Біль в паху праворуч у жінки

1196

Зміст:

  • Анатомія вагітності
  • Болі як варіант норми
  • Патологічні причини
  • Профілактика
  • Вагітність – хоч і природний, але складний процес для організму жінки. В цей час в ньому відбувається багато змін, як гормональних, так і фізіологічних. Слід уважно ставитися до свого здоров’я в цей період, адже навіть сама незначна біль в паху праворуч у жінки може стати передвісником серйозних захворювань.Причини появи болю в паху праворуч у жінки різноманітні, але при регулярних хворобливих відчуттях слід звернутися до лікаря

    Анатомія вагітності

    Вагітність – один з найщасливіших періодів у житті жінки, але він також супроводжується низкою неприємних відчуттів. Найочевидніше – росте живіт, вага якого тисне на внутрішні органи, викликає їх зміщення, з-за чого можуть виникати болі.

    Інша причина – розтягнення зв’язок. Так як дев’ятимісячний плід все одно досить великий для родових шляхів, в організмі жінки виробляється гормон, який покликаний зробити зв’язки еластичними. Цей процес часто викликає біль внизу живота.

    Визначити, чи мають неприємні відчуття природні або патологічні причини, може тільки лікар, іноді вдаючись до УЗД. Тільки після обстеження можна робити якісь дії.

    Болі як варіант норми

    Тягне біль в паху справа може з’явитися у жінки на різних етапах вагітності. Існує ряд причин, які цілком природні для цього стану.

    На ранніх термінах дискомфорт викликає утворення жовтого тіла в яєчнику. У нього важлива функція – виділення гормону прогестерону, необхідний для розвитку ембріона. Іноді в жовтому тілі утворюється кіста, яка і стає причиною больових відчуттів. Вона не небезпечна для плоду і зазвичай зникає в другому триместрі.

    На більш пізніх термінах ниючий біль може бути викликана розслабленням м’язів і зв’язок. Це найпоширеніша причина звернення до лікаря з скаргами на больові відчуття. Недолік кальцію в організмі жінки типовий для вагітності. Плоду для формування власних органів необхідний цей мікроелемент і якщо майбутня мама не приймає додатково кальцій, його дефіцит може призвести до болів в суглобах і паху. Також неприємні відчуття здатні виникати внаслідок збільшення навантаження на таз з-за зростаючого живота.

    При появі болю рекомендується прийняти зручну позу, щоб зняти навантаження на ноги і таз. Також можна налити теплу розслаблюючу ванну. Підтримувати живіт допоможе правильно підібраний бандаж. Необхідна в такому випадку і гімнастика для вагітних, комплексно впливає на різні групи м’язів.

    Існує ряд причин дискомфорту, які природні для вагітності

    Патологічні причини

    Біль, спричинена природними факторами, повинна проходити при розслабленні. Якщо цього не відбувається, це може бути тривожним сигналом про наявне захворювання. У такому разі необхідна консультація гінеколога та обстеження.

    При виникненні болю в паху у жінок розглядають такі варіанти:

    • Якщо виникла нападоподібний біль, перше, про що варто подумати – це грижа. Коли опорні тканини слабшають, кишечник може випасти в пахову область. Відчувається це опухлостью, «шишкою», в паху. Особливо помітно у положенні стоячи і при ходьбі. Але грижа може проходити і без очевидних проявів. У разі, якщо тканини защемлять петлю кишечника, знадобиться термінова операція.
    • Різні інфекції призводять до збільшення лімфовузлів у паху, що свідчить про наявності ендометриту, аднекситу, проктиту та інших захворювань.
    • Різка біль в паху також може бути викликана загостренням сечокам’яною хворобою або захворюванням нирок. Хворобливі відчуття захоплюють поперек і опускаються до паху. Самостійно визначити подібні загострення не можна, потрібна консультація лікаря та обстеження.
    • Хворобливі симптоми може викликати вірус генітального герпесу. Це захворювання надзвичайно небезпечно для плода, тому важливою є його рання діагностика та терапія. У деяких випадках показано кесарів розтин.
    • Тягнучі болі можуть свідчити про симфизите. Це розбіжність тазових кісток у вагітних жінок. Головна ознака – дискомфорт при спробі підняти праву ногу з положення лежачи. Симфизит ускладнює пологи, тому при значному розходженні (близько 10 мм) рекомендовано кесарів розтин.
    • Причиною виникнення ріжучої болі в паху може бути защемлення нерва. Зростаюче навантаження на хребет призводить до того, що хребетний диск здавлює нерви, що ведуть до пахової області. Ріжуча біль також може відчуватися, як віддає в ноги. Дискомфорт в паху здатний викликати варикозне розширення вен.

    Фізіологічні болю слабшають при розслабленні. Якщо цього не відбувається, це тривожний знак.

    у беременных женщинЯкщо після розслаблення віддає біль не припинилася, варто звернутися до лікаря і пройти обстеження

    При діагностуванні грижі лікування призначає хірург. Як правило, він обмежує фізичні навантаження і підбирає відповідний бандаж. Для усунення сечокам’яної хвороби слід звернутися до уролога. У разі защемлення нерва допоможе консультація невролога.

    Профілактика

    Безумовно, запобігти защемлення нерва або розбіжність кісток неможливо, але вагітна жінка може зменшити ризик появи неприємних відчуттів у паху праворуч, виконуючи елементарні правила турботи про своє здоров’я:

  • Не піднімати тяжкості, не робити різких рухів.
  • Придбати гімнастичний м’яч – фітбол, і частіше користуватися ним. Це допоможе зняти навантаження.
  • Робити спеціальні вправи для вагітних, більше гуляти спокійним кроком.
  • Приймати всі вітаміни і препарати, рекомендовані лікарем.
  • Не нехтувати бандажем, який зніме навантаження на тазове дно і допоможе при появі болю.
  • Важливо пам’ятати, що вагітна жінка несе відповідальність не тільки за себе, але і за дитину. Тому самолікування – найгірша стратегія при появі болю в паховій області. Необхідно в найкоротші терміни відвідати гінеколога і пройти всі обстеження, які він призначить. Іноді досить розслабитися і відпочити, але в деяких випадках необхідно грамотне лікування.

    Також цікаво почитати: ключові клітини в мазку у жінок