Порада дня: довіряйте в першу чергу собі і своїй дитині

880

Буває, дитина прагне бути не як усі. Наприклад: у дитячому садку всі малюють будиночок, а один малюк захопився і на його аркуші виріс палац. Або вся група ліпить з пластиліну їжачка, а один з дітей додає звірові на голки листя і яблука. Малюк виділяється – він здібний, творчий, цікавий, активний, готовий пізнавати нове. І… незручний для вихователя. Чому? Розповідає психолог Марина Бабуріна.

Приходите ви в сад або в школу за своєю дитиною, а до вас виходить злий педагог і каже: «Ваша дитина зовсім розпещений! Не слухає мене! Ви його взагалі лаєте, виховуєте? Вам терміново потрібно вжити заходів, а то він не зможе адаптуватися далі, в школі/ в середній школі. Та й взагалі, його б до психолога, нехай з ним що-небудь зроблять!» Ви, розгублена, приходите додому і місця собі не знаходите. Начебто ви все правильно робите, розвиваєте, дбаєте, виховуєте, контакт з дитиною бережете. Так і з вами дитина хороша, хороші оцінки, не ледачий.

А може все не так? Може педагог не права!? Хоча… це ж педагог з тисячолітнім стажем. Ви взагалі не вчитель/вихователь. Може і правда до психолога!? Тільки ось з якою проблемою?

© Instagram @ks_you

Експерт закликає мам заспокоїтися. І пояснює причину такого випаду вихователя:

Це проблема педагога, яка називається «Незручний дитина».

«Незручний дитина»- це дитина зі своєю думкою і зі своєю позицією, відстоює себе, знає і любить себе, проявляє творчість і спонтанність. А тому він незручний педагогу. Він вибивається з середнячків, напружує педагога і змушує шукати до нього індивідуальний підхід!

І педагог, щоб не напружуватися, вирішує, що дитина розпещений і підключає вас, матусю, до виховного процесу. Посилається на свій величезний педагогічний досвід і пропонує вам допомогти їй зробити вашу дитину зручним для неї.

Щоб слухався, щоб мовчав і не висловлював свою позицію, щоб не заважав їй реалізовувати програму.

© Instagram @detskiysadichek

Ситуація непроста… Адже дитині некомфортно перебувати в дитячому саду, де його вважають «незручним». Це може проявитися в тому, що малюкові не дадуть роль на ранку, залишать без вірша в той час, коли вся група прочитає хоч по чотиривірші, не поводять хоровод навколо нього день народження. Експерт розповідає, що і в школі можна зустрітися з подібним: «Найчастіше в молодших класах. З 5 класу все краще, так як вчителя середньої ланки більш підготовлені».

Психолог Марина Бабуріна радить, як змінити ситуацію:

Спробувати налагодити контакт з педагогом, розповісти дитині про особливості педагога і навчити дитину приймати недоліки педагога.

Якщо і у вас росте дитина, яким нецікаво бути як всі, корисно дізнатися й думку психолога Жанни Сафиуллиной.

Найголовніше для батьків – запитати самих себе: а як би я почував себе на місці моєї дитини? – коментує ситуацію експерт. – Що станеться зі мною, якщо я почну догоджати всім рідним, знайомим, колегам? Де ж тоді я сам? Як ніби існують лише бажання, потреби інших людей, а я – просто спосіб для їх виконання. Як мені в такому положенні? Так, відповіді на ці питання не завжди можуть бути приємними. Почніть з себе. Можна звернутися до психолога для того, щоб зрозуміти, що ж у вашій поведінці як батька викликає прагнення дитини у всьому догоджати. Може, ви теж несете відповідальність за це?

© Instagram @offlinemum

Читайте також:Порада дня: навчіть дитину висловлювати свої почуття

Дві важливі складові виховання – повага до дитини і довіру. Важливо, щоб малюк розумів, що мама прислухається до нього, дає опору, захист, допомагає будувати взаємини з іншими людьми. Також батьки на власному прикладі демонструють, що допустимо, а що – ні. Вчіть дитину відчувати себе живою людиною, зі своїми емоціями і поглядом на життя. Бути Особистістю!

А як ви поведете себе в ситуації, коли вихователь (педагог) висловить думку, що ваша дитина потребує допомоги психолога, так як її поведінка відрізняється від манери спілкування або поведінки інших дітей?