Вчені зясували, на якому боці потрібно спати вагітним

990

Вчені з Оклендського університету технологій (Нова Зеландія) провели масштабне дослідження, завдяки якому з’ясували, як повинні спати вагітні жінки. Як виявилося, сон на правильному боці у жінок в останньому триместрі більш, ніж в 2,5 рази зменшує ризик мертвонародження. Доповідь на цю тему був опублікований The Lancet’s EClinicalMedicine.

Читайте також:Частий сон у вагітних – ознака дефіциту ваги у майбутньої дитини

В какой позе лучше спать в третьем триместре

Дослідження проводила команда вчених під керівництвом професора Леслі Мак-Кован і доктора наук Робін Кронін. Вони проаналізували стан 851 жінки, які зіткнулася з мертвонародження, і поспілкувалися з 2257 вагітними дівчатами.

В результаті вчені прийшли до висновку, що сон на спині так само збільшує можливість народити мертву дитину, як і зрілий вік матері, куріння, ожиріння та інші негативні фактори.

Робін зазначає, що якщо кожна жінка почне спати на боці після 28 тижня вагітності, то це скоротить мертвонародження у світі приблизно на 6%.

© Instagram @ya_mama_baikonur

При цьому вчені відзначають, що принципової різниці, на якому боці спати, немає. Хоча раніше вважалося, що краще спати на лівому боці.

Це дослідження наочно показує, як дотримання простих правил сну, допоможе вам уникнути можливої трагедії, – вважає Кронін.

До речі, нещодавно відомий психолог Аннета Орлова розповіла, як усунути зі свого життя недосипання, якщо є така проблема.

© Instagram @anettaorlova

Вчимося розслабляти тіло і розум, тоді спокій стане звичним станом, таким же звичним, як знервованість. Молитва або медитація допоможуть зупинити біг думок. Точковий масаж обличчя чудово розслабляє м’язи. Поступово припиняться раптові відштовхувальні пробудження від страшних картинок і образів, з ранку не будуть кидатися в голову проблеми і труднощі.

Боремося з випромінюванням (сюди ставляться всі гаджети, ТБ). УФ-світло пригнічує вироблення мелатоніну (гормону сну), що негативно позначається на здатності засипати і на якості самого сну. Все просто: УФ-світло передає мозку сигнал про присутність тривоги, тому так важко зануритися в глибокий і здоровий сон. Сигнали ТБ і гаджетів – це сигнал «Не спати! Будь пильним».

Створюємо комфортні умови для сну. Перше, це температура. Якщо в кімнаті жарко, сну нормального не буде. Краще в районі 16-19 градусів. Розумію, не для всіх таке, але бажано не вище 23 градусів.

Займаємося спортом. Головне, регулярно, без знемоги: 20-40 хвилин занять, 5 разів на тиждень призводить до того, що через 4 місяці додається 45 хвилин сну. І це все можна робити вдома!

© Instagram @anettaorlova