Як проявляється алергія на солодке у дітей і як її лікувати

2316

Зміст:

  • Причини алергічних реакцій
  • Як проявляється алергія на солодке у дітей
  • Діагностичні заходи
  • Лікування дитячої алергії
  • Медикаментозне лікування
  • Якою має бути дієта при аллрегии на солодке
  • Народні засоби для лікування алергії
  • Профілактичні заходи
  • Алергія на солодке у дітей – відповідна реакція імунної системи після вживання натуральних і синтетичних солодощів. Симптом буває істинним і хибним. У важких випадках алергія проявляється набряком Квінке або анафилактическими реакціями. Чим раніше виявлений алерген і опрацьовані психосоматичні причини алергії, тим сприятливіші прогноз.

    Причини алергічних реакцій

    Організм дитини зазвичай негативно реагує на наявність сахарози і синтетичних добавок у продуктах харчування. Він сприймає ці речовини як чужорідні білки, підвищуючи концентрацію гістаміну, що в свою чергу веде до появи зовнішніх симптомів алергії.

    Алергія на солодке у дітей викликає появу висипки на шкірі

    Симптоми посилюються при наявності в складі таких компонентів:

  • Цукор. Погано перетравлюється у немовлят і дітей віком 12 місяців. У шлунково-кишковому тракті відсутня необхідна кількість ферментів, тому можуть спостерігатися алергічні реакції.
  • Шоколад (какао-бобів).
  • Натуральні наповнювачі: горіхи, сухофрукти, пальмове масло, яйця.
  • Синтетичні добавки: стабілізатори, емульгатори, ароматизатори, барвники.
  • Продукти бджільництва – непереносимість обумовлена спадковою схильністю, придбаної непереносимість продукту. Неякісний мед часто викликає свербіж, висипання, почервоніння шкіри. При алергічних реакціях на мед рекомендований відмова від його вживання і щадна дієта.
  • Групу ризику складають діти, у яких виявлені інфекційні патології, спадкова схильність до непереносимості солодкого, дисбактеріоз кишечника, психоемоційне перенапруження, ослаблений імунітет.

    Як проявляється алергія на солодке у дітей

    Клінічна картина у кожного пацієнта проявляється індивідуально: від легкого свербежу і висипу до тяжких анафілактичних реакцій, що потребують екстреної медичної допомоги. Алергія проявляється у вигляді:

    • висипки на тілі й особі;
    • свербежу;
    • задишки;
    • запалення слизових оболонок;
    • великих набряків шкіри;
    • пухирців, пухирів;
    • алергійного нежитю;
    • чхання;
    • лущення і сухості шкірних покривів;
    • головного болю.

    Якщо виявляються симптоми у вигляді порушень свідомості, великих набряків, утруднення дихання, ядухи, дитини доставляють у лікарню або викликають машину швидкої допомоги. Якщо не надати екстрену допомогу, можливі незворотні наслідки.

    Важливо знати, як виглядає алергічна реакція, щоб своєчасно розпочати лікування та запобігти розвитку ускладнень.

    Діагностичні заходи

    Перш ніж підбирати лікування, проводять комплексну діагностику. Для підтвердження діагнозу потрібно повісті алергопроби. Це швидка діагностична процедура, яка проходить у кілька етапів:

  • На згині ліктя роблять кілька подряпин.
  • На пошкоджену шкіру наносять алерген в низькій концентрації, спостерігають за реакцією організму.
  • При перших симптомах алергії виявляють потенційний алерген, який необхідно виключити, щоб забезпечити повне одужання.
  • Діагностика новонароджених малюків утруднена. Для виявлення потенційно небезпечних речовин рекомендовано ведення харчового щоденника. До нього вносять перелік продуктів, які вживає годуюча мама і малюк. Відслідковують, на які продукти реагує організм, виключають їх з раціону, продовжують спостереження.

    Лікування дитячої алергії

    Терапію алергії на солодке у дітей проводять комплексно, залежно від того, які симптоми турбують пацієнта. Використовують лікарські препарати для внутрішнього прийому і зовнішнього нанесення, дотримуються питний режим.

    Для полегшення самопочуття дитини рекомендована дієта. З раціону виключають тригери – потенційно небезпечні речовини, що викликають небажану реакцію організму.

    Медикаментозне лікування

    Щоб очистити шлунково-кишковий тракт від токсичних і алергічних речовин, лікування доповнюють сорбентами. Призначати їх повинен лікар, особливо це стосується пацієнтів молодших вікових груп. Тривалий прийом сорбентів виводить не тільки токсичні речовини, але і корисні мікроелементи. Після завершення курсу дефіцит корисних речовин в організмі потрібно компенсувати прийомом спеціальних вітамінних комплексів.

