Монолог мами: «Я навчилася правильно реагувати на зауваження моїй дитині»

1197

Після народження дитини я зрозуміла, що багато людей, з якими раніше тільки віталася (мої сусіди), немов чекали цього моменту. То я коляску накрила (від комарів взагалі-то) – «Погляньте, думає, наврочать її дитини. У самій-то очі чорні»… Син стрибав у калюжі в гумових чоботях і водонепроникному костюмчику – «Матусі недоумкуваті пішли. У неї дитина весь у воді, а вона стоїть та знімає на телефон».

Читайте також:Монолог мами: «Не виношу, коли моїй дитині роблять зауваження сторонні люди»

Спочатку я відмовчувалася і не реагувала на зауваження. Думала, що це правильна тактика. Але згодом зрозуміла: треба осаджувати людей, інакше їх зауваження можуть поранити моєї дитини.

«Ваша дитина заважає спати мою», або Як я навчилася захищати свою дитину

Дитячий майданчик – улюблене місце мого сина. Там гірки, гойдалки, пісочниця, туди приходять друзі. І ось ця ватага носиться з вереском, бігаючи туди-сюди, з гірки на гойдалки і назад. По периметру стоять матусі, зазвичай болтающие зграйками.

© Instagram @poulinlee

Краєм ока бачу, що до мене прямує сердита мама. «Ваш хлопчик голосно кричить і заважає спати моєму маленькому дитині», – заявляє вона мені. Я спочатку розгубилася, але потім приходжу в себе і починається приблизно такий діалог.

– Ви мені зараз кажете, що моя дитина кричить на дитячому майданчику і заважає спати вашій дитині?– Так.– І він спить тут, на майданчику?– Так.– А чому ви привезли дитину спати на дитячий майданчик, куди приходять побігати, пограти і покричати? Адже це нормально в дитячому віці. Вони не можуть сидіти як пенсіонери і щось тихо обговорювати.– Ваша дитина голосніше всіх кричить.– Якщо ви хочете, щоб дитина спала міцно, гуляйте там, де немає граючих дітей. Ходіть з ним з колясочкой і знайдете це місце. Можна в парк піти або ліс.

У відповідь я почула фыркающее «хамка» і пішла.

Люблять робити зауваження дітям в магазині. То робота шкідлива, то характер у багатьох продавців такий.

© Instagram @malenkiy.ru

Купували з сином сир. Стоїмо, вибираємо. Він показує пальчиком на кілька сортів і доторкається до прилавка. І тут, немов шуліка, піднімається продавець і починає вже сердитим голосом робити зауваження: «Хлопчик, не чіпай скло. Заляпають, а я потім протирати за вами має».

Читайте також:Порада від Вікторії Макарской: як відвернути увагу дитини в дитячому магазині

Бачу, що дитина мій розгубився і дивиться на мене – шукає захисту. Я беру сина за руку, посміхаюся – все в порядку, і кажу, що не треба так реагувати. Будь-який покупець може доторкнутися до скла і на ньому залишиться слід. І це витрати професії – протирати скло, щоб було акуратно. Ну а якщо це дратує, потрібно міняти роботу або йти у відпустку, щоб привести в порядок нерви. Сир, ми, до речі, там і не вибрали – виглядав обвітреним.

Ну і ще одна історія, коли мій син став об’єктом любительки робити зауваження. Весна, тане сніг, навколо мокро, брудно. Моя дитина любить грати в калюжах, тому у нас є одяг, що не промокає. Він скочується з гірки прямо в калюжу, регоче. Зрозуміло, весь заляпался. Але я ж знаю, що прополоскаю цей костюм, і він знову стане чистим. А тітки, які проходять через дитячий майданчик, цього не знають…

І ось одна з них іде, помічає мого сина в налипшем на костюм мокрому піску і починає: «Ну як тобі не соромно, ти ж як порося весь. Мама потім все це повинна мити, прати. За всі ж гроші заплачено, а ти не цінуєш, пачкаешь».

© Instagram @akimkinakatrin, @sherbina_asya

І ось тут я розлютилася. Зазвичай намагаюся тримати свої емоції під контролем, але тут спрацювала червона кнопка – «Небезпека, мою дитину образили!». Я до неї підійшла, щоб не кричати, як вона, на весь майданчик, і почалася відповідь: «Послухайте, нехай дитина буде весь у багнюці, йдіть своєю дорогою. І якщо ви не в курсі, що зараз є спеціальний одяг, що не промокає, – прочитайте про це. І якщо наступного разу захочете якось обізвати дитини, подумайте, що інша мама не буде з вами ось так розмовляти, як я зараз, а просто зробить вам щось, наприклад, зіпсує вам настрій на весь день».

Читайте також:Монолог мами: «Я навчила дитину правильно вихлюпувати негативні емоції»

Що потрібно робити мамі, коли роблять зауваження її дитині

  • Бути завжди на боці дитини. Інакше малюк вважатиме це за зраду, а ще й злякається.
  • Осаджувати «вихователів». Публічна «порка» – доля не зовсім вихованих людей. Якщо дії дитини дійсно викликали дискомфорт, про це можна сказати мамі.
  • Не залежати від думки незнайомих людей, яких вона бачить в перший і, швидше за все, в останній раз.
  • Не намагатися бути хорошою мамою в очах незнайомих людей.
© Instagram @tanechkamedchuk

Читайте також:Порада дня: «перезавантажуйте» дитини, коли він відчуває нервове напруження

Що не треба робити мамі, коли роблять зауваження її дитині

  • Не відповідати агресією на агресію. Адже ви вихована людина!
  • Не показувати поганий приклад дитині, адже він потім буде копіювати вашу модель поведінки з людьми.
  • «Відшивати» тих, хто робить зауваження коректно, але впевнено.

А як ви реагуєте, коли вашій дитині роблять зауваження чужі люди?