Ортопед назвав 3 вправи для профілактики плоскостопості

1466

На прийомі у лікаря-ортопеда мами з дітьми завжди з хвилюванням чекають на результати огляду: немає у малюка плоскостопості? Нагадаємо, плоскостопість – це зміна форми стопи, що характеризується опущенням її подовжнього і поперечного зведень. І коли лікар каже, що все відмінно, заспокоюються.

Але якщо у малюка є деякі проблеми з формуванням зводу стопи, важливо займатися профілактикою плоскостопості. Втім, ця робота не зашкодить і при відсутності проблеми – для зміцнення м’язів.

Читайте також:Педіатр розповіла, чому дитина скаржиться на біль у ногах і що робити

Про те, які вправи потрібно виконувати для профілактики плоскостопості або запобігання його прогресування, розповів лікар-ортопед Роман Бодьо.

© Instagram @olgaanistiforova

Обов’язково тримаєте в тонусі м’язи стопи і гомілки. М’язи не тільки приводять в рух різні ділянки опорно-рухового апарату, але і стабилизующие його і беруть участь у підтримці такої важливої функції, як амортизація стопи. Тому від сили і тонусу м’язів залежить стан склепінь стопи.

Існують основні неспецифічні вправи.

Згинання і розгинання пальців стопи.

Підйом на шкарпетки. Щоб вправи були ефективними, необхідно кожне з них робити по 20 повторень з затримкою на 2-3 секунди в крайніх положеннях по 3-4 підходи. Перед вправами обов’язково розімніть стопи, щоб виключити травматизацію.

Більше ходіть босоніж по природним поверхонь. Пам’ятайте, що стопа не призначена для ходіння по твердій поверхні і взуття. Тому природні умови і ходіння без взуття сприяє її оздоровленню.

Правильно вибирайте взуття.

© Instagram @ortho_puzzle

Читайте також:Лікар-ортопед розповів, як вибрати матрац для дитини

Якщо у дитини є проблеми з формуванням зводу стопи, доктор рекомендує носіння індивідуальних ортопедичних устілок.

Цей захід допоможе захистити зв’язковий і сухожильний апарати від перерозтягнення і распластывания стопи при ходінні по твердій поверхні (асфальт, плитка тощо), – пояснює лікар-ортопед Роман Бодьо.

А ось що радить по профілактиці плоскостопості у дітей лікар-остеопат Юрій Тітов. Доктор підкреслює:

Дитина народжується з плоскостопістю, це норма для нього і на перших місяцях життя нічого не потрібно виправляти. Стопа починає формуватися, коли малюк починає повзати і саме основне – встає на ноги.

На думку фахівця, тут потрібно звернути увагу на такі фактори, як:

  • який тонус м’язів у вашої дитини,
  • як тримає зв’язки в гомілкостопі і самої стопи,
  • чи є якісь травми або вроджені аномалії.

Лікар-остеопат розповідає, чому потрібно виправляти плоскостопість відразу, як проблема виявлена.

З віком стопа все більше і більше деформується. І вже в підлітковому віці буде відчувати дуже великі навантаження. Як мінімум, стане важко ходити: болітиме стопа і складно пересуватися на далекі відстані. Крім стоп, навантаження розподіляється на колінний і тазостегновий суглоби.

Ортопедические стельки для детей© промо брендів

Пояснює, як це робити:

Ортопеди відразу призначають важку дорогу ортопедичне взуття. Але це, насправді, не обов’язково і, найчастіше, не потрібно. Вона повинна використовуватися в тяжких випадках – типу ДЦП. У звичайних випадках буде достатньо правильно підібрати хорошу взуття, устілки і проводити процедури щодо виправлення плоскостопості. Тоді все нормально сформується, буде добре і правильно працювати.

Потрібно визначити причину виникнення плоскостопості: якщо стопа завалюється всередину – слабкі зв’язки гомілкостопа, їх потрібно утримати, щоб вона не йшла далі;

Супінатор.

В сандалях повинен бути хороший супінатор – це дуже важливо. Зазвичай в зимового взуття його немає. Якщо це профілактика плоскостопості – купуємо устілки, якщо є проблеми – робимо індивідуальні.

Масаж.

Допомагає? Так, в тих випадках, коли вже запущений серйозний процес. Але якщо робити тільки масаж або ходити тільки до остеопату, при цьому, крім профілактичні процедури (носіння взуття, устілок) – все буде повертатися назад, яким би гарним не був спеціаліст.

Тейпування.

Це не погано, а добре. Поки тейпи свіжі – нормально тримають, потім потихеньку розтягуються, потрібно постійно з разу в раз їх підклеювати.

На зміцнення зв’язок у дитини може піти 1,5-2 роки. Якщо ви зможете все це час кліть тейпи – будь ласка. Мені здається, що з взуттям трохи простіше.

© Instagram @pyatochkin_shop

А ви проводите профілактику розвитку плоскостопості?