноз і почати своєчасне лікування.Болі в грудях в жінки можуть мати різні причини

    Біль перед менструаціями

    Біль у грудях перед місячними пов’язана з коливаннями гормонального фону. Стан молочних залоз повністю підконтрольне рівнем гормонів, який істотно змінюється два рази на місяць. Саме тому неприємні тягнуть відчуття в грудях з’являються саме у зв’язку з початком критичних днів.

    У певні моменти циклу тягнуть відчуття в грудях пов’язані з підвищенням рівня жіночих статевих гормонів. Це означає, що незабаром можна чекати початку менструацій. Такі зміни покликані зберегти можливу вагітність, тому молочні залози трохи збільшуються, капсули їх розтягуються, після чого відчувається хворобливість і неприємні тягнуть відчуття в грудях.

    Якщо вагітність не настає, про що дають сигнал менструації, то і болючість грудей зменшується, всі відчуття приходять у норму до наступного циклу.

    При болях, спровокованих змінами гормонального фону, нічого робити не потрібно. Це природні процеси, контрольовані організмом.

    Мастопатія

    Неприємні відчуття в лівій груді також провокуються мастопатією. Це стан, при якому незважаючи на настання менструацій болю не йдуть, а ліва груди постійно болить, виглядає трохи припухлою, збільшуючись в розмірах. У цьому випадку причина криється в стабільному порушення гормонального фону, яке необхідно коригувати за допомогою лікарських препаратів.

    Якщо цього не робити і тривалий час не звертати увагу на болі в одній грудей, то у жінки може початися розростання молочних залоз доброякісного характеру. З часом може хворіти і права грудь, приносячи не менший дискомфорт. При гормональному дисбалансі відбувається неправильна вироблення певних гормонів, що провокує поява вузликів, з-за яких груди виглядає набряклою, хворобливою при дотику.

    При відсутності своєчасного лікування болю з’являються не тільки грудей, але і віддають в пахвову область, під лопатку, в плече. Якщо є вплив негативних чинників, то така доброякісна пухлина може перерости в злоякісне новоутворення. Саме тому лікарі наполягають на щорічному профілактичному обстеженні всіх жінок на предмет мастопатії. При своєчасно виявленому захворюванні пацієнткам можна допомогти.

    Травми

    Травми трапляються не так часто, оскільки жінки бережуть груди і знають про наслідки травм. Тим не менш, болі в лівій груди можуть стати наслідком удару. Навіть випадковий поштовх у груди в громадському транспорті може обернутися болями. При травматичному пошкодженні молочних залоз груди набрякає, збільшується в розмірі. Носіння бюстгальтера стає проблематичним із-за болів.

    болит левая грудьЯкщо болить ліва груди, правильний діагноз допоможе поставити доктор

    У жінок стати причиною дискомфорту в грудях можуть і м’язи, розташовані під молочними залозами. Зазвичай таке виникає при різкому перенапруженні м’язів з одного боку. Це може бути монотонна робота лівою рукою, підйом вантажів, перший похід у спортзал, після якого біль буде відчуватися і в грудях, і в усьому тілі.

    Якщо причини дискомфорту очевидні тіла потрібно дати відпочинок, змінити бюстгальтер на більш комфортний топ, обмежити фізичні навантаження. Зазвичай через пару днів неприємні відчуття зникають. Якщо ж болі не зникають або посилюються, необхідно звернутися до лікаря.

    Болі при вагітності

    Настання вагітності провокує перебудову всього організму, тому молочні залози негайно відповідають на всі зміни. Як вже згадувалося, підвищення рівня окремих гормонів провокує підготовку молочних залоз до майбутньої лактації, починає виділятися молозиво. Відбувається це навіть на ранніх термінах вагітності, тому вагітні можуть відчувати хворобливість в області лівої грудей вже в першому триместрі. Залежно від індивідуальних показників, у когось більше болить ліва груди, а у кого-то права.

    При болях у грудях, пов’язаних з вагітністю, турбуватися не варто. Зазвичай неприємні відчуття у жінки проходять до дванадцятого тижня виношування плоду.

    Лікар попереджає майбутніх мам про ті зміни, які їх чекають, тому більшість жінок не лякаються дискомфортних відчуттів. Якщо ж сильна болючість, тягне тільки до однієї груді, а біль носить незвичайний характер, варто звернутися до лікаря для діагностики.

    Мастит

    Патологія виникає у годуючих матерів і пов’язана з інфікуванням молочних залоз і їх запаленням. Найчастіше провокує це бактеріальна інфекція, а саме – золотистий стафілокок. Груди стає різко болючим, червоніє і набрякає. Сильні неприємні відчуття при натисканні прострілюють в молочних залозах, іррадіюють під лопатку, в плече. Збільшуються лімфовузли, призводячи до загострення негативних відчуттів.

    При появі симптомів маститу необхідно негайне лікування, оскільки патологія може перетворитися в абсцес, з-за чого знадобиться хірургічне втручання. Жінці призначають курс антибіотиків в залежності від виявленого збудника, молоко зціджують, не годують дитину груддю.

    Серцеві болі

    Спровокувати біль у лівій грудях, який віддає в руку або плече, можуть серцеві патології. Зазвичай різка колючий біль нападів характеру є проявом стенокардії, аневризма аорти або інфаркту міокарда. Найчастіше з’являється загроза у віці старше 45-50 років. Симптоматика дискомфорту характерна:

    • несподівано виникає дискомфорт, особливо при вдиху;
    • колючий біль супроводжується різкими стискають відчуттями;
    • здавлюється вся ліва сторона;
    • відчути простріли можна в руці, в нижній щелепі;
    • часто перехоплює подих і виникає напад паніки.

    левая сторонаЯкщо болить вся ліва сторона, то це може бути ознакою серцевих порушень

    При появі таких ознак не варто зволікати, необхідно викликати швидку допомогу, оскільки найкращі шанси на виживання мають ті пацієнти, яким надана допомога в перші два-три години після нападу. При розриві аневризми навіть при негайної допомоги виживає лише кожен п’ятий хворий.

    Поява неприємних відчуттів, віддають під лопатку, та дискомфорту в лівій молочній залозі вимагає ретельної апаратної діагностики для выснения того, чому болять груди. Якщо неприємні відчуття викликані природними процесами, доктор буде лише спостерігати пацієнток. При виявленні таких причин, як мастопатія, мастит, серцево-судинні патології необхідно фундаментальне лікування.

    Читайте далі: м’який шанкр у жінок