Порада від Людмили Петрановской: що допоможе мамі при емоційному вигорянні

541

Декретна відпустка матусі проводять по-різному. Одні повністю присвячують себе дітям, інші знаходять цікаве хобі, яке перетворюють потім в джерело доходу, треті поєднують догляд за малюком з роботою (в офісі або віддалено). І в кожному з цих випадків є ще домашня робота, яка також лежить на плечах мами. Так, чимало виходить…

Читайте також:Особистий досвід: «Моя спроба стати супермамой завершилася нервовим зривом»

Це підтверджують і матусі-користувачці Мережі:

Я стала працювати віддалено, коли дитина тільки народилася. У підсумку з часом почала розуміти, що истощаюсь, що більш роздратованою стала і це за умови, що донька відносно спокійна і сплю я 7 годин точно, як правило. Треба реально свій день по хвилинах розписувати (але це не про мене, вічно що-небудь відбувається), або, якщо необхідно працювати, залишати малюка кому-небудь, а вже після роботи скучивши, мчати до свого дитинці))

Ось я так емоційно і згоріла, шкодую, що зважилася працювати в декреті, режим багатозадачності вбиває. Краще на хлібі і воді, але повністю присвятити себе дитині, ніж так.

Так Я втратила себе, все для інших, а де ж я? Хто подбати про мене?

Відомий психолог Людмила Петрановська підтверджує:

Дуже багато молоді мами, маючи маленьку дитину, намагаються виходити на роботу або працювати з дому. Саме по собі це не погано, так як і для жінки цікаво, і різноманітність, і нові можливості, але, на жаль, багатозадачність – одне з умов, які дуже виснажують психіку.

Експерт пояснює, що жінка від природи більше здатна до багатозадачності, але у всього є своя межа:

Наприклад, це двоє дітей і господарство, і робота, що вимагає різних аспектів діяльності, що вимагає швидкого прийняття рішень та орієнтування у різноманітних складних ситуаціях. При цьому кожна конкретна задача може бути нескладною і посильної і навіть приємною. Але коли все це занадто багато постійно, то це виснажує і стає фактором ризику виникнення емоційного вигорання.

Чи є рішення? Як допомогти мамам в цій ситуації? Психолог дає відповідь:

По можливості знижувати багатозадачність.

Якщо ви хочете працювати, то добре б, щоб у цей час хтось взяв на себе дитину. Або працювати в той час, коли дитина менше в вас потребує.

Якщо ви закінчили робочий день і зараз час для дитини, то потрібно повністю вимкнути телефон, щоб ніхто вам не дзвонив. Не дивитися в цей час в пошту і намагатися не думати про роботу.

Тобто намагатися – незважаючи на те, що у нас є запас міцності до багатозадачності, все-таки не відчувати цей запас, а залишати якийсь заділ для запасу. Завжди є якісь аврали, витрати, дитина захворіла – завжди буває опція перевантаження, але важливо, щоб це не було постійним. Намагайтеся завжди – як тільки можна – багатозадачність прибирати.

Читайте також:Порада дня: як «полагодити» себе і позбавитися від емоційного вигорання

Матусі відгукнулися на раду Людмили Петрановской. Наприклад, ідея про «інфо-детокс» точно працює.

Щодо відключення гаджетів – це дуже крутий рада! — розповіла про результаті одна з мам, також живуть в режимі багатозадачності. — Я стала практикувати оффлайн-48 (відключати смартфон і все соцмережі) з вечора пятниці по ранок понеділка.

Якщо ви ловите себе на думці, що втрачаєте» себе під час догляду за дитиною на тлі роботи з фактором багатозадачності, вживайте заходів! Запобігти емоційне вигорання можна, головне — вчасно побачити його ознаки.

Всі фото: Depositphotos