Чому зявляється білий наліт на статевих губах і як його лікувати

3190

Зміст:

  • Природні причини появи нальоту
  • Наліт як симптом захворювання
  • Лікування
  • Білий наліт на статевих губах може бути як нормою, так і патологією. Щоб знати, треба усувати таке явище, важливо звертати увагу на характер виділень, а також присутність інших характерних для різних захворювань симптомів.

    Природні причини появи нальоту

    Білий наліт на статевих губах може з’являтися при відсутності у жінки-яких проблем зі здоров’ям. Однак у такому разі білі виділяються в невеликій кількості і мають рідку або густу слизову консистенцію. Неприємні запахи або будь-які відтінки у нальоту відсутні. Такі виділення відносяться до природної реакції організму на фізичну активність або зміни гормонального фону.

    Білий наліт на статевих губах може бути як нормою, так і симптомом патології

    До природних факторів, що сприяють появі білого нальоту на статевих губах, відносяться:

    • Статеве дозрівання. У віці 11-16 років відбувається гормональна перебудова організму. У цей час тіло дівчинки готується до початку менструацій і з’являються помітні білі виділення з піхви. Зазвичай вони мають густу слизову консистенцію. З початком менструацій кількість таких виділень знижується.
    • Виділення секрету сальних залоз, що змішується з відмерлої епітеліальною тканиною. Такі виділення називаються смегмой. Вони можуть з’являтися навколо клітора і на складках статевих губ як у новонароджених дівчаток, так і у дорослих дівчат і жінок. Основною причиною їх виникнення вважається недостатньо якісна інтимна гігієна, а також індивідуальні особливості організму, при яких сальні залози виробляють велику кількість секрету. Зрідка такі виділення можуть набувати злегка кислуватий запах.
    • Вагітність. Через збільшення кількості прогестерону у майбутніх мам значно збільшується обсяг виділяється вагінального секрету. Найбільша кількість слизу виділяється протягом першого триместру вагітності.
    • Початок статевого життя. Цей природний процес супроводжується гормональною перебудовою організму, а також контактом з мікрофлорою статевих органів партнера. Таке явище проходить самостійно в короткі терміни.

    У рідкісних випадках причини білих виділень криються в дефіциті вітамінів Е, РР і А.

    Наліт як симптом захворювання

    У тих випадках, коли білий наліт на статевих губах є симптомом присутнього в організмі захворювання, патологія супроводжується ще кількома ознаками. До них відноситься:

    • свербіж зовнішніх статевих органів і піхви;
    • відчуття печіння на вході в піхву;
    • поява болю при сечовипусканні, а також при статевому контакті;
    • почервоніння і збільшення в розмірах клітора і статевих губ;
    • поява різкого специфічного запаху від виділень;
    • сухість слизової оболонки піхви.

    В деяких випадках жінка відчуває дискомфорт навіть під час ходьби, а також коли сидить, носить облягаючий одяг.

    Найчастіше нездоровими причинами появи білого нальоту на статевих органах стають такі захворювання:

    • кандидоз, або молочниця;
    • герпес;
    • вульвовагініт.

    Молочниця характеризується появою особливих піхвових виділень, по консистенції нагадують сир і мають кислуватий молочний запах. Інфекція розвивається в результаті зростання грибків роду Candida. Їх активізація можлива з-за тривалого прийому антибіотиків, перебування в стані стресу, а також хронічних захворювань. Кандидоз нерідко виникає у вагітних. Цьому сприяє гормональна перебудова організму.

    Генітальна герпесная інфекція передається від переносника до здорової людини статевим шляхом. При цьому характер статевого контакту не має значення. На початку розвитку патології на статевих губах утворюються щільні пухирці, наповнені прозорою або злегка мутнуватою рідиною. Вони часто болючі і викликають сильний дискомфорт у вигляді свербежу та поколювання. Через кілька днів пухирці лопаються і на їх місці утворюються невеликі виразки. Ці ранки покриваються білим нальотом, який присутній на них до повного загоєння шкіри. У більшості випадків патологія вражає зовнішні статеві органи. Проте можливі також ураження слизової піхви і цервікального каналу.

    Вульвовагініт являє собою інфекційне захворювання, викликане мікроорганізмами:

    • стрептококами;
    • гонококами;
    • стафілококами.

    Дуже часто це захворювання виникає на тлі прийому антибіотиків, пошкодження слизової статевих органів або при трихомоніазі, гонореї або хламідіозі. При наявності статевої інфекції білі стають пінистими і рясними. Наліт має неприємний запах тухлої риби. Крім цього жінка часто відчуває дискомфорт, що переходить в біль під час сечовипускання і статевого контакту.

    Лікування

    Чим лікувати з’явилися на статевих органах білі, може визначити тільки лікар. При цьому терапія обов’язково повинна усунути основну причину появи нальоту. У тому випадку, коли виникають виділення з природних причин, жінці достатньо лише скорегувати свою особисту гігієну. Потрібно відмовитися від мила і інтимних гелів з ароматами і барвниками. Підмиватися бажано два рази в день.

    зуд

    Свербіж в області статевих губ – частий симптом молочниці

    Якщо білі з’являються на тлі кандидозу, лікувати проблему потрібно буде за допомогою антимікотичним препаратів на основі флуконазолу або ітраконазолу. Обов’язково застосовуються свічки для відновлення здорової мікрофлори піхви.

    Для лікування генітального герпесу використовуються такі засоби:

    • противірусні креми, свічки і мазі на основі ацикловіру;
    • імуномодулятори для зміцнення імунного захисту організму.

    При лікуванні герпесной інфекції додатково можуть призначатися вітамінні комплекси.

    При наявності статевих інфекцій лікування обов’язково буде включати в себе антибіотики, застосування свічок для відновлення піхвової мікрофлори та імуномодулятори. В окремих випадках, якщо у жінки спостерігається сильний свербіж, лікар може призначити прийом антигістамінних засобів.

    Протягом всього терміну проведення терапії статеві контакти повинні бути виключені. При виявленні інфекцій лікування від них призначається і статевому партнеру.

    Читайте також: методи лікування хронічної молочниці