Лікар-онколог розповів, як правильно засмагати, щоб не нашкодити красі і здоровю

946

До літа залишилося трохи більше тижня, а це означає, що зовсім скоро ми помандруємо на озера, річки і моря насолоджуватися свіжим повітрям, плескатися в теплій водичці і загоряти. Однак невинне прийняття сонячних ванн може обернутися для людини серйозними проблемами зі здоров’ям. Саме тому кожному необхідно знати, як правильно засмагати.

Напередодні пляжного сезону лікар-онколог міської клінічної лікарні № 40 Департаменту охорони здоров’я Андрій Розін дав інтерв’ю газеті «Вечірня Москва», в якому розповів, про що слід пам’ятати, вирушаючи засмагати.

Ультрафіолет людині потрібен, але не смажитися на сонці. Корисні розсіяні сонячні промені. Засмагати потрібно в тіні, під тентом, а від прямих променів захищатися з допомогою легкого одягу, – поділився лікар.

© Instagram @magic_light_astana

Окрему увагу він приділив засмаги в солярії. Андрій Розін закликав всіх ні в якому разі не використовувати його часто:

Солярій небезпечніше. Сонячний ультрафіолет ми можемо розсіяти — досить сховатися в тіні, одягнутися, надіти капелюх, а в солярії ми не захищені нічим.

© Instagram @shokoladka_barnaul

При цьому, зазначає онколог, солярієм зрідка все ж можна користуватися, якщо ви будете проводити там невелику кількість часу:

У всьому має бути розумна межа. Хвилина-друга не зашкодить, але лише з дотриманням певних умов. Необхідно користуватися захисним кремом, а після сеансу обов’язково пити більше рідини. Також після сеансу потрібно нанести зволожуючий крем. Перед тим як йти в солярій, чоловік повинен оглянути своє тіло: немає на шкірі пігментних утворень? У літніх людей, наприклад, часто зустрічається гіперкератоз, новоутворень на шкірі більше — вони вимагають уваги. Природно, з такою шкірою йти в солярій не потрібно. У тих, хто молодший, можуть бути зміни типу папілом, невусів на шкірі. І завжди потрібно звертати увагу на їх форму і розмір.

© Instagram @lovenature.ua

Говорячи про правильне засмагу, експерт повідомив:

…навіть під захистом крему краще не перебувати під прямими сонячними променями — потрібно бути або в тіні, або у воді. Після водних процедур бажано заново нанести крем, навіть водостійкий. Перебувати на сонці можна з раннього ранку до полудня і з 16:00 до заходу. В середині дня це категорично не рекомендується, особливо дітям.

Доктор Наталія Зубарєва назвала низку вимог до сонцезахисних засобів (особливо дитячих):

Повністю запобігати вплив ультрафіолетових променів, які призводять до появи засмаги, пригнічують імунітет і викликають появу вільних радикалів.

Повинен утримуватися на шкірі кілька годин не втрачаючи властивостей блокування УЛЬТРАФІОЛЕТОВИХ променів.

Не повинен утворювати шкідливих хімічних речовин.

Мати приємний запах і легко наноситься.

До речі, експерт вважає, що кремами з захистом понад SPF 50 можна знехтувати, так як вони містять більш високі концентрації хімічних факторів захисту. А оскільки жоден крем не може гарантувати повний захист від шкідливої дії УФ-променів, то компромісний варіант, на думку доктора Зубарєвої, – засіб з SPF 30.