Через скільки можна робити тест на вагітність, щоб отримати правильний результат?

1882

Зміст:

  • Як працює тест на вагітність
  • Коли має сенс застосовувати тест
  • Помилкові результати
  • Через скільки можна робити тест на вагітність при затримці – питання, що хвилює жінку, якщо вона підозрює, що могло відбутися зачаття. Правильне використання тесту допомагає з високою точністю визначити, чи дійсно вагітність настала, і зробити це в ранні терміни.

    Як працює тест на вагітність

    Принцип роботи тесту проста – він визначає наявність специфічного гормону в сечі у жінок. Тест являє собою смужку паперу, на яку нанесений реактив. При контакті з ХГЛ – гормоном, за яким визначають вагітність, реактив змінює свій колір.

    Принцип роботи тестера – визначення рівня ХГЛ у сечі

    В якості зовнішнього показника використовуються дві кольорові смужки. Вони не видні на тільки що розкритому тесті, але проявляються при контакті з сечею. Контрольна смуга стає видно в будь-якому випадку, засвідчуючи, що реакція відбулася. Друга смуга означає позитивний результат, тобто вагітність.

    Хоріонічний гонадотропін людини, який визначає тест – це специфічне речовина, яку виділяють оболонки плоду, а потім – плацента. Вагітність – це єдине стан, коли цей гормон виділяється. Поза вагітності результат негативний.

    Коли має сенс застосовувати тест

    Домашній спосіб діагностики зручний у застосуванні, не вимагає спеціальних знань і коштує в аптеці відносно недорого. З цим пов’язана його популярність. До того ж він досить точний і чутливий. Але навіть таке хороший засіб має межі можливостей.

    Основні рекомендації щодо вибору часу проведення тесту:

  • З допомогою менструального календаря обчислити дату найближчих місячних (тільки при регулярному циклі).
  • Якщо з передбачуваної дати початку менструації пройшло більше двох днів, має сенс застосувати тест.
  • Якщо затримка зберігається, повторити тест через 2 дні.
  • При нерегулярному циклі має сенс зробити 3-4 тесту з інтервалом у 2 дні.
  • Якщо при негативному тесті затримка зберігається, слід звернутися до гінеколога – можливо, стався гормональний збій, який потребує лікування. При нерегулярному циклі тести менш інформативні, але їх можна застосовувати через 2-3 тижні після незахищеного статевого акту.

    Ідеальний термін визначення після імплантації (яка зазвичай збігається за часом з місячними, які повинні були настати) – 2-3 дні після затримки. У більш пізній час тест покаже позитивний результат і з’являться більше ознак “цікавого” стану. Раніше цього часу тест не інформативний.

    Існують надчутливі тести, інструкція рекомендує використовувати їх до затримки місячних. Вони мають спеціальне маркування, яка показує, що чутливість цього тесту вище. Їх можна застосовувати через кілька днів після сексу, але до затримки місячних.

    Помилкові результати

    Хибнопозитивні результати – ознака несправності тесту або небезпечних відхилень у здоров’ї жінки. У першому випадку смужки можуть виглядати розмито, бути неяскравими або переглядати на тесті ще до його використання (такий тест непридатний). Більш небезпечний варіант – тест реагує на ХГЛ, що виробляється іншим джерелом, крім плоду – пухлиною, яку жінка приймає за перші ознаки вагітності.

    Псевдонегативний результат говорить про несправності тесту з-за неправильного зберігання або проведення маніпуляції. Якщо результат тесту викликає сумніву, його потрібно провести ще раз з новою тест-смужкою. Перед використанням паперову смужку потрібно уважно оглянути – вона повинна виглядати так, як зазначено в інструкції.

    Читайте також: чи можна робити тест на вагітність ввечері?