Досвід батьків: сімейні правила, які допомагають виховувати дітей

834

Я вважаю, що один з найскладніших моментів у вихованні дитини – це питання дисципліни. Складність полягає не тільки в тому, що малюки такі милі і ви їх любите, а тому суворо відстоювати правила складно. Справа в тому, щоб знайти правильний метод виховання. Застосовували батьки до вас якісь штрафні санкції, які травмували вас? Чи згодні ви з їх методами або намагаєтеся знайти золоту середину? Що роблять ваші друзі? А що рекомендують експерти?

Перш ніж сформувати власні батьківські переконання, розгляньте думку інших людей щодо виховання. Для мене авторитет – мій чоловік. Ми обговорили, як будемо виховувати малюка ще до того, як він народився.

pexels

Ми обидва несемо відповідальність за те, якою людиною наш син увійде в життя. Ми хотіли б навчити його поваги і прищепити цінності, які важливі для нас. Але як зробити з нього кращу версію себе? Які помилки допустили ми, і як допомогти дитині не наступити на граблі? Ми подумали про те, що варто придумати якусь комбінацію, яка допоможе нам сформувати його характер і навчить нести відповідальність за свої вчинки.

pexels

І встановили деякі правила, щоб син став дисциплінованим. Звичайно, бували моменти, коли нам доводилося підлаштовуватися під дитину і бути більш гнучкими. Але ці правила дійсно допомогли нам виховати дитину таким, яким ми хотіли його бачити: чемним, уважним і дбайливим чоловічком. Тепер ми готові поділитися цими правилами з вами:

  • Завжди слухайте! Навіть якщо дитина не правий, все одно слухайте те, що він говорить. У кожній історії завжди є три сторони.
  • Подавайте добрий приклад. Практикуйте те, чого вчите вашої дитини.
  • Будьте гранично ясними у своїх вимогах – малюк може не так зрозуміти вас.
  • Не бійтеся прогинатися. Деякі життєві ситуації неможливо вирішити за готовою формулою. Необхідно насамперед бути справедливим.
  • Хваліть дитину в ті моменти, коли він веде себе добре.
  • Будьте послідовними. Озвучуючи якісь правила, претворяйте їх у життя до кінця і не міняйте.
  • Співпереживайте і не відштовхуйте дитини. Давайте дітям можливість обіймати вас і проявляти почуття. Вони повинні знати, що ви їх розумієте.
  • Зберігайте почуття гумору.
  • Завжди закінчуйте розмову словами «я люблю тебе». Діти повинні усвідомлювати, що ви любите їх, незалежно від того, скільки помилок вони здійснюють.
pexels

Є ще одне правило, яке перевершує всі інші – завжди підтримуйте один одного.

Ви можете виробити стратегію поведінки з дитиною, але в результаті потерпіти поразку. Тим більше, що у вас і вашого чоловіка можуть бути різні точки зору. Ми з чоловіком теж іноді сперечаємося, коли справа заходить про виховання дитини, але ми не дозволяємо йому стати свідками наших розборок.

Коли дитина бачить нашу слабкість – він починає маніпулювати. Тому навіть якщо я не згодна з чоловіком, я все одно його підтримую. Ми завжди можемо обговорити і подискутувати на цей рахунок не пізніше. Коли двоє проти одного – тут дитині вже нічого не поробиш.

pexels

Питання дисципліни дійсно важкий, адже у дітей є важелі впливу на вас. Але якщо слідувати певним правилам, то малюки виростуть вихованими і самостійними.