Вплив на плід ТОРЧ інфекцій при вагітності

916

Зміст:

  • Опис комплексу
  • Коли здають кров на TORCH-комплекс
  • Особливості обстеження
  • Розшифровка результатів
  • ТОРЧ інфекції при вагітності здатні дуже сильно порушити формування плоду, пошкодивши багато життєво важливі органи і системи. Обстеження жінки на цей комплекс інфекцій проводять при плануванні зачаття, а також в кожному триместрі. При підтвердженні інфікування ставиться питання про аборт за медичними показаннями.

    Опис комплексу

    Найбільш небезпечні інфекції, що викликають важке внутрішньоутробне ураження плода, були об’єднані в комплекс. Він отримав назву TORCH по перших буквах англійських назв інфекцій:

    • Toxoplasmosis — токсоплазмоз;
    • Other — інші, до них відносять сифіліс, гонорею, вірус папіломи людини;
    • Rubella — краснуха;
    • Cytomegalia — цитомегаловірусна інфекція;
    • Herpes — герпес.

    Віруси, бактерії та найпростіші, які входять у цю групу, здатні проникати через плідні оболонки і інфікувати зародок. Симптоми внутрішньоутробного інфікування — пороки серця, очей, головного мозку. При зараженні на ранніх термінах відбувається мимовільний викидень. У жінки при цьому зовнішні прояви мінімальні.

    Коли здають кров на TORCH-комплекс

    Обстеження на TORCH-інфекції проводять ще до зачаття. Жінка робить аналіз на антитіла до всіх представників цієї групи. При виявленні завищених показників проводиться лікування. Навіть якщо спочатку результат був у межах норми, жінку знову обстежують в кожному триместрі.

    Особливості обстеження

    Направляє пацієнтку на діагностику гінеколог. Спочатку досліджують кров на антитіла до токсоплазми, вірусу краснухи, герпесу, цитомегаловірусу. За свідченнями додають дослідження на хламідіоз, гонорею, сифіліс. Підготовка до аналізу мінімальна. Жінка приходить в процедурний кабінет натщесерце, кров беруть з вени. Дослідження триває протягом 2-3 днів.

    Розшифровка результатів

    Для визначення інфікування є два основних показника — IgM і IgG. Це антитіла, які організм виробляє при зустрічі зі збудником захворювання. Наявність у крові IgM говорить про гострому перебігу інфекції, якщо жінка заразилася недавно. Показання до проведення лікування. Гостре інфікування на ранньому терміні вагітності — показання до її переривання. Ризик розвитку у плода вад, несумісних з життям, дуже високий.

    Виявлення IgG говорить про те, що жінка хворіла цими інфекціями раніше. Зазвичай вони протікають безсимптомно. Існують суворі норми по кількості IgG, при яких можна сказати, що жінка тільки носій, але не хворіє. Якщо результат обстеження перевищує ці норми, потрібно робити повторне дослідження через 3-4 тижні. Повторне завищення показників говорить про реактивації інфекції, потрібно курс лікування. Якщо IgG відсутні, жінка не має імунітету до захворювань. Їй слід уникати контакту з хворими людьми і тваринами.

    TORCH-інфекції небезпечні для плоду, так як викликають важкі вади розвитку. Для зниження ризику внутрішньоутробного інфікування жінку обстежують перед зачаттям і в кожному триместрі. При виявленні гострої інфекції вирішується питання про збереження вагітності.

    Читайте далі: які трави можна при вагітності