Чи можна займатися спортом при місячних

856

Зміст:

  • Що відбувається з організмом під час місячних
  • Чим небезпечний спорт під час місячних
  • Коли можна займатися спортом
  • Коли людина звикає до регулярних тренувань, тіло саме починає просити фізичного навантаження. Постає питання, чи можна займатися спортом при місячних. В період менструації жіночий організм особливо уразливий, тому в звичний режим тренувань доведеться внести певні корективи.

    Що відбувається з організмом під час місячних

    Менструація – це процес відторгнення функціонального шару ендометрію. Менструальні виділення складаються з крові, слизового секрету залоз шийки матки і тканин ендометрію. Жінка, коли йдуть місячні, може відчувати нездужання. Нередкко у неї виникають хворобливі спазми в животі, спостерігається дратівливість, сонливість, у деяких випадках розлад травлення.

    Далеко не будь-якими видами спорту можна займатися при місячних

    У середньому менструація триває від 3 до 7 днів. Матка трохи збільшується, щоб виштовхнути з себе менструальні виділення, вона починає активно скорочуватися. Цей процес регулюється рівнем гормонів простагландинів. Вони відповідальні за скорочення гладкої мускулатури. При сильних спазмах жінка відчуває тягнучий біль, яка легко знімається за допомогою анальгетиків та спазмолітичних засобів. Шийка матки трохи розкривається, це сