Чи можна пити зелений чай при грудному вигодовуванні

1748

Зміст:

  • Чи можна пити зелений чай годуючим мамам
  • Правильне введення в раціон
  • Корисні властивості напою
  • Протипоказання до вживання
  • Грудне молоко на 90 відсотків складається з біоактивної води. Щоб компенсувати втрати рідини в лактаційний період, жінці потрібно підбирати приємні на смак напої, що не заподіюють шкоди немовляті. Крім чистої води і домашніх компотів прийнятний варіант при грудному вигодовуванні – зелений чай. Вживання в помірних дозах не зашкодить матері і дитині, навіть буде корисним.

    Зелений чай при грудному вигодовуванні зазвичай не шкодить дитині

    Чи можна пити зелений чай годуючим мамам

    Якщо ви в процесі виношування любили погратися зеленим чаєм, при цьому не спостерігалося неприємних відчуттів, то і після появи немовляти не варто відмовлятися від напою. Однак варто знати міру, надмірне споживання не корисно. Збільшення об’єму рідини (понад двох літрів в день) підвищує навантаження на нирки, що може призвести до затримки вологи в тканинах, набряклості.

    Мамам, отказывавшимся в період виношування від тонізуючих напоїв, слід обережно починати вживання зеленого чаю. У перший місяць від напою варто повністю відмовитися. Особливо якщо є ризик післяпологових кровотеч – чай має здатність знижувати згортання крові. Краще не вживати тонізуючий напій до третього місяця годування.

    Вплив чаю на дитину пов’язано з наявністю в ньому ікону – м’якого аналога кофеїну. В мамине молоко потрапляє 0,6–1,5% теїну, максимальна концентрація спостерігається протягом 60 хвилин після вживання напою. Жінка може випити не більше трьох чашок чаю в добу, тоді немовляті передасться не представляє небезпеки доза.

    Надмірна кількість теїну викликає:

    • проблеми зі сном, особливо денним;
    • плутанину між світлим і темним часом доби;
    • занепокоєння і примхливість.

    Танін, що входить в склад чаю, здатний спровокувати явища спазматичного характеру у шлунково-кишковому тракті малюка, призвести до зниження апетиту і порушення засвоюваності їжі.

    Зловживання тонізуючими напоями впливає і на стан мами – призводить до безсоння, посилює дратівливість і тривожність.

    можно ли пить

    Починати пити зелений чай при грудному вигодовуванні після перерви потрібно з пари ковтків

    Правильне введення в раціон

    Пробуючи зелений чай при грудному вигодовуванні вперше, уникайте міцного заварювання і випийте всього пару ковтків. Якщо змін у стані дитини не спостерігається, норму можна підвищити, випиваючи за один раз не більше 200 мл напою. Добовий максимум – не більше 500 мл. Купуйте виключно високоякісний крупнолистовий розсипний чай зі світлими листочками. Зберігати його потрібно в герметично закритою тарі і перекладати в заварювальний чайник чистою сухою ложкою. Не допускається споживання несвіжого напою.

    Заварюють чай у пропорції 250 мл окропу на половинку маленької ложечки заварки. Першу воду відразу виливають і наливають нову порцію. Це допоможе прибрати частину тонізуючих, дубильних компонентів, позбутися від пилу. Пити можна, коли листя розкриються – приблизно через п’ять хвилин після заливки окропу. Не рекомендовано надовго переривати чайну церемонію: якщо заварка хоча б хвилину контактує з повітрям, вона окислюється і втрачає цінні властивості.

    Також слід враховувати і взаємодія чаю з добавками.

