Позитивні і негативні сторони вагітності в 45 років

693

Зміст:

  • Позитивні сторони пізньої вагітності
  • Особливості пременопаузи
  • Способи збільшення ймовірності вагітності
  • Підготовка до зачаття
  • Ризики народження малюка в зрілому віці
  • Недоліки пізнього дітонародження
  • Жіночий організм після 40 років починає змінюватися. Відбуваються порушення менструального циклу, готові до запліднення яйцеклітини виходять не так часто, еластичність тканин значно погіршується. Це знижує ймовірність вагітності, а якщо запліднення відбулося, ускладнює виношування і пологи. Але якщо пара веде здоровий і активний спосіб життя, є шанс знайти довгоочікуваного спадкоємця і в сорокапятилетнем віці, і пізніше.

    Вагітність в 45 пов’язана з певними ризиками

    Позитивні сторони пізньої вагітності

    У віці за сорок жінка зазвичай вже відбулася як фахівець, досягла високих ступенів кар’єрного зростання і стійкого фінансового стану. Вирішивши народити, вона планує приділяти більшу частину часу вихованню та розвитку дитини. Дитина, швидше за все, не буде обділений увагою.

    Інші достоїнства вагітності в 45 років:

    • Досвідченість. До цього віку накопичується багатий багаж знань, що допоможе правильно підготуватися до дітородіння, контролювати тривоги і страхи. Особливо якщо це не перший досвід. Вже яка народжувала жінка знає, як поводитися при пологах і як доглядати за новонародженим.
    • Емоційна зрілість. У сорокарічному віці і старше матері вміють стримувати емоції. Вони здатні забезпечити маляті стільки уваги, скільки потрібно, щоб той завжди відчував турботу та захист, любов і ніжність, але не виріс розпещеним.
    • Оздоровлення організму. Пізні пологи здатні відстрочити прихід менопаузи. Вона буде проходити легко і менш болісно. Пологи у 45-47 років здатні знизити ризик виникнення остеопорозу та інсульту, можливих проблем зі слухом і роботою органів статевої і видільної систем.

    Ще одна позитивна сторона в тому, що пізніше дітонародження виробляє омолоджуючий ефект на жінку і додає їй до 15 років життя. Під час вагітності та пологів в організмі відбувається справжня революція: активність яєчників і щитовидної залози підвищується вдвічі, а стан шкірного покриву, волосся і нігтів зазнає істотні поліпшення на тлі сплеску гормонів.

    Особливості пременопаузи

    Симптоми що починається клімаксу здатні відвернути увагу від тих ознак, які свідчать про вагітність. Небезпека криється в тому, що симптоматика дуже схожа: ті ж нудота і блювання, нездужання в ранкові години, загальна слабкість, сонливість. Також в обох випадках спостерігаються:

    • головні болі;
    • біль у грудях;
    • втрата апетиту;
    • часті позиви спорожнити сечовий міхур.

    З-за схожих симптомів жінка дізнається про вагітність тоді, коли може бути вже пізно робити аборт. Про це не варто забувати дамам, у чиї плани не входить народження дитини. Тим більше, що чим більше вік породіллі, тим вище ризики появи патологій малюка. Якщо насторожуючі ознаки проявилися, варто звернутися до лікаря і провести діагностику стану організму.

    Навіть після приходу клімаксу у жінки ще є можливість зачати і народити дитину. Дітородні функції можуть зникати поступово, протягом декількох років, і завагітніти на цьому етапі цілком можливо. Якщо у ваші плани не входить народження дитини, то слід оберігатися. Перестати турбуватися можна, якщо менструації не наступають більше року.

    положительная сторона

    Омолодження організму мами – важлива позитивна сторона вагітності 45

    Способи збільшення ймовірності вагітності

    Після 40 років у жінки настає передклімактеричний період. Знижується синтез статевих гормонів. Тканини, в тому числі матки і піхви, частково втрачають еластичність. У більшої частини жінок вже були хвороби статевих органів запального характеру, деяким робили гінекологічні операції, аборти. Це зменшує ймовірність запліднення та успішного проходження вагітності.

    Якщо у жінки немає шкідливих звичок, вона веде активний спосіб життя, то бажання завести дитину не представляється чимось нездійсненним. Спонтанне зародження в цьому віці відбувається рідко, потрібно ретельне планування.

    Для підвищення можливості зачаття в зрілому віці рекомендовано:

    • частіше гуляти в парках, скверах;
    • приймати вітамінні препарати з високою концентрацією фолієвої кислоти;
    • дотримуватися режиму сну і відпочинку;
    • не піддаватися стресам, переутомлениям.

