Доктор Комаровський попереджає: це дитяче харчування не можна нагрівати в мікрохвильовій печі

1965

На вашій кухні є мікрохвильова піч? І, звичайно, ви нею користуєтеся, щоб за кілька хвилин розігріти їжу. Якщо продукт не втрачає від цього корисні властивості, то правильно робите. Однак відомий доктор Комаровський, до думки якого прислухаються багато молоді мами, зазначає: є дитяче харчування, якому експрес-прогрівання в мікрохвильовці на шкоду. Популярний педіатр говорить про сцеженном грудному молоці.

Читайте також:Щоб мама відпочивала: 6 зручних поз для грудного вигодовування

У багатьох мам є запас зцідженого молока – на випадок від’їзду, екстреного виходу на роботу або хвороби. Це зручно: навіть якщо мати не перебуває поруч із малюком до моменту, коли той хоче їсти, звичною їжею його нагодують. Чому не можна нагрівати зціджене грудне молоко в мікрохвильовій печі? Доктор Комаровський пояснює:

При нагріванні в мікрохвильовій печі в молоці будуть створюватися осередки з високою температурою, і будуть руйнуватися деякі корисні речовини. Воно не стане шкідливим, або воно не стане небезпечним, просто його ефективність не буде така висока.

© Instagram @children_and_mother

Як прогрівати грудне молоко, щоб його цінні поживні властивості не зникали? Є кілька способів.

На водяній бані. Нагрійте невелику емальовану каструлю, заповнену наполовину водою. Коли вода майже закипить, вимкнути плиту і зніміть каструлю. Зверніть увагу: пляшечка з молоком не повинна бути холодною, інакше в гарячій воді вона трісне. А саме молоко має бути охолодженим.

Опустіть пляшечку в теплу воду і нагрівайте. Середній час – від трьох до семи хвилин. Перед тим як нагодувати дитину, перевірте температуру молока на згині ліктя. І обов’язково збовтайте молоко в пляшці, щоб температура була скрізь рівномірною.

© Instagram @prokat_lactina_ufa

Читайте також:Зціджування грудного молока: робимо це правильно

Під проточною водою. Охолоджене грудне молоко тримаєте в закритій пляшці під струменем гарячої води. Вона не повинна бути окропом, інакше під впливом високої температури почнуть розпадатися деякі корисні речовини (про що і говорив доктор Комаровський). Щоб молоко нагрівалося рівномірно, пляшечку необхідно регулярно обертати. Перед годуванням також перевірте температуру молока.

В підігрівачі пляшечок. Цей розумний прилад дозволяє встановити необхідну температуру і прогріти грудне молоко рівне для зазначеної оцінки.

© Instagram @miniland_baby

Зверніть увагу на загальні рекомендації для всіх видів прогріву грудного молока:

  • Не можна прогрівати зціджене молоко, які ви тільки що дістали з морозильної камери. Розморозьте його в холодильнику.
  • Якщо грудне молоко розморозили або прогріли, його не можна повторно заморожувати.
  • Грудне молоко не можна кип’ятити.
  • Максимальна температура розігрітого материнського молока не повинна перевищувати 37 градусів.
  • Перед годуванням дитину зцідженим молоком потрібно переконатися в тому, що воно прогрілося рівномірно. Для цього молоко необхідно збовтати в пляшечці.
© Instagram @summerinfant.ru

А ви збираєте (збирали) банк зцідженого грудного молока? Поділіться своїм досвідом, як прогрівали його перед годуванням дитини.