Гімнастика: щоб малюк «заррррычал» і позбувся проблемних звуків

986

Як часто можна почути від мам: «Нам вже п’ять років, а «р» ще не говоримо», «Замість слів – каша в роті»… Не поспішайте засмучуватися, адже кожний подібний випадок виправляється за допомогою професійного логопеда.

Читайте також:Замість логопеда: смішний урок від Тутты Ларсен

Але і мама теж може брати участь в процесі, який допоможе малюкові правильно вимовляти ті чи інші звуки. Для цього, впевнена логопед Вікторія Веселова, потрібна дихальна гімнастика. І виконувати її дитина може під час гри, занять або відпочинку. Вправи дихальної гімнастики самі по собі веселі. Тому діти найчастіше не припускають, що займаються дуже корисною справою для розвитку свого мовного апарату.

Дихальні вправи допомагають виробити діафрагмальне дихання, віддиференціювати ротовий і носове дихання, а також збільшити тривалість, силу і правильний розподіл видиху, – впевнена логопед Вікторія Веселова.

© Instagram @neuro_levkina

Тому експерт опублікувала у своєму мікроблозі вправи дихальної гімнастики, які треба виконувати дітям, у мові яких є сложнопроизносимые звуки.

«Кораблики»

Дитині пропонується широка ємність з водою, а в ній – паперові «кораблики», якими можуть бути просто шматочки паперу. Дитина, повільно вдихаючи, направляє повітряний струмінь на «кораблик», підганяючи його іншому «березі».

© Instagram @imperratrica

«Підніми іграшку»

Дитина лягає на спину, йому на живіт кладуть іграшка і пропонується з допомогою вдиху (надуваючи живіт) підняти іграшку вгору.

«Сніг і вітер»

З маленьких шматочків вати скочуються невеликі кульки-«сніжинки» і викладаються на столі. Дитині пропонують дути на «сніг», як холодний зимовий вітер. При цьому «грудки снігу» повинні повільно пересуватися до протилежного краю столу.

View this post on Instagram

A post shared by Наташа🍭Ідеї ігор на КОЖЕН ДЕНЬ (@yavdecrete) on Mar 5, 2016 о 3:36am PST

Читайте також:9 способів навчити дитину рахувати з допомогою ігор

«Хто сховався?»

На предметну картинку розміром в чверть альбомного аркуша наклеюємо з одного краю гофрований папір з бахромою по краю, нарізаною звичайними ножицями. Виходить, що картинка знаходиться під тоненькими смужками гофрованого паперу. Дитині пропонується дути на паперову бахрому, поки вона не підніметься і не стане видно картинку.

«Бульбашки»

Це гра, яку майже всі батьки вважають пустощами, не дозволяючи дітям в неї грати. Насправді, вона є дихальним вправам і дуже проста у використанні. Потрібна лише трубочка-соломинка і склянку води. Звертаємо увагу дитини на те, щоб видих був тривалим, тобто бульбашки повинні вирувати довго.

View this post on Instagram

A post shared by Олена (@forbabytourist) on Apr 18, 2017 о 11:04pm PDT

Лайфхак:Поки малюк грає в цю гру, у вас буде 30 хвилин вільного часу

«Сопілочка»

Використовуємо всілякі свистки, дитячі музичні інструменти, ковпачки від ручок. Дуємо в них.

«Фокус»

Це вправа з шматочком вати, яке готує до вимовлення звуку [р]. Вата кладеться на кінчик носа. Дитині пропонується витягнути мову, загнути його кінчик вгору і подути на ватку, щоб здути її з носа.

© Instagram @ellagai

«Свічка»

Дитині пропонується дути на вогник запаленої свічки так, щоб не задути її, а лише трохи відхилити полум’я. Дути потрібно довго, повільно.

«Гріємо руки»

Дитині пропонується контролювати видих долоньками, дмухаючи на них.

© Instagram @ekaterina_kravchyk

Вашій дитині будуть корисні вправи дихальної гімнастики?