Чи можна пити шипшину при вагітності

2212

Зміст:

  • У чому користь шипшини
  • Можна шипшина майбутній мамі
  • Протипоказання
  • Кілька рецептів напоїв
  • Цікаві добавки до чаю з шипшини
  • Скільки разів у добу можна пити
  • Відомий своїми цілющими властивостями шипшина при вагітності рятує від безлічі проблем, але може виявитися небажаним і навіть шкідливим. Перед тим як приймати зроблений з нього настій, потрібно розібратися в особливостях його приготування і зрозуміти, як він діє на організм майбутньої мами.

    У чому користь шипшини

    Всі частини цього чагарника містять корисні для людини речовини. Але максимальну концентрацію і цілющі властивості мають плоди. Вони вважаються найважливішим джерелом вітамінів і мінералів, які допомагають впоратися з недугами без застосування медикаментів завдяки своєму складу:

    Плоди шипшини при вагітності приносять найбільшу користь

    • Аскорбінова кислота. Необхідна при формуванні кісткової тканини, що особливо важливо на ранніх термінах. Збільшує кількість гемоглобіну в крові, зміцнює імунітет.
    • Вітаміни Р і К. Борються з ламкістю судин, забезпечують згортання крові, покращують обмін речовин, сприяють нормальній роботі нирок, рятують від набряків.
    • Вітаміни В і Е, каротиноїди. Покращують обмін речовин, стимулюють регенеративні процеси, сповільнює старіння. Відповідають за якість зору, стан шкіри, волосся.
    • Флавоноїди, дубильні речовини. Потрібні для функціонування кишечника і шлунка, відновлюють слизову оболонку, регулюють кількість травних ферментів.

    Жінці корисно пити напої з шипшини, щоб отримувати необхідну кількість мікроелементів, органічних кислот, пектинів. Вони корисні при анемії, запорах, підвищеному рівні холестерину.

    Можна шипшина майбутній мамі

    При вагітності це рослина – кращий вибір. Протягом виношування дитини різні його властивості дозволяють вирішити виникаючі проблеми:

    • Прояви токсикозу. Чай з шипшиною має приємний кислуватий смак, пригнічує напади нудоти і покращує самопочуття. Однак на ранніх термінах надмірне вживання може уповільнити розвиток і навіть викликати відторгнення плоду з-за підвищеного вмісту вітамінів і мінералів.
    • Сильна набряклість. Такий напій має виражену сечогінну дію, дозволяючи виводити зайву рідину з організму. Він робить стінки судин більш міцними і еластичними, не допускаючи виходу води в тканини, дозволяючи позбавитися від набряків.
    • Підвищена нервозність. У майбутньої мами часто спостерігаються перепади настрою і дратівливість. Відвар з шипшини нерви заспокоїть, благотворно вплине на малюка.
    • Алергія. Плоди мають антигістамінну властивістю, швидко згладжуючи реакцію організму на дратівливі чинники. Однак з-за підвищеної концентрації вітамінів самі можуть викликати неприємні симптоми.
    • Застуди і запалення. Напій з ягід цієї рослини чинить імуномодулюючу та антисептичну дію. Допомагає впоратися з ангіну, грип, пародонтоз, прискорює регенерацію тканин.
    • Порушення травлення. Напої на основі шипшини нормалізують роботу внутрішніх органів, корисні для селезінки, жовчних проток, шлунка, проблеми з якими у вагітних виникають часто. Якщо мучить печія, допомагають збори, в які додано м’ята. Вони ефективні, але можуть призвести матку в тонус, тому застосовувати їх слід з особливою обережністю.

    Користь від шипшини для майбутньої мами незаперечна. Але при такій великій кількості цілющих властивостей приймати кошти на його основі безсистемно не варто. Чи можна вживати напої на основі шипшини, скаже тільки лікар, який спостерігає жінку протягом вагітності.

    Протипоказання

    Не варто починати вживання шипшини при вагітності, якщо ви ніколи не пробували його раніше. Невідомо, як організм сприйме цей продукт, не проявиться чи індивідуальна непереносимість, а експериментувати зі своїм здоров’ям і розвитком малюка не варто. Але навіть у жінок, які раніше без наслідків вживали різні настої, через зміни гормонального фону можливі алергічна реакція і поява дерматозів.

    Не рекомендується приймати настій з шипшини при проблемах з нирками і печінкою, порушення кровоносної системи, тромбофлебіті, інших хронічних захворюваннях. При виразці шлунка і гастриті вони небезпечні, так як містять кислоту, подразнюючу слизову і часто викликає кровотечу. Через сечогінного ефекту відбувається вимивання з організму кальцію та солей, недолік у яких і без того виникає при вагітності.

    Користь від шипшини значно зменшується, якщо сировина заготовлюється і зберігається з порушеннями. Воно втрачає безліч властивостей, і пити чай з нього шкідливо.

    Вводити в раціон шипшина слід після повного медичного обстеження і під наглядом гінеколога. Тільки він вирішує, чи можна вживати той або інший продукт і в яких кількостях. При тривалому прийомі іноді виникають побічні ефекти у вигляді порушення випорожнення, безсоння, головних болів. У цих випадках краще перейти на інші засоби.

    Кілька рецептів напоїв

    Використовувати для приготування чаю можна готові суміші або зібране самостійно сировину. У першому випадку існує ризик придбати неякісний продукт, який виріс поблизу від доріг і хімічних підприємств або було виготовлено з порушенням технології, з-за чого втратив велику частину корисних властивостей. Ягоди, зібрані в екологічно чистих районах, слід промити, висушити в затемненому місці. Вони зберігаються цілими або подрібнюються разом з насінням в кавомолці або блендері.

    чай с шиповником

    Якщо правильно заварювати чай з шипшиною, він збереже максимум корисних речовин

    Термічна обробка призводить до зменшення кількості вітамінів, тому що від правильності приготування залежить ефективність напою. При вагітності можна використовувати кілька варіантів, для яких важливо дотримання співвідношення інгредієнтів та порядку дій:

    • Настій. Готується з свіжих або висушених ягід і є особливо корисним, якщо дотримуватися технології. Для нього знадобиться 25 г сировини і 600 мл води. Плоди засипте в термос, залийте окропом і залиште на 6 годин настоюватися. Після проціджування у нього додайте цукор або мед.
    • Відвар. Готується з 30 г мелених ягід і 700 мл окропу. В емальованій каструлі змішайте компоненти, поставте на слабкий вогонь, через півгодини зніміть і, накривши кришкою і обгорнувши, залиште ще на 30 хвилин. У цьому напої вітамінів значно менше, зате він готується швидше.
    • Чай. Це самий простий і при цьому смачний варіант. Для заварки використовуйте 5-6 ягід, подрібнивши їх в ступці або кавомолці. Залийте склянкою окропу, через 10 хвилин процідіть.
    • Сироп. Продається готовим до вживання, приймається по одній чайній ложці, використовується замість варення з оладками і сиром, додається в чай. При цьому зберігається максимальна кількість вітамінів, виходить смачне, корисне, але солодке блюдо. При цукровому діабеті та схильності до повноти сироп не рекомендований.

    Всі варіанти приймаються при вагітності та грудному вигодовуванні, але їх властивості відрізняються.Від набряків сироп не врятує, тут краще настій або відвар. Зате він заповнить запас вітамінів, надасть загальнозміцнюючу дію, посилить моторику кишечника. Чай служить для профілактики інфекційних захворювань, допомагає при авітамінозі, володіє тонізуючим ефектом, втамовує спрагу.

    Цікаві добавки до чаю з шипшини

    Смак напою, має легку кислинку, можна додати нові нотки, зробити його оригінальніше, якщо використовувати різні добавки. З шипшиною вдало поєднуються лимон, журавлина, інші свіжі або заморожені ягоди. При бажанні покладіть цукор або мед, але не більше однієї чайної ложки.

    При застуді в чай додається липа, яка прискорює одужання і допомагає справитися з вірусами. При виборі компонентів потрібно враховувати їх вплив на вагітних. Так, меліса не рекомендується при порушенні гормонального фону.

    Скільки разів у добу можна пити

    Денна норма вживання індивідуальний та призначається лікарем. Крім особливостей організму при визначенні допустимої кількості напою враховується термін вагітності:

    • У першому триместрі рекомендується не більше однієї склянки. Напій поліпшить самопочуття, полегшить токсикоз, але занадто висока концентрація вітаміну С іноді викликає небажану гіперстимуляцію імунної системи.
    • У другому можна збільшити обсяг до одного літра на добу. Це найкращий і безпечний спосіб постачання організму вітамінами.
    • У третьому вживати настій слід тільки при необхідності. В цей час небажаний прийом ліків, і шипшина виручить при набряклості, застуді, різних захворюваннях, але виключно під контролем лікаря.

    Починати вживання такого напою потрібно з малого кількості. Якщо не настає негативна реакція, можна поступово дійти до допустимої дози. Приймайте його після їди, не перевищуйте норму. Після цього прополощіть рот водою, інакше зуби почнуть псуватися під дією на них кислоти.

    Шипшина рекомендується вагітним на всіх термінах, якщо немає протипоказань. Важливо не зловживати, дотримуватися призначень лікаря, а у випадку найменших неприємних симптомів від нього відмовитися.

    Також цікаво: сечогінні засоби при вагітності