Як отримати податкове вирахування за ліки

837

Зміст:

  • За що можна отримати вирахування?
  • Скільки повернуть грошей?
  • Хто може отримати вирахування?
  • Як отримати вирахування?
  • Якщо ви регулярно лікуйтеся в платних клініках або, наприклад, оплатили операцію своїй мамі, то за законом ви маєте право отримати податковий вирахування з витрачених грошей. Про те, як це зробити – розповідають експерти в сфері ОМС.

    За що можна отримати вирахування?

    Відрахування можна отримати за прийом у лікаря, за діагностику, аналізи, лікування в денному стаціонарі, стоматологію та протезування, медичну експертизу. Також можна отримати відрахування за оплату ДМС (добровільне медичне страхування).

    Скільки повернуть грошей?

    Сума вирахування залежить від вартості медичної послуги. Тобто, чим більше ви витратите, тим більше вам повернуть. Але максимальна вартість лікування — 120 000 руб. Це загальний ліміт витрат на лікування (див. п. 2 ст. 219 НКРФ).

    Якщо ви оплатили складну операцію, в тому числі і пластичну, ЕКО, лікування важкого захворювання, то ці послуги відносяться до категорії дорогого лікування. За них отримують відрахування від будь-якої суми. Список таких послуг можна переглянути тут>>

    Читайте також:Декретні виплат: скільки ви будете отримувати

    Хто може отримати вирахування?

    Якщо ви отримуєте зарплату або маєте дохід, з якого платите ПДФО, то ви можете отримати відрахування. Непрацюючі пенсіонери і студенти ПДФО не платять, тому на цей вирахування претендувати не можуть. Вам також повернуть гроші, якщо ви оплачували лікування своїх батьків, чоловіка, дітей до 18 років. Для цього потрібен документ, що підтверджує спорідненість: свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження. За оплату лікування тещі або тестя вирахування вам не дадуть.

    Як отримати вирахування?

    Щоб оформити податковий відрахування, потрібно зібрати всі платіжні документи (чеки, договори з клінікою, довідку в податкову з клініки). Потім заповнити декларацію 3-НДФЛ на сайті податкової і відправити разом з відсканованими документами на перевірку.

    Після того як документи перевірять і схвалять, треба написати заяву на повернення грошей. За законом через місяць після перевірки заяви податкова має перерахувати гроші на ваш рахунок.

    1. Зберіть чеки і договори на лікування. В касі клініки вам нададуть договір і чек. Ці документи підтверджують факт оплати за лікування. Їх потрібно буде надати податковій.

    2. Отримайте довідку з клініки. В реєстратурі клініки візьміть довідку для податкової. Для довідки у вас попросять паспорт, ІПН, договір з клінікою і всі чеки. Іноді в клініках всі чеки зберігаються в електронній базі, але краще мати їх на руках. Якщо вирахування оформляєте за лікування родича, то візьміть документ, що підтверджує родинні зв’язки. До звернення у клініку рекомендуємо уточнити, чи є у неї ліцензія. Довідку для вирахування дають тільки клініки з ліцензією.

    Читайте також:Як оформити допомогу по вагітності та пологах

    3. Підготуйте документи для декларації та передайте їх в податкову. Ви можете подати документи трьома способами:

    • Через сайт nalog.ru
    • Листом поштою
    • Прийшовши в найближчу податкову

    4. Відскануйте довідку і договір з чеками. Якщо ви отримуєте вирахування за лікування батьків, чоловіка, дітей до 18 років, то зробіть скан свідоцтва про шлюб або свідоцтва про народження.

    5. Візьміть на роботі довідку 2-НДФЛ. Дані цієї довідки знадобляться для заповнення декларації. Її не потрібно сканувати.

    6. Якщо ви вирішили подати всі документи онлайн, то зайдіть в особистий кабінет платника податків на сайті nalog.ru та оберіть розділ «Податок на доходи ФО» → ПДФО. Заповніть всі вікна і прикріпіть відскановані документи.

    Пам’ятайте, що термін повернення податку — 3 роки. Тому в 2019 ви можете повернути податок за послуги, надані в 2016, 2017 і 2018.

    Матеріал підготовлено експертами безкоштовного проекту «Моє здоров’я» спеціально для бебі.ру

    Всі фото: Depositphotos

    Дивіться далі: податкове вирахування на лікування дитини