Як часто можна фарбувати волосся без шкоди для них

1297

Зміст:

  • Чим загрожує часте фарбування волосся
  • Від чого залежить шкідливість фарбування
  • Як часто можна фарбувати волосся хною
  • Фарбування басмою
  • Фарбування фарбою безаміачної
  • Фарбування барвником аміачним
  • Догляд після фарбування в домашніх умовах
  • Жінки змінюють колір своєї шевелюри в силу різних причин. Одні намагаються встигнути за тенденціями моди, другі підфарбовують відросле коріння, треті змушені зафарбовувати сиві пасма. Виникає питання: як часто можна фарбувати волосся? Щоб відповісти на нього, потрібно визначити тип барвника і спосіб нанесення фарбувального кошти.

    Чим загрожує часте фарбування волосся

    При регулярному фарбуванні локонів в них накопичуються різноманітні синтетичні речовини, фарбувальні пігменти. З часом такі пасма стають жорсткими на дотик, пересушеними, ламким, неслухняним, важко розчісується. Фарбування по всій довжині не проходить без шкоди – кінчики локонів стають посіченими, часто обламуються.

    Якщо немає сивини, краще фарбувати волосся фарбою безаміачної

    Окрім негативних наслідків для краси шевелюри, часте фарбування пасом може завдати шкоди здоров’ю. Дослідження англійських вчених довели, що ризик виникнення раку у жінок, фарбувальних волосся більше 7-8 разів на рік, збільшується на 15 %. Це відбувається через накопичення в організмі токсичних речовин, що входять до складу барвників, які проникають в організм через шкіру голови.

    Від чого залежить шкідливість фарбування

    Наскільки регулярно потрібно користуватися фарбою, залежить від типу складу. Фарбувальні засоби умовно можна розділити на хімічні барвники натуральні основи.

    Серед хімічних барвників виділяють:

  • М’які фарбувальні основыю Вони абсолютно не зафарбовують сивину, неглибоко проникають в кутикулу, змиваються вже після 7-10 рази миття голови.
  • Стійкі барвники. Добре зафарбовують відросле коріння, змиваються через 1,5 місяця після фарбування.
  • Професійні засади. Повністю зафарбовують сивину, глибоко проникають в структуру волосся, не змиваються протягом двох місяців.
  • Найпопулярнішим натуральним барвником є хна. Вона не тільки забарвлює, але і оздоровлює волосся, покращує ріст пасм. Її часто розмішують з порошком басми для отримання насиченого чорного тону.

    Як часто можна фарбувати волосся хною

    Чим м’якше фарбувальна основа, тим частіше припустимо проводити фарбування пасом. І навпаки, чим більше агресивних хімічних речовин у складі барвника, тим рідше її застосовують.

    Цей натуральний пігмент практично не вимивається, так як дуже глибоко проникає в структуру кутикули. Тому з кожним новим фарбуємо колір локонів стає більш яскравим, насиченим. Крім того, хна позитивно позначається на здоров’ї волосся, підсилює їх ріст, зміцнює структуру.

    хнойХоча фарбування хною корисно для волосся, робити це потрібно не частіше 1 разу в 2 місяці

    Однак занадто часте використання цієї натуральної фарби пересушує волосся, робить їх більш жорсткими. На всю довжину волосся її рекомендують застосовувати один раз у 2 місяці. Підфарбовувати виключно відросле коріння допустимо раз в місяць.

    Фарбування басмою

    Цей рослинний пігмент використовують жінки, які віддають перевагу насичений чорний колір шевелюри. Басма зменшує випадання локонів, додає об’єм біля коріння, робить волосся більш густим і блискучим.

    Використання цієї фарби в чистому вигляді може призвести до несподіваних відтінків – синеватому, фіолетового, пепельному. Щоб цього уникнути, її потрібно змішувати з хною.

    При цьому натуральність пігменту також не говорить про його абсолютної безпеки. Якщо басму використовувати занадто часто, вона почне посилювати роботу сальних залоз на шкірі голови, пересушувати пасма. При фарбуванні локонів на всю довжину даний барвник використовують не частіше 1 разу в 2 місяці. Підфарбовувати коріння дозволено раз в 3-4 тижні.

    Фарбування фарбою безаміачної

    Хімічні барвники, які не містять у своєму складі аміак, відносять до барвним основ м’якого дії. Вони мінімально травмують локони, неглибоко проникають в їхню структуру, так як містять у своєму складі невеликий відсоток перекису водню. Головний недолік такої фарби – вона не здатна триматися на пасмах довше 3-4 тижнів. Тому по закінченні цього часу можна сміливо повторювати фарбування пасом.

    Фарбування барвником аміачним

    Самий довготривалий ефект у аміачних фарбувальних основ. Зазвичай вони містять великий відсоток перекису водню, яка негативно впливає на пасма. Такий фарбувальний склад глибоко проникає в структуру локонів, чудово зафарбовує коріння.

    Використовувати аміачний барвник на всю довжину можна тільки один раз в 2 місяці. Підфарбовувати відрослі пасма при сивині допустимо раніше – через 1-1,5 місяця.

    При виборі аміачних барвників краще користуватися професійною фарбою, яка містить у своєму складі допоміжні масла, знижують побічний ефект від агресивних хімічних речовин.

    Догляд після фарбування в домашніх умовах

    Щоб зменшити негативний вплив фарби на волосся, після фарбування пасом потрібно слідувати наступним рекомендаціям:

  • Наскільки це можливо, скоротити використання плойки, прасування, фену в перший місяць після фарбування.
  • Застосовувати спеціальні шампуні, призначені для фарбованого волосся.
  • Зміцнювати локони і коріння волосся домашніми масками.
  • Потрібно також пам’ятати про те, що дію барвника триває протягом 48 годин після фарбування. В цей час не потрібно мити голову, щоб зберегти колір.

    Перед тим як фарбувати волосся, потрібно дізнатися, з якою регулярністю можна проводити дану процедуру, щоб не нашкодити здоров’ю волосся.

    Читайте також: як прискорити метаболізм