Лікар-сомнолог пояснив, що робити, якщо новонароджений переплутав день і ніч

444

Після повернення з пологового будинку додому молоді матусі звикають до дитини, знайомляться з його режимом дня. І ось тоді й з’ясовується, що дитина настільки якісно і тривало відпочиває вдень, що вночі відчуває себе виспавшись. Батьки називають це явище «переплутав день і ніч».

Читайте також:Невролог назвала причину неспокійного дитячого сну вночі

Лікар-сомнолог Ольга Александрова разом з консультантом по сну Дариною Богдановей підготували рекомендації для батьків, чиї малюки активні вночі, а вдень віддають перевагу спати.

Фахівці пояснюють: з цією ситуацією найчастіше стикаються мами і тата дітей віком від народження до трьох місяців. Порушення режиму пов’язана з тим, що добові ритми сну і неспання у дитини ще не до кінця сформувалися, а об’єднання сну вже почалося. І час тривалого періоду сну довелося на день, а не на ніч.

© Depositphotos

Як впоратися з проблемою і вибудувати бажаний режим, щоб вночі і малюк, і батьки спали?

Відрегулюйте кілька факторів, – рекомендує консультант з сну Дар’я Богданова:

Світловий фактор

Вдень потрібно якомога більше часу проводити на світлі (краще всього, якщо це буде природне освітлення; але в зимовий період, коли світловий день короткий, необхідно використовувати джерела штучного освітлення). Ввечері за годину до нічного сну потрібно, навпаки, знижувати освітленість, залишаючи точкові джерела світла (бра, торшери, настільні лампи, лампи); а вночі підтримувати повну темряву, не вмикайте світло. Якщо вам потрібен напівтемрява, достатньо відкрити штори. Це допоможе налаштувати гормональну систему дитини, що відповідає за біоритми.

Звуковий фактор

Вдень не створюйте абсолютної тиші, для маскування гучних побутових звуків використовуйте білий шум (його можна залишати на протязі всього часу денного сну). Вночі, навпаки, краще говорити дуже тихо або взагалі мовчати. Здійснюйте мінімум пересувань, намагайтеся всі необхідні маніпуляції проводити, не виходячи з кімнати з дитиною (наприклад, зміна підгузника; годування).

Слідкуйте за тривалістю сну вдень.

Якщо дитина спить занадто довго, а саме:

  • у перший місяць більше 2,5-3 год;
  • у 2-3 міс. більше 2-2,5 ч.;
  • для більш старшого віку більше 2 ч. за раз,

будіть його, створюючи умови для пробудження: розсуньте штори, почніть неголосно розмовляти, можна включити тиху музику, пошуршать чим-небудь або акуратно погладити дитину по спинці.

© Instagram @dr_aleksandrova_ov

Читайте також:Маю право: мене дратує грудне годування

Важливо також стежити за сумарним часом сну за день, щоб воно не перевищувало средневозрастной норми.

А ваш малюк плутає день і ніч? Розкажіть, як впоралися з цим?