    Для зменшення алергічної реакції використовують антигістамінні препарати нового покоління у формі крапель, сиропів. З 3 років переходять на прийом таблеток і капсул для прийому всередину. Якщо спостерігається кашель у дитини, призначають протикашльові або відхаркувальні препарати.

    Між прийомом сорбентів та інших груп медикаментів потрібно обов’язково дотримуватися інтервал не менше двох годин.

    Зовнішньо наносять гормональні мазі на основі кортикостероїдів. Їх використовують в мінімальній дозі, короткими курсами для полегшення сверблячки і зменшення запальних реакцій. Призначати препарат може тільки педіатр. Ліки наносять тонким шаром кілька разів в добу, використовують не довше 1 тижня.

    Для підтримки імунної системи використовують вітаміни і мікроелементи, селен, вітаміни, адаптогени.

    Якою має бути дієта при аллрегии на солодке

    Щоб зменшити прояви хвороби дотримуються дієтотерапію. Для нормалізації функціонування шлунково-кишкового тракту виключають продукти, які можуть спричинювати запальні реакції.

    диета

    При алергії важливо дотримуватися дієти, виключивши з меню всі потенційно небезпечні продукти

    В якості тригерів виступає їжа на основі:

    • глютену;
    • рафінованого цукру;
    • білого борошна;
    • молочна продукція.

    Виключають вживання продуктів, які потенційно можуть викликати загострення захворювання: пастили, гіркого шоколаду, зефіру, сухофруктів, цукатів, меду. Чим раніше починається лікування, тим сприятливіші прогноз для дитини.

    Солодощі замінюють свіжими фруктами і ягодами, на які немає реакції, какао-боби – керобом. При тяжкому перебігу патологічного процесу фруктозу і сахарозу прибирають з раціону повністю, аж до досягнення стійкої ремісії.

    Народні засоби для лікування алергії

    Засоби народної медицини використовують в якості допоміжного елемента, за попереднім узгодженням з лікарем. Лікарські трави застосовують з особливою обережністю, оскільки вони можуть ще більше посилити алергію.

    Для зменшення свербіння на уражені ділянки обличчя і тіла прикладають сік алое. Листочки рослини ретельно промивають, обсушують, розрізають на декілька частин, використовують в якості компресів 2-4 рази на день. Курс лікування – до 1 місяця, потім роблять перерву.

    Дітям з 5 років часто призначають таблетки Мумійо. 1 таблетку розводять у кип’яченій воді, дають дитині по 20-30 мл тричі на день. Фитовещество очищує організм, виводить токсичні речовини, алергени.

    Для позитивного впливу на шкіру використовують фитованночки. У теплій воді розчиняють відвари лікарських рослин: ромашки, шавлії, календули, пижмо, лавровий лист. Дитину купають, обтирають м’яким рушником.

    Якщо алергічна реакція посилюється, використання лікарських рослин рекомендовано скасувати.

    Профілактичні заходи

    Превентивні заходи полегшують перебіг алергії, дозволяють запобігти її наступ. Для профілактики рекомендовано дотримуватися дієти і дитині, і мамі, що годує. Прикорм можна вводити не раніше півроку, після того як у дитини сформовано харчовий інтерес.

    Нові солодощі дають в мікродозах, спостерігають за реакцією організму. При непереносимості шоколаду, з раціону виключають продукти на основі какао-бобів.

    Дітям на штучному вигодовуванні показано суміші з низьким вмістом лактози.

    Педіатри рекомендують раннє загартовування, виключення психоемоційних стресів, регулярні прогулянки на свіжому повітрі, плавання, активні види спорту. Раціон повинен бути різноманітний і багатий клітковиною, свіжими овочами, зеленню. При інтенсивному запаленні прибирають молоко, важкі продукти тваринного походження. Чим старше дитина, тим вище ймовірність самовиліковування.

    Алергія не тільки погіршує якість життя дитини, але і несприятливо впливає на імунну систему. При перших симптомах рекомендовано утриматися від самолікування, звернутися за консультацією до досвідченого алерголога.

    Дозування ліків підбирають з урахуванням віку, ваги дитини. Курс терапії призначають індивідуально, до полегшення самопочуття. Для досягнення стійкої ремісії дотримуються всі рекомендації лікаря, навіть після зменшення симптомів.

    Читайте також: симптоми целіакії у дітей