Чи корисна хурма при грудному вигодовуванні

662

Зміст:

  • Позитивні властивості хурми
  • Негативні властивості
  • Які правила необхідно дотримуватися при введенні хурми в раціон
  • Дозволені сорти хурми при лактації
  • Хурма при грудному вигодовуванні – цінне джерело вітамінів, мікроелементів і інших корисних речовин, але вживаючи цей чи інші фрукти, такі як ананас або гранат, слід дотримуватися ряду правил, щоб не нашкодити своєму здоров’ю і здоров’ю немовляти.

    Хурма при грудному вигодовуванні – цінне джерело вітамінів і мікроелементів.

    Позитивні властивості хурми

    Хурма – не тільки смачний, але і корисний фрукт:

    • Хурма, завдяки спільному дії мікроелементів і рослинних цукрів, сприятливо впливає на серцево-судинну систему
    • Після вагітності і пологів різко виснажуються захисні сили жіночого організму. Міститься в хурмі в досить високих концентраціях аскорбінова кислота, зміцнює імунну систему дитини і матері.
    • Хурма в період лактації корисна як натуральне джерело заліза, що важливо після пологів, коли ймовірність розвитку анемії дуже велика.
    • Хурма містить значну кількість кальцію, це поповнює відносний дефіцит мікроелемента, який значною мірою витрачається під час вагітності на побудову скелета плода.
    • В стиглих плодах хурми міститься багато харчових волокон і пектину. Діючи на стінки кишечника, вони стимулюють перистальтику кишечника, нормалізує його роботу і попереджаючи запори.

    Користь хурми для організму дитини і матері не викликає сумніву. Але є у неї і ряд негативних властивостей, які треба враховувати в період лактації.

    Негативні властивості

    Серед негативних дій хурми на організм матері і дитини, слід відзначити наступні:

    • Хурма містить бета-каротин, що володіє вираженими алергенними властивостями.
    • У плодах хурми, особливо незрілих, містяться дубильні речовини, що надають фрукту терпкий смак – це група фенольних сполук рослинного походження, здатних утворювати стійкі зв’язки з білками, цукрами і іншими биополимерами. Вони дуже довго перетравлюються і погано засвоюються організмом, що може викликати у грудних дітей порушення стільця і посилити метеоризм. Кількість танінів в хурмі значно знижується при заморожуванні.
    • У хурмі міститься багато цукру, тому вона протипоказана при діабеті та ожирінні.
    • Вживання хурми у великих кількостях може вплинути на зубну емаль і стати фактором ризику для розвитку карієсу.
    • Хурма посилює навантаження на сечовидільну систему організму, що особливо небезпечно при патології з боку цих органів.

    можно ли

    Хурму при грудному вигодовуванні варто їсти в помірних кількостях

    Враховуючи ризик неприємних наслідків для організму матері і дитини, питання можна чи є хурму під час лактації, стає цілком резонним. Однак якщо дотримуватися простих правил, можна звести до мінімуму всі негативні якості цього продукту.

    Які правила необхідно дотримуватися при введенні хурми в раціон

    В перший місяць лактації є хурму годуючим матерям суворо заборонено. Якщо раніше у жінки не спостерігалося ніяких негативних реакцій на фрукт, спробувати ввести його в меню можна з другого місяця лактації, обережно, починаючи з невеликих кількостей в ранкові години.

    У перший раз можна з’їсти невеликий шматочок, краще в першій половині дня, при цьому необхідно уважно спостерігати за реакцією дитини. Якщо з’являться навіть незначні симптоми алергії, необхідно відмовитися від продукту і звернутися до лікаря. При відсутності небажаних симптомів є хурму годуючої матері можна по 1-2 плоди не частіше двох разів на тиждень.

     

    Дозволені сорти хурми при лактації

    Не всі сорти хурми можна вживати в період лактації. Серед дозволених:

    • «Корольок» – це коричнюватий плід з мінімальним вмістом таніну;
    • «Шарон» – це гібрид японської хурми і яблуні, плід твердий, не терпкий, солодкий, без кісточок, добре зберігається і найбільш підходить до використання в період лактації.

    Інші сорти хурми, такі як «Мандаринный», «Бичаче серце» до вживання вчасно лактації заборонені.

    Найбільш безпечним варіантом для годуючої жінки і її дитини буде розморожений фрукт, він втрачає в’яжучі властивості, стає м’яким і солодким.

    Є хурму можна не тільки у свіжому вигляді. Сушена хурма, зберігаючи всі позитивні властивості, практично не містить танінів. Вживати її можна як окрему страву разом з іншими сухофруктами, такими як фініки, курага, чорнослив, а також у вигляді киселів, компотів, варення. Можна додавати в різні каші і фруктові супи.

    Особливо хороша в’ялена хурма. В’ялення близько до сушінні, але процес дегідратація йде без застосування тепла, під дією потоків повітря.

    Харчова цінність в’ялених фруктів часто вище, ніж у свіжих, так як в процесі в’ялення йдуть ферментативні реакції, покращують харчові характеристики продуктів.

    В’ялення – процес повільний, характеризується неповним висиханням продукту. Фрукт залишається м’яким, смакові характеристики його зберігаються повністю.

    Хурма при грудному вигодовуванні – дуже цінний продукт, відмовлятися від нього без вагомих підстав не варто. Але при його застосуванні слід дотримуватися правил, тоді фрукт принесе максимальну користь матері та її дитині.

    Також цікаво почитати: чи корисна хурма при вагітності?