    Також обом майбутнім батькам потрібно повністю відмовитися від алкогольних напоїв і сигарет.

    особенности

    Обом партнерам варто відмовитися від шкідливих звичок, щоб зменшити ризики

    Підготовка до зачаття

    Вона включає повне проходження медичного обстеження та використання тестів на овуляцію, щоб встановити найбільш підходящий день для запліднення. На стадії планування майбутньої матері потрібно пройти лабораторні дослідження:

    • загальні аналізи крові та сечі;
    • біохімічне дослідження крові;
    • визначення рівня цукру;
    • коагулограму;
    • кольпоскопію;
    • УЗД органів малого тазу.

    Додатково слід здати кров на статеві гормони речовини, секретируемые щитовидною залозою. Підготовка потенційного папи включає обстеження в уролога або андролога і проходження спермограми для оцінки потенціалу до зачаття. Вікова пари в обов’язковому порядку повинна відвідати генетика та імунолога, виявити резус-фактор і групу крові, пройти перевірку на всі можливі інфекції, що передаються статевим шляхом.

    Також жінці необхідна ретельна діагностика хронічних захворювань, які накопичуються до цього віку, і переведення їх у стан ремісії. Розвитку і самого життя дитини можуть загрожувати цукровий діабет, пієлонефрит, артеріальна гіпертензія, гепатит, порушення кровотоку в мозку.

    Ризики народження малюка в зрілому віці

    У вагітних після сорока п’яти можливість патологічного розвитку плоду збільшується. Це є головним недоліком пізнього виношування.

    Чого слід побоюватися зрілим парам, які вирішили обзавестися потомством:

    • виникнення серйозних гестозів, прееклампсії і еклампсії;
    • зриву вагітності на терміні до 20 тижнів і передчасних пологів;
    • прояви гіпертонусу матки, гіпоксії плоду;
    • фетоплацентарної недостатності;
    • народження дитини з генетичними відхиленнями;
    • порушення формування сполучнотканинної оболонки – дисплазій – у дитини.

    Дисплазийные патології в більшості випадків успішно лікуються. Але з такими відхиленнями у малюків більше ризик виникнення вад клапанного апарату серця, хвороб суглобів і сполучних тканин.

    У жінок у віці частіше трапляються ускладнення після родового процесу: розриви, крововиливи, тромбози. Реабілітаційний період триває довше. У матерів за сорок нерідко відзначається недолік молока для повноцінного вигодовування дитини грудьми. Для годування маляти доводиться використовувати суміш. З-за цього імунітет немовляти менш підготовлений до протистояння інфекційних хвороб, можливі алергічні реакції.

    особенности

    Одна з особливостей пізньої вагітності – часті проблеми з лактацією

    Ймовірність кесаревого розтину в цьому віці – 45 відсотків. При першій пізньої вагітності пологовий процес буде протікати набагато важче, ніж у більш молодих породіль. Тканини з часом стають нееластичними. В цьому випадку операція – вимушена міра для збереження життя і здоров’я жінки та дитини. При другій і третій виношування вагітності і народження дитини проходить з меншими проблемами, ніж при першій.

    Недоліки пізнього дітонародження

    Вони стосуються не лише самого родового процесу. Малюка необхідно виростити. У перший рік життя малюка батькам треба бути готовим до постійного недосипання. Як тільки карапуз зробив перші кроки, доведеться проводити багато часу в русі, зростуть навантаження на опорно-рухову систему.

    Дитина швидко набирає масу. Доведеться носити на руках до 10-12 кг живої ваги.

    Далеко не у кожної молодої мами хребет здатний витримати таке навантаження. Найважче доведеться жінці з уже наявними змінами міжхребцевих дисків або проблемами з суглобами.

    До того часу, коли малюк піде до школи, мамі буде трохи за п’ятдесят. Вона буде старша за інших батьків приблизно в два рази. З психологічної точки зору це може викликати відчуття дискомфорту як у неї, так і у дитини. До моменту завершення шкільного навчання така мама буде вже на пенсії. І треба заздалегідь обміркувати, яку допомогу вона зможе надати своєму чаду для продовження навчання. З урахуванням середньої тривалості життя до 70 років велика імовірність не дожити до появи онуків.

    недостатки

    Один з недоліків пізньої вагітності – велика різниця у віці з дитиною і батьками його ровесників

    Приймати рішення про народження пізнього малюка потрібно з урахуванням індивідуальних особливостей жіночого організму і можливостей пари. Більшу частину проблем реально запобігти завдяки постійному контролю протікання вагітності і дотримання призначень лікарів.

    Дивіться далі: вагітність при клімаксі