Чи можна вагітним потягатись і піднімати вгору руки

1995

Зміст:

  • Чому при вагітності не можна піднімати руки вгору
  • Чим загрожує підняття рук на пізніх термінах
  • Дозволено тягнутися після пробудження
  • Відповідальність за здоров’я дитини накладає табу на звичні види фізичної активності. Майбутня мама на час повинна відмовитися від улюблених видів спорту. Але рухатися їй все ж потрібно, наприклад, займатися гімнастикою для вагітних. Варто розібратися, чи можна при цьому витягати догори руки і чи не зашкодить це дитині.

    Чому при вагітності не можна піднімати руки вгору

    У народі кажуть, що якщо жінка в положенні буде тримати руки над головою, пуповина оповиться навколо плоду і задушить його. Але це не більш ніж міф.

    Знаючи, чому при вагітності не можна піднімати руки вгору різко і надовго, можна уникнути передчасних пологів.

    Ризик обвиття пуповиною виникає з-за її довжини, що обумовлено генетично. Активність жінки на це не впливає.

    Однак підйом рук і статичне утримання несуть певну небезпеку.

    На ранніх термінах вона може бути пов’язана з кисневою недостатністю.

    При довгому знаходженні з піднятими руками порушується кровопостачання матки. Це призводить до гіпоксії та дефіциту поживних елементів, що здатне викликати затримку внутрішньоутробного розвитку, відхилення у психіці та інтелект у новонародженого.

    Чим загрожує підняття рук на пізніх термінах

    Ця поза у другому і третьому триместрі також несе певні ризики:

    • Передчасні пологи. Надлишкові навантаження на область очеревини при довгому стягнення рук над головою або при різкому підйомі кінцівок здатні викликати розрив навколоплідного міхура і відходження вод набагато раніше терміну.
    • Відшарування плаценти. Небезпека ускладнення є, якщо у майбутньої мами плацентарний передлежання.
    • Непритомність. Оскільки при вскидывании рук і довгому знаходженні в подібному становищі менше крові надходить до мозку, виникає запаморочення або навіть втрата свідомості. Вагітна може впасти і отримати серйозну травму, аж до викидня.
    • Зміна положення малюка при головному передлежанні. При піднятті кінцівок обсяг матки дещо збільшується і малюк може перекинутися. Неправильна позиція здатна ускладнити родовий процес.

    Враховуючи ймовірні ускладнення, лікарі не радять вагітним жінкам підкидати і тримати руки над головою. Але обмеження поширюється лише на різкі рухи і довге перебування в подібній позиції. Варто відмовитися від побутових справ, що потребують такої активності, наприклад, миття вікон або поклейки шпалер. Їх краще перекласти на плечі рідних. Але недовгий підйом рук під час гімнастики або йоги шкоди не принесе.

    Дозволено тягнутися після пробудження

    Ранкові «потягушки» – природна реакція організму. Вона дозволяє розім’яти м’язи після довгого перебування в статичному положенні, відновити кровообіг і струсити залишки сну.

    Здорової молодої жінки, яка чекає спадкоємця, потягування не шкодять. Якщо вони, звичайно, не різкі і рвучкі. В процесі природної ранкової розминки прислухайтеся до тілесних відчуттів, і якщо виникає дискомфорт, розкажіть про нього лікаря, що спостерігає.

    З акуратністю потягатись слід тим, у кого діагностовано підвищений тонус матки.

    Іноді під час ранкових «потягушек» вагітна відчуває судоми в нижніх кінцівках. Неприємні відчуття можуть бути пов’язані з дефіцитом цінних елементів і рідини, анемією, регулярним використанням сечогінних препаратів. При виникненні спазмів варто пройти додатковий медичний огляд, щоб виявити їх причину і усунути її.

    Якщо період виношування малюка йде гладко, майбутня мама відчуває себе прекрасно, а діагностичні процедури не показують патологій, не слід турбуватися про короткочасне підняття рук. М’яке і нетривале прийняття такої пози під час тренувань для вагітних або виконання нескладної домашньої роботи не зашкодить ні дитині, ні самій жінці.

    Дивіться далі: що не можна вагітним жінкам