Які продукти з новорічного столу не поєднуються між собою

337

Як новий рік зустрінеш – так його і проведеш. Ми згодні з народною мудрістю, і тому розбираємося, що ж з продуктів не варто поєднувати на святковому столі, щоб першого січня не було болісно боляче і прикро за бездумно проведені свята, з фахівцями.

Щоб краще зрозуміти, як це все працює, видання wday.ru звернулося до трьох експертів: зсж шеф-кухаря, фахівця з харчування і лікаря-гастроентеролога. Ось що вони рекомендують.

Олів’є, оселедець під шубою + багато майонезу

Улюблені салати, та ще вприкуску з гарячим бутербродом з майонезом, ковбасою і сиром — справжнісіньке знущання над печінкою і підшлунковою. Відмовлятися від них, звичайно ж, не закликаємо, але можна зробити їх менш шкідливими. Наприклад, в олів’є замість покупної ковбаси можна покласти відварений язик або креветки. Горошок взяти не з банки з все тим же цукром, а бланшувати свіжоморожений. Частина картоплі замінити на відварну кольорову капусту, і не забути додати свіжих огірків.

Мандарини, особливо в поєднанні з надлишком білкової їжі, можуть стати причиною печії. Тому цих головних “новорічних героїв” краще їсти окремо від основного застілля. І не перестарайся — адже «заробити» алергію після кілограма цитрусових теж не дуже приємно.

Фрукти + що завгодно

Важливо пам’ятати: поки весь вміст шлунка не буде оброблено, воно так і буде там перебувати.

Найкоротший період «напіврозпаду» — у фруктів. Ось їх взагалі небажано з чим-небудь поєднувати, особливо «вибухонебезпечні», типу кавуна, дині, груші або яблука. Але саме їх часто подають на святковий стіл то з фетою, то з куркою, то ще в якомусь поєднанні.

При недостатній кількості соляної кислоти в шлунку це загрожує нетравленням через банального процесу бродіння.

Жирна риба + майонез

Надлишок омега-6 жирних кислот (а саме цим «грішить» оселедець під шубою) — теж не найприємніший наслідок для організму.

Така надмірність створює ефект системного запалення. Тобто, як мінімум, погане самопочуття а-ля важке похмілля буде забезпечено.

Загальне правило

Якщо ти хоча б 72 години безвідривно дотримувалася будь — яку дієту, хоч кето, хоч низьковуглеводну, хоч палео-будь-яку, в якій геть виключається той чи інший вид продуктів (молочне, солодке, крохмальне і так далі), то в святкові гуляння не їж нічого, що виключила!

Інакше є ризик впасти в гостру дезадаптацію, аж до критичної імунної відповіді. Тому що саме за цей час організм адаптується, наприклад, може включити механізм глюконеогенезу (синтезу глюкози з білків і жирів), і раптова доза шоколаду або торта влаштує печінки ядерну реакцію.

Питання щодо взаємодії між собою харчових продуктів-дуже цікаві.

Нам іноді здається, що це дуже важливо, і якщо ми будемо знати що і як поєднувати, то всі проблеми вирішаться самі собою, але насправді конвенційна (тобто звичайна) медицина не має хоч скільки-небудь достовірну наукову інформацію по цій темі.

Тому зроби улюблені традиційні страви в невеликій кількості (або принаймні в тому, в якому ти зможеш їх з’їсти за два дні), довше їх зберігати не рекомендується.

Підіб’ємо підсумки

Так, є поєднання, які можуть викликати дискомфорт і погіршення самопочуття — але… Якщо дуже хочеться — то можна. Головне, не зловживати ними і сконцентруватися на свіжості продуктів.

Світлана антонова