Експерт розповіла, які компоненти у складі сонцезахисного крему небезпечні

1013

Скоро літо! Незалежно від того, ви потрапите на морський курорт чи ні, будете засмагати. А значить, потрібно захищати шкіру від ультрафіолетового випромінювання. Вибір захисних засобів великий. Як же розпізнати те, що принесе користь? Про це розповідає доктор Наталія Зубарєва. Спеціаліст назвала вимоги до сонцезахисних кремів:

Повністю запобігати вплив ультрафіолетових променів, які призводять до появи засмаги, пригнічують імунітет і викликають появу вільних радикалів.

Повинен утримуватися на шкірі кілька годин не втрачаючи властивостей блокування УЛЬТРАФІОЛЕТОВИХ променів.

Не повинен утворювати шкідливих хімічних речовин.

Мати приємний запах і легко наноситься.

Читайте також:Сонця – так! 5 засобів з SPF для дітей

Доктор акцентувала увагу на тому, що ідеальних кремів з даними вимогами не існує, і поділилася підготовленим оглядом про сонцезахисних кремах:

У 2007 р. Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) опублікувало дані, що докази ефективності сонцезахисних кремів у запобіганні раку шкіри відсутні.

Міжнародне агентство з вивчення раку не рекомендує використовувати в якості основного захисту від сонця і в якості профілактичного засобу від раку шкіри сонцезахисний крем.

Переважно для захисту від сонця використовувати закритий одяг, головні убори і тінь.

Небезпека застосування:

– містять протизапальні речовини;

– відсутність больових відчуттів від сонячних опіків вводить в оману, що крем повністю захищає шкіру від шкідливого впливу УФ-B променів (основна причина сонячних опіків і передракових мутацій ДНК), а це всього лише дію хімічних речовин складу;

– є докази, що при взаємодії хімічних речовин в кремі під впливом сонячних променів відбувається вивільнення вільних радикалів;

– вільні радикали активно взаємодіють з білками, ліпідами і ген матеріалом клітин, які можуть пошкодити ДНК клітини шкіри, сприяють старінню шкіри і викликають рак шкіри.

Відсоток захисту таких кремів від УФ-А-променів дуже низький;

•інтенсивність даних променів незначно змінюється протягом дня і мало залежить від часу року

•Провокують розвиток більш тонких пошкоджень.

•Володіють властивістю більш глибокого проникнення в тканини шкіри і також призводять до появи вільних радикалів.

Доктор зазначила фактори захисту кремів:

  • мінеральні речовини;
  • хімічні.

Читайте також:Поради блогера: бюджетна косметика, яка нітрохи не гірше люксової

Вони мають різні механізми захисту шкіри і підтримки стабільності в сонячному світлі, — розповідає фахівець. — Але і один, і інший вид можуть представляти небезпеку для здоров’я людини.

Кремами з захистом понад SPF 50 можна знехтувати.

У продуктах з високим SPF як правило містяться більш високі концентрації хімічних факторів захисту, ніж в кремах з невеликим рівнем захисту.

При дослідженні продукції з SPF 100 виявилося, що в п’яти різних лабораторіях результати варіювалися між SPF 37 і SPF 75.

Креми з захистом 50, як правило, в своєму складі мають оксибензол і ретинолу пальминат.

Оксибензол при попаданні в кровотік може викликати алергічні реакції, токсичний для репродуктивної системи, будучи аналогом естрогену.

Всі хімічні фактори захисту небезпечні для гормональної системи. При з’єднанні з водою трансформуються в більш небезпечні продукти (феноли, ацетофенолы).

Ретинол пальминат. Існує безліч досліджень, що ретинол пальминат (форма вітаміну А), нанесений на шкіру, при впливі сонячного світла може володіти фотоканцерогенными властивостями, тобто прискорювати розвиток раку шкіри. Докази вчених не на 100% незаперечні, проте цей висновок викликає побоювання.

Вітамін А міститься в 20% сонцезахисних кремів і у 12% коштів для щорічного відходу за особою.

Ретинолу пальминат під дією УФ-променів розкладається до фототоксичных продуктів, пошкоджених ДНК-клітин. Вітамін А є антиоксидантом, вважається, що він уповільнює процес старіння шкіри. Але крем з вмістом вітаміну А краще використовувати в приміщенні і в нічний час.

Мінеральні фактори: оксид цинку, діоксид титану.

Важливо! Для зниження фотоактивности необхідно використовувати форми мінералів, вкриті інертними хімічними речовинами (силіка, гидратированная силіка, оксид алюмінію, гідроксид алюмінію, стеарат і т. д.) надає стабільність в кінцевій рецептурою. Інакше при нанесенні на шкіру і при взаємодії з іншими хімічними речовинами в кремі можуть вивільнятися вільні радикали.

Читайте також:Сонцезахисні засоби для дітей: як вибрати?

Крем з мінеральними факторами має SPF в районі 30. 30 достатньо для захисту. Жоден крем не може гарантувати повний захист від шкідливої дії УФ-променів, здатного викликати пошкодження клітин епідермісу, старіння й рак шкіри!

Наночастинки оксиди цинку і титана проникають глибоко в шкіру і призводять до фотокаталітичним процесів; виділяються вільні радикали (нагадаю, вони призводять до запалення, пошкодження і мутированию клітин).

До наночасткам відносять частинки менше 100 нм в діаметрі.

В сонцезахисної косметики найчастіше розмір наночастинок близько 25 нм.

Оксид цинку безпечніше, ніж діоксид титану, не токсичний, краще поглинає УФ_лучи.

Розміри наночастинок сумірні з розмірами клітини. За результатами останніх досліджень наночастинки здатні пройти захисні фільтри клітин, потрапляючи всередину.

Найбільш небезпечні сонцезахисні пудри з наночастинками та спреї, які через органи дихання можуть потрапити організму.

Чим менше розмір частинки, тим краще вона пропускає видиме світло. Це одна з причин, по якій виробники косметики використовують наночастинки діоксиду титану.

Якщо ваш крем або пудра залишають непрозорі попелясті смуги, значить, у вас не небезпечний диаксид титану.

Підводячи підсумок темі застосування сонцезахисних кремів, доктор Наталія Зубарєва звертається до користувачів Мережі:

Якщо ви використовуєте сонцезахисні засоби, постарайтеся:

  • переконатися, що в них не використані наночастинки;
  • обмежити час перебування на сонці, особливо з 10 ранку до 14 годин дня:
  • носити одяг з довгими руками, штани;
  • носити капелюхи і сонячні окуляри;
  • використовувати сонцезахисні парасольки;
  • знаходитись у тіні.

А яким сонцезахисним кремом користуєтеся ви?

Всі фото: Depositphotos