    • З молоком. Корисний варіант для сильно схудлих, відчувають слабкість, швидко утомляющихся після родового процесу жінок. Додавати слід кип’ячене маложирное молоко. Небажано вживати, якщо у мами або найближчих родичів є алергія на молочний білок.
    • З лимоном. У яскравих плодів багато корисних властивостей, але особливо важливо велика кількість вітаміну С. Це речовина зміцнює імунітет і запобігає виникненню застуд у годуючої матері. Не рекомендовано пити чай з лимоном у перші 45 днів годування, оскільки дубильні речовини здатні негативно вплинути на незміцнілу травну систему дитини, викликавши порушення стільця і болі в животі. Не вживають лимонний чай і при алергії на цитрусові.
    • З жасмином. Пелюстки надають напою вишуканий смак і седативний ефект. Але незвичайний присмак передається материнському молоку, що здатне викликати відмова дитини від грудей. Під час грудного вигодовування жасминовий чай не рекомендований, тим більше що в більшій частині пропонованих продуктів використовують ароматизатори. Якщо є можливість знайти натуральний жасмин, можна спробувати ковточок чаю і простежити за реакцією.
    • З медом. Корисний при простудних захворюваннях, переохолодженні або болі в горлі. Медовий чай знімає стрес, гальмує запальні процеси і сприяє засвоєнню кальцію. Заборонено вживання напою при реактивному відгуку організму на продукти бджільництва.
    • З мелісою. Ця цілюща трава сприяє зміцненню нервової системи і зняття напруги. Проникаючи в материнське молоко, активні компоненти мають седативний вплив і на дитину, що корисно для неспокійних крихіток. Але смак цілющого рослини також досить яскравий. Спробуйте зробити кілька ковтків чаю. Якщо дитина прекрасно переніс годування, значить, меліса йому не шкодить.

    Якщо після випитого чаю та годування груддю немовля став неспокійним, вередливим, не бажає засипати або на його шкірі з’явилося подразнення, виключіть напій з меню.

    Корисні властивості напою

    Компоненти зеленого чаю не впливають на кількість материнського молока, напій посилює лактацію в тій же мірі, як і будь-яке інше тепле пиття. Підбадьорливий напій володіє іншими корисними для молодої мами властивостями. А саме:

    • збільшує працездатність нервової і серцево-судинної систем;
    • надає позитивний вплив на пам’ять і кмітливість;
    • сприяє запобіганню онкозахворювань, атеросклерозу, гіпертонії, запальних процесів;
    • покращує роботу печінки і видільної системи;
    • допомагає нормалізувати вагу завдяки прискоренню метаболізму;
    • прискорює кисневий обмін між клітинами;
    • знижує ризик появи карієсу, зміцнює тканини ясен.

    Напій має м’яку сечогінну властивість, допомагає виведенню надлишкової рідини і токсичних речовин, зняттю набряклості.

    Протипоказання до вживання

    Зелений чай при грудному вигодовуванні може призвести до того, що дитина стане гипервозбудимым і не зможе заснути.

    Для зведення до мінімуму впливу теїну мамі необхідно дотримуватися правила вживання напою:

    • Пити чай до обіду.
    • Влаштовувати чаювання після годування, щоб до подальшого прикладання частина теїну була виведена з організму.
    • Не заварювати чай надто міцно.
    • Не додавати білий цукор.
    • Не випивати більше 500 мл на добу.

    Також слід враховувати і загальні протипоказання до вживання напою. Його не п’ють при гіпотонії, хворобах видільної системи і травного тракту. Обережно слід ставитися до чаю нервовим, легкозбудливою людям.

    Вживання сумнівних чаю в пакетиках з штучними ароматизаторами суворо заборонено. Такий продукт здатний спровокувати негативну реакцію у немовляти – висипання, діатез або кишковий розлад.

    с молоком

    Зелений чай з мелісою і жасмином варто пити, тільки переконавшись у натуральності добавок

    Зелений чай принесе суттєву користь годуючої матері, насичуючи її організм потрібними вітамінами і мікроелементами. Якщо, звичайно, вона стежить за якістю продукту, правильно готує заварку і дотримується почуття міри.

    Читайте в наступній статті: як збільшити лактацію при грудному вигодовуванні