Які краплі в ніс для вагітних безпечні?

1470

Зміст:

  • Які бувають краплі в ніс при риніті
  • Чому не можна деякі види крапель при вагітності
  • Які ліки шкідливі в третій триместр
  • Безпечні краплі
  • Народна терапія
  • Жіночий організм під час виношування плоду особливо схильний до респіраторних захворювань. Це пов’язано з гормональними змінами та погіршенням роботи місцевого імунітету. На жаль, далеко не всі краплі в ніс для вагітних безпечні, тому підбирати ліки від нежиті необхідно грамотно. Лікарські рекомендації залежать від терміну вагітності та стану пацієнтки.

    Які бувають краплі в ніс при риніті

    Нежить є поширеним явищем. Це надлишкова продукція слизу, що супроводжується набряком та запаленням респіраторного епітелію. Розширені судини провокують постійний струм рідини, причому найчастіше запалення тканин, що також призводить до закладеності носа. Цей вкрай неприємний недуга може виникати з-за інфекції, алергії, впливу холоду, гормонального дисбалансу та інших станів. Сучасні засоби допомагають легко справлятися з нежиттю, проте далеко не всі препарати можна застосовувати під час виношування дитини.

    Краплі в ніс для вагітних необхідні при риніті

    Основні категорії препаратів від нежитю:

    • Ліки, що мають судинозвужувальну ефектом. Це найбільш ефективні засоби від риніту, що впливають на причину надмірної продукції слизу.
    • Зволожуючі препарати. Такі краплі часто не містять активних компонентів. Зволожуючі ліки рекомендується застосовувати при закладеності носових ходів.
    • Ліки від алергії. Спеціальні речовини блокують вироблення медіаторів запалення, що провокують набряклість тканин.
    • Препарати на основі рослинних компонентів. Дія цих ліків зазвичай м’яке і безпечне, однак можлива алергія.

    В більшості випадків тільки лікуючий лікар вагітної пацієнтки може точно сказати, які можна застосовувати медикаменти. Необхідно орієнтуватися на склад засобу та особливості його дії на організм.

    Чому не можна деякі види крапель при вагітності

    Не всі методи лікування припустимі під час виношування дитини. Організм матері в цей період пов’язаний з плодом з допомогою кровоносної системи. Така особливість необхідна для харчування дитини, доставки кисню і виведення шкідливих продуктів метаболізму із тканин плоду.

    Природним захистом розвивається в матці організму від шкідливих речовин є гематоплацентарний бар’єр, однак ця структура не здатна фільтрувати всі токсини. Будь-який шкідливий для плоду медикамент може потрапити в кровотік жінки і швидко транспортуватися в судини плаценти.

    У перші шість місяців вагітності відбуваються основні процеси формування органів і тканин плоду.

    Перший триместр є самим раннім етапом розвитку дитини. За 13 тижнів відбувається закладка основних систем організму, включаючи нерви, серце і судини. У цей час зародок найбільш вразливим для будь-яких негативних впливів. Другий триместр, що триває протягом трьох місяців, також не дозволяє жінці приймати багато ліків.

    Відносно безпечним періодом можна називати тільки третій триместр, коли освіта систем підхід до завершення. В останній термін вагітності жінкам доступно більшу кількість лікарських засобів від нежитю і закладеності носа.

    Які ліки шкідливі в третій триместр

    Багато препаратів для носа не рекомендується приймати протягом усіх періодів виношування дитини. В першу чергу це судинозвужувальні краплі. Речовини, що діють на тонус стінок судин, дуже швидко всмоктуються в кров і досягають плацентарних артерій. Потрапляння цих ліків в тканини плоду може призвести до порушення кровопостачання органів. При цьому уникнути такого ускладнення під час застосування судинозвужувальних засобів складно, оскільки у людей поступово виникає звикання. Збільшення дози лише посилює можливі ризики.

    В первый триместрВ перший триместр небезпечно використовувати більшість препаратів від нежитю

    Інші заборонені медикаменти:

    • Краплі для носа на основі антибіотиків. Багато протимікробні засоби можуть викликати ускладнення при вагітності.
    • Антигістамінні засоби, призначені для боротьби з алергічним ринітом.
    • Краплі, що містять фенілпропаноламін, фенілефрин та псевдоефедрин. Ці хімічні сполуки можуть викликати внутрішньоутробні патології.

    Відмова від перерахованих медикаментів допоможе убезпечити розвиток дитини в утробі.

    Безпечні краплі

    Під час виношування дитини можна використовувати тільки ті лікарські засоби, які не впливають на розвиток плоду або не проникають в плаценту. Це препарати місцевої дії, краще всього підходять для усунення запального процесу та промивання носових шляхів.

    Дозволені засоби:

    • Краплі, що містять кухонну або морську сіль. У складі препарату не повинні бути присутніми синтетичні речовини. Найбільш безпечний розчин можна виготовити самостійно шляхом розчинення третині чайної ложки солі в склянці теплої води.
    • Зволожуючі краплі на основі ефірних олій. Ці засоби підходять для відновлення прохідності носових шляхів і усунення запалення під час 3 триместру.
    • Краплі рослинного походження. Перед застосуванням необхідно переконатися, що компоненти засоби не викликають алергічну реакцію і не впливають на стан внутрішніх органів. До безпечних компонентів відносять м’яту і евкаліпт. Приймати такі кошти можна на пізніх термінах вагітності.

    Важливо контролювати дозування ліків і припиняти використання крапель при виникненні будь-яких побічних ефектів.

    Народна терапія

    Лікування закладеності носа і нежиті у домашніх умовах може бути набагато більш безпечним. Прості рекомендації допоможуть жінці позбавитися від недуги і запобігти повторне розвиток запалення.

    Методи боротьби з ринітом при вагітності:

    • вживання достатньої кількості рідини;
    • використання високої подушки для запобігання набряку носових ходів;
    • регулярний теплий душ;
    • уникнення впливу сигаретного диму та інших нюхових подразників.

    Профілактика нежитю полегшує стан жінки і виключає ризик впливу лікарських засобів на дитину.

    Таким чином, безпечні краплі в ніс для вагітних можна купити в будь-якій аптеці або виготовити самостійно. Лікарська консультація допомагає виключити помилку.

    Дивіться далі: гіпертонія при вагітності