Порада дня: прислухайтеся до своїх розмов з маленьким забіякою

2187

У міру дорослішання дитина починає пізнавати навколишній світ. І якщо спочатку він грає лише з мамою, татом та іншими домочадцями, потім коло спілкування починає включати себе інших дітей. І виявляється, що чудовий дитина поводиться з ними як задирака.

Читайте також:Порада дня: як заспокоїти малюків, які кусаються і б’ються

Як проявляє себе маленький забіяка: в ніжному віці він забирає лопатки, машинки та інші іграшки. Потім починає штовхати дітей, коли йому хочеться першому скотитися з гірки. Далі – більше… Маленький задирака виростає в великого забіяку.

© Instagram @irinkas_family

Психолог Катерина Якушева пропонує мамам цих дітей проаналізувати навколишню обстановку в сім’ї, дитячому садку або школі. Подумайте, чи не знімає таким чином дитина негативні емоції, і яка їх природа?

Якщо дитина-забіяка не може розповісти про своїх негативних емоціях, допоможіть йому їх висловити. Наприклад, намалювати чи виліпити те, що їй неприємно чи лякає. Дитячий психолог Олена Морозова зазначає:

Діти можуть ще погано розуміти себе або, знаючи, що деякі переживання не схвалюються, приховувати їх від дорослих. В момент розповіді батькам достатньо бути уважними та зацікавленими слухачами, які тактовними запитаннями «дістануть» з сина чи доньки як можна більше переживань. Але якими б не були почуття дитини не можна оцінювати, осуджувати або виправляти.

© Instagram @kaunovaanastasiia

І обов’язково контролюйте свої слова, коли ви сердитесь на дитину. Психолог Катерина Якушева звертається до мамам і татам:

Ніколи не знецінюйте особистість дитини! Порівняйте – «Петя, ти – поганий, жахливий, негідний хлопчисько!» або ж «Петя, ти хороший і розумний хлопчик, але зараз ти вчинив погано, скоїв нехороший вчинок». Відчуваєте різницю? Завдання батьків – вирішити ситуацію, а не налякати дитину.

Читайте також:Порада дня: не лякайте дітей тим, що може з ними статися

Підводячи підсумок обговоренню дитячої жорстокості, яка рухає юними забіяками, Якушева Катерина зазначає:

Важливо бути в довірі з маленькою особистістю, щоб малюк відкрився вам! Якщо змалку дитина відчуватиме, що батьки його розуміють і підтримують, це зніме агресію і дозволить вступати у доросле життя без внутрішніх конфліктів.

© Instagram @xbonihax

А який метод виховання маленьких забіяк запропонуєте ви?