Хвороби, нічні кошмари або особливість: чому малюки плачуть уві сні?

613

Коли дитина починає плакати уві сні, батьки турбуються – а чи все в порядку з їх малюком? Як виявилося, в більшості випадків плач пов’язаний з певною фазою сну, а не з проблемами у малюка.

Чому діти плачуть уві сні?

Новонароджені можуть кряхтеть, плакати і навіть кричати уві сні. Вся справа в тому, що їхній організм ще не пристосувався до регулярного і тривалого сну. Крім того, плач для малюків – це певний спосіб спілкування.

У старших дітей плач під час сну може бути спровокований кошмаром. Погані сновидіння можуть снитися з різних причин: при випадковому русі очей або, коли малюк дуже збентежений чимось. Але нічні кошмари – явище досить рідкісне для дітей. Як правило, вони з’являються у віці від 4 до 12 років, хоча фахівці спостерігали нічні кошмари і у дітей у віці до півтора років. Найчастіше, вони виникали, коли дитина хворіла.

pexels

Як заспокоїти малюка?

Не потрібно відразу ж брати малюка на руки. Поспостерігайте, найчастіше вони плачуть зовсім недовго, а потім самостійно заспокоюються. Якщо ви почнете заколисувати або чіпати немовляти, ви можете порушити її сон.

Однак якщо тривалий плач, поговоріть з вашим малюком і погладьте його по спинці або животику. Заспокоїти немовля може годуванням.

Деякі діти плачуть уві сні, тому що хворіють або відчувають дискомфорт від того, що них ріжуться зубки. В такому випадку необхідно поговорити з педіатром. Він порадить, як зняти больові відчуття.

pexels

Якщо дитина прокинувся від нічного кошмару і ніяк не може заспокоїтися, візьміть його на руки і постарайтеся заколисати, щоб він якомога швидше заснув.

Коли слід звертатися до лікаря?

Батькам слід проконсультуватися з лікарем на тему дитячого плачу, якщо:

  • дитина відчуває біль
  • дитина уві сні веде себе непередбачувано
  • якщо дитина плаче кожну ніч протягом довгого часу
  • ви відчуваєте труднощі з годуванням
pexels

Норми режиму сну

У немовлят і дітей молодшого віку немає регулярного режиму сну. Він може змінюватися протягом перших трьох років життя.

Новонароджені (від 0 до 1 місяці)

В перший місяць життя малюка його сон непередбачуваний. Він спить часто з перервами на короткий неспання, а іноді просто дрімає. Іноді створюється враження, що малюки плутають день з ніччю. Кожні 2-3 години вони прокидаються, щоб поїсти.

Сонячне світло вранці допоможе малюкові трохи відрегулювати режим сну, однак для більшості новонароджених тривалий сон вночі малоймовірний.

pexels

Новонароджені (1-3 місяці)

Малюки у віці від 1 до 3 місяців ще пристосовуються до життя поза маткою. Деякі з них вже звикають до певного графіку сну, однак тривалий сон ночами все також малоймовірний.

У цьому віці діти плачуть або прокидаються уві сні від того, що голодні. Зазвичай їх сон триває близько 3-3,5 годин.

pexels

Немовлята (3-7 місяців)

В проміжку від 3 до 7 місяців деякі діти вже можуть спати всю ніч, частіше це малюки, які харчуються сумішшю. Однак цей момент індивідуальний. У деяких дітей виробляється в цьому віці наступний графік сну: два денних і тривалий нічний.

pexels

Немовлята (7-12 місяців)

У цьому віці більшість дітей починають спати вночі без пробуджень. Коли дітям виповнюється рік, вони найчастіше вдень сплять тільки один раз. Деяким до двох років може знадобитися два денних перерви на сон.

pexels

Малюки (12 місяців і старше)

Малюкам слід спати в добу 12-14 годин. Як правило, 8-9 годин вони сплять протягом ночі, а решту – вдень. У цьому віці у дітей можуть бути змінені звички, особливо коли вони знаходяться у стадії активного розвитку або хворіють. У такі періоди цілком можливо, що плакати вони будуть частіше.

pexels

У перші роки життя дитини відстежити його сон практично неможливо, адже це залежить і від темпераменту малюка. Фахівці рекомендують батькам спостерігати за своїми дітьми і орієнтуватися на їх характер та індивідуальні особливості. У більшості випадків плач у сні не небезпечний і проходить з плином часу.