Коли можна давати банан немовля

1548

Зміст:

  • Поживна цінність банана для грудничка
  • в якому віці можливий прикорм бананом?
  • Коли банани протипоказані?
  • Які банани можна давати немовляті, в якому вигляді?
  • Мамине молоко є найбільш корисним продуктом харчування для немовлят перших місяців життя. Однак воно перестає задовольняти всі потреби зростаючого організму. Сьогодні педіатри рекомендують дітям на ГВ прикорм починати з 5-6 місяців, коли травна система вже достатньо розвинена, щоб розширювати раціон. Необхідно дотримуватися послідовність введення продуктів – каш, овочів, фруктів, соків. Важливо знати, коли можна давати немовляті банан – улюблені малятами і дуже корисне ласощі.

    Для малюків на грудному вигодовуванні, прикорм бананом дуже корисний

    Поживна цінність банана для грудничка

    Незважаючи на те, що банан є екзотичним фруктом, він давно і міцно увійшов в раціон харчування дітей будь-якого віку, в тому числі і немовлят. М’яка ароматна м’якоть з приємним смаком – далеко не єдина гідність банана. Він являє собою справжнє джерело корисних речовин, куди входять:

    • повний набір вітамінів – А, В1, В2, В4 (холін), В5, В6, В9 (фолієва кислота), В12, С, D, Е, Н, К, РР;
    • мікро – та мікроелементи – калій, кальцій, фосфор, магній, сірка, залізо, селен, цинк, йод, марганець;
    • легкозасвоювані вуглеводи – цукру, крохмаль, декстрини;
    • білки;
    • поліненасичені жирні кислоти Омега – 3, Омега-6;
    • клітковина.

    Банан є дуже калорійним продуктом, кожен грам його ваги утворює в середньому 1 кілокалорію. Складові цього фрукта необхідні для росту і розвитку дитини, всіх його органів і тканин. Перевагою також є те, що він украй рідко викликає алергію.

    Банан за складом трохи «важкуватий» з-за великої кількості вуглеводів і клітковини, тому його не слід давати першим, краще після декількох днів прикорму яблуком.

    в якому віці можливий прикорм бананом?

    Найбільш фізіологічним вважається початок прикорму, коли у малюка з’являються перші молочні зубки і стабілізується функція травних ферментів. Зазвичай це відбувається у віці 5-6 місяців.

    Як правило, прикорм починають з овочевого пбое або каш, потім вводять пюре з фруктів – до початку 7 місяці, в тому числі і банан. Така послідовність пояснюється тим, що шлунково-кишковий тракт малюка повинен поступово адаптуватися до великої кількості вуглеводів і клітковини, яких він не отримував з грудним молоком. Добре перші порції банана поєднувати з сиром.

    когда можно давать банан грудничку

    Для прикорму малюкам банан краще давати у вигляді пюре

    Фахівцями розроблена і рекомендована наступна схема бананового прикорму:

    • починати в 7 місяців з 1/3 чайної ложки 1 раз на добу;
    • поступово збільшувати дозу, щоб до кінця 8 місяці вона становила 3 чайних ложки в день, розділених на 3 прийоми;
    • до кінця 9 місяці дитина може з’їдати половину цілого фрукта;
    • по досягненні 1 року можна з’їдати банан цілком.

    Незважаючи на те, що раніше в педіатрії практикувався фруктовий прикорм з 3-4 місяців, не варто експериментувати, а дотримуватися сучасних рекомендацій.

    Слід уважно спостерігати за станом малюка після перших порцій банана. При розладі кишечнику, здуття або запорі потрібно припинити прикорм і звернутися до педіатра.

    Коли банани протипоказані?

    При всій своїй живильній цінності банан може і нашкодити малюкові. Такими випадками є:

    • цукровий діабет у дитини – з-за високого вмісту цукрів у фрукті;
    • ожиріння у малюка – через високу калорійність банана;
    • індивідуальна непереносимість.

    Також не потрібно давати цей екзотичний фрукт дитині-алергіку, не порадившись попередньо з педіатром або фахівцем-алергологом.

    Які банани можна давати немовляті, в якому вигляді?

    Дуже важливо правильно вибрати відповідний плід. Потрібно, щоб він був стиглий, рівномірної жовтого забарвлення, не мав темних гнильних плям. Зелені банани для прикорму немовлят не підходять. Підвищений вміст кислоти в них може спровокувати розлад шлунка.

    когда можно давать банан грудничку

    Банан для прикорму дітям на ГВ має бути стиглим з чистою жовтою м’якоттю.

    Для першої порції краще приготувати пюре, подрібнивши фрукт блендером або розім’явши виделкою. Шматочки банана ні в якому разі не можна класти в рот малюкові. Отримане бананове пюре добре змішати навпіл з рисовою кашею, сиром, йогуртом, а вже в наступні рази можна давати і в чистому вигляді. Не слід використовувати банановий прикорм на ніч, він важко перетравлюється, що збільшує навантаження на шлунок.

    Сьогодні дуже популярні ниблеры – спеціальні пристосування для бананів. Вони зручні, гігієнічні, безпечні. Необхідну кількість м’якоті просто кладеться в силіконову сіточку, і малюк сам із задоволенням висмоктує, розбавляючи слиною, при цьому поліпшується травлення.

    Банан є дуже цінним продуктом для немовляти, якщо немає протипоказань. Важливо дотримуватися правила прикорму, а в сумнівних випадках проконсультуватися з педіатром.

    Читайте далі: цинкова мазь для новонароджених