Може молочниця бути причиною затримки місячних

1800

Зміст:

  • Чому розвивається кандидоз
  • Ознаки молочниці
  • Є молочниця причиною затримки критичних днів
  • Кандидоз у предменопаузный період
  • Лікування кандидозу
  • Молочниця, медичне назва «кандидоз» – захворювання, що вражає слизову оболонку піхви, має грибкову природу. Виникає на тлі зниженого імунітету, тимчасового гормонального збою. Проявляється сверблячкою, печінням піхви, сирнистими виділеннями. Хронічна форма кандидозу виявляється перед початком критичних днів. Хвороба часто діагностується у жінок репродуктивного віку, для яких проблема, може через молочниці бути затримка менструації, особливо актуальна.

    Чому розвивається кандидоз

    Молочницю викликає активізація грибів Кандида, наявних в організмі будь-якої людини. Хоча вона передається статевим шляхом, але не належить до венеричних захворювань. У здорової жінки збудник знаходиться в «сплячому режимі». Він розмножується під впливом наступних факторів:

    • порушення функціонування ендокринних залоз;
    • хронічні інфекції;
    • запальні процеси;
    • тривале лікування антибактеріальними препаратами;
    • вагітність;
    • переохолодження;
    • погана гігієна інтимних органів;
    • використання ароматизованих прокладок;
    • носіння синтетичної білизни;
    • тривалий прийом оральних контрацептивів.

    Затримка місячних виникає при повторному кандидозі

    Перераховані фактори викликають зниження захисних властивостей організму. В результаті місцевий імунітет у повному обсязі не протистоїть вийшов з «сплячого стану» грибків і вони активно розмножуються, знищуючи корисну мікрофлору піхви.

    Ознаки молочниці

    Патологія має специфічні ознаки, що дозволяють не сплутати її з іншим захворюванням. Виникнення молочниці можна визначити по наступній клінічній картині:

    • білі піхвові виділення, що мають консистенцію сиру;
    • відчуття свербіння в інтимній зоні;
    • почервоніння слизової оболонки піхви;
    • дискомфорт під час сексуального контакту;
    • набряклість;
    • сухість піхви;
    • болючість при сечовипусканні.

    Незважаючи на те, що клінічну картину кандидозу важко сплутати з іншою патологією, не потрібно самостійно виставляти діагноз і починати лікування без консультації лікаря.

    может ли из за молочницы быть задержка

    Після ванни у жінки на тлі грибкового ураження може боліти живіт

    Є молочниця причиною затримки критичних днів

    Гінекологи, оцінюючи, як патологія впливає на регулярність менструації, стверджують, що це залежить від характеру захворювання, в перший раз жінка з ним зіткнулася або воно час від часу дає про себе знати. Якщо у неї вперше розвинувся кандидоз, то він не має ніякого впливу на інші органи, оскільки патологія носить локальний характер. Менструація протікає під впливом певних гормонів, у зв’язку з чим на тлі первинного кандидозу затримки бути не може. Якщо дана ситуація трапилася, то жінці слід перевіритися на вагітність.

    Відсутність своєчасного лікування призводить до хронічного перебігу кандидозу, який згубно впливає на організм. При хронічної молочниці жінка страждає від рецидивів до чотирьох разів за рік. Грибкова інфекція знаходиться у стадії постійного розвитку. На цьому тлі кандидоз поширюється в епітелій маткової порожнини, придатки, яйники, викликаючи запалення, яке може стати причиною гормонального збою, що приводить до подальшого розвитку молочниці.

    Гормональні збої підвищують рівень кислотності піхви, викликаючи загострення молочниці.

    Хронічний кандидоз викликає затримку критичних днів. Це знижує можливість настання зачаття, негативно позначається на загальному стані. У жінки на цьому тлі може боліти живіт. Часто буває, що хронічна молочниця проявляється кожен місяць перед критичними днями. Це пов’язано з гормональними змінами організму під час овуляції. Даний процес природний для жінки, але на цьому фоні знижуються захисні властивості, які оберігають слизову піхви від патогенного впливу.

    Гормональні збої сприяють розмноженню кандидозу. Коли рівень гормонів нормалізується, захворювання проходить самостійно. Таким чином, виникає хронічна патологія, згодом викликає затримку місячних. Періодичні сплески молочниці є приводом для відвідування гінеколога, який призначить терапію, дозволяє в подальшому не допустити проблеми з зачаттям.

    может ли из за молочницы быть задержка

    Причиною затримки критичних днів є порушення гормонального балансу

    Кандидоз у предменопаузный період

    У жінок, що досягли 45-річного віку, поступово згасає функція яєчників. На тлі різкого зниження синтезу гормонів спостерігається затримка менструації, зазначається її нерегулярність. Даний процес супроводжується пригніченням корисних мікроорганізмів піхви, зниженням локального імунітету, збільшенням інфекційної сприйнятливості. Це підвищує ризик формування молочниці. Гінекологи пов’язують розвиток патології з предменопаузным періодом.

    Лікування кандидозу

    Важливо не запускати хворобу, не залишати її без уваги, оскільки вона швидко може перейти в хронічну форму. За призначенням лікування необхідно звернутися до гінеколога. Самостійно вилікувати молочницю не вийде. Таким чином можна тільки заглушити захворювання. У період тимчасового затишшя збудник продовжує розмножуватися, і через 2-3 місяці відбудеться загострення.

    Головною вимогою під час лікування вважається дотримання гігієни. Не рекомендується для туалету статевих органів використовувати мило, оскільки воно пересушує слизову оболонку, змінюючи бактеріальний фон. Важливо дотримуватися спеціальну дієту, засновану на обмеженні в раціоні солодких, гострих страв. Позитивний вплив на вагінальну мікрофлору надає щоденне вживання молочнокислих продуктів.

    Під час лікування молочниці відмовтеся від синтетичного нижньої білизни, стрінгів.

    Гінекологами для терапії кандидозу призначаються системні та місцеві препарати протимікробної дії. Тривалість лікування визначається індивідуально, залежно від перебігу захворювання, воно носить первинний або вторинний характер, симптоматики. Якщо хвороба є причиною збою менструального, то проводиться лікування основного захворювання, ендокринної патології, запального процесу. Для зміцнення захисних функцій організму прописують імуностимулятори. Буває, що в ході терапії починаються критичні дні. У цій ситуації курс триває. Інакше збудник виробить резистентність до вживаним медикаментозним препаратам.

    Для полегшення стану, зняття свербіння можна проводити гігієнічні заходи з содовим розчином: 1 ст. л. харчової соди на 1 л теплої води. Для спринцювання можна використовувати відвар ромашки: 1 ст. л. трави на 1 ст. окропу. Таким чином знижується підвищена кислотність піхви, викликає розмноження збудника, налагоджується кислотно-лужний баланс. Для цих же цілей використовується розчин фурациліну: 1 таблетка розчиняється в 1 ст. теплої води. Отриманим розчином можна підмиватися, спринцюватися до п’яти разів за добу.

    Кандидоз серйозний дискомфорт доставляє жінці. Якщо його не лікувати, то виникають системні порушення, що призводять до гормонального збою і нерегулярного менструальному циклу.

    Також цікаво почитати: чому немає місячних два місяці