10 книг, які допоможуть краще розбиратися в розвитку дітей

860

Багато турботливі мами слідкують за книжковими новинками по дитячому розвитку і психології. Ці видання допомагають краще пізнавати свою дитину, бачити те, що приховано за примхами, розкривати дитячий потенціал і, що важливо, берегти свої нерви.

Читайте також:Читайте дітям: 15 найкращих книг про ведмедиків

Дитячий і сімейний психолог Ксенія Васильєва склала і прокоментувала добірку книг, які можуть бути вам цікаві.

Зміст

«Як любов формує мозок дитини?», Сью Герхардт

Коментар психолога: «Ця книга досить складна для читання, а вся суть полягає в заголовку. Цікава ж ця книга тим, що в неї є інформація про те, як влаштований мозок, як відбувається його розвиток. Є посилання на дослідження».

© магазин

«Правила розвитку мозку дитини», Джон Медіна

Коментар психолога: «Хочете, щоб дитина росла розумною? Ця книга розповідає про те, що потрібно для цього зробити».

© магазин

«Спокій, гра, розвиток. Як дорослі виховують маленьких дітей, а маленькі діти виховують дорослих», Дебора Макнамара

Коментар психолога: «Моя улюблена книга з дитячої психології. У цій книзі ціла глава про роль гри та про те, якою повинна бути справжня гра. Про те, що робити, якщо дитина не грає».

© магазин

«Дивуйтеся разом з дітьми! Як перетворити свій дім у місце, де дитині хочеться вчитися», Майкл Розен

Коментар психолога: «Про те, як створити ідеальне розвиваюче простір в будь-якій точці вашого будинку та двору. У лісі і в місті, в музеї та в парку. Про те, що неважливо, чим саме зайнятий в даний момент дитина, важливо те, який процес відбувається у нього в голові».

© магазин

«Ейнштейн навчався без карток. Як насправді навчаються наші діти і чому їм потрібно більше грати, ніж зубрити», Кеті Хірш-Пасік, Роберта Міхнік Голинкофф, Дайана Айер

Коментар психолога: «Думаю все зрозуміло з назви. Книга розвіває популярні міфи про те, що “Після трьох уже пізно”. Автори розповідають про те, чого насправді треба вчити дітей».

© магазин

«Знати або вміти? 6 ключових навичок сучасного дитини», Роберта Міхнік Голинкофф, Кеті Хірш-Пасік

Коментар психолога: «Основна ідея в тому, що ми не вчимо дітей. Разом того, щоб напихати їм в голову купу енциклопедичних знань, потрібно звернути увагу на формування навичок. Це ключові навички, які допоможуть дітям стати мислителями і підприємцями:

  • Співробітництво.
  • Спілкування.
  • Зміст.
  • Критичне мислення.
  • Творчість.
  • Впевненість.
© магазин

«Емоційний інтелект дитини. Практичне керівництво для батьків», Джон Готтман, Джоан Деклер

Коментар психолога: «Основна думка в тому, що необхідно допомагати дитині розвивати емоційний інтелект. Хто це зробити? В першу чергу особистим прикладом, співпереживаючи йому, озвучуючи дитині його почуття і переживання».

© магазин

Вам будуть цікаві й інші книжки новинки по темі дитячого розвитку? Ми вибрали кілька подібних видань і до них коментарі читачів.

«Як зробити, щоб дитина вчилася з задоволенням? Японські відповіді на складні питання», М. Накамуро

Відгук читача: «Мені сподобалася книга. Вона дуже нестандартна. У ній задаються питання, на які немає однозначних відповідей. Але ось статистичні дані, які наводить автор, як мінімум, змушують замислитися. Наприклад, є дані про те, наскільки ефективно навчання в маленьких класах або про те, чи можна платити дітям гроші за успіхи у навчанні. Загалом, рекомендую». (Олена)

© магазин

«Психологія дитячої обдарованості», А. Савенков

Відгук читача: «Багато корисної інформації як для психологів, так і для педагогів». (Наталія)

© магазин

«Сверходаренный дитина. Як зрозуміти його і допомогти досягти успіху», Ж. Сво-Фашен

Відгук читача: «Рекомендую цю книгу до прочитання всім мамам, особливо молодим. І не тільки для того, щоб розширити свій кругозір, але і для того, щоб вчасно розпізнати таку “зебру” у власній родині. Читаючи цю книгу, розумієш справжню проблему. Справа не в тому, що це погані, дикі, не піддаються вихованню діти. Тут справа в методиці викладання. Їм потрібна абсолютно інша, не загальноприйнята методика, до них потрібен свій підхід, таких дітей не можна підганяти під стандарти, від цього у них можуть початися серйозні психічні проблеми, до яких вони від народження розташовані більше за інших. І все одно читаєш, розумієш, а насправді ой як складно застосувати всі рекомендації і установки поведінки з ними. У побуті надобдаровані діти викликають спочатку захоплення, заздрість, а потім цілковите відторгнення. А все знову ж таки з-за того, що дуже невелика кількість людей знає, як з ним звертатися. Та що там говорити про простих людей, якщо деколи навіть так звані фахівці не в змозі виробити правильну стратегію спілкування, лікування “зебр”, не в силах надати їх батькам потрібний алгоритм роботи з ними? Надобдарованих і вчити треба зовсім не так, як інших дітей, інакше їм може стати не просто нудно, а смертельно нудно. При навчанні потрібно орієнтуватися на роботу їх мозку і підлаштовуватися під ці питання, пояснює автор. Це все дуже нелегко читати, але треба знати, треба бути озброєними, щось мені підказує, що чим далі, тим надобдарованих, аутистів буде більше і більше – час таке».

© магазин

А які книги про дитячому розвитку читаєте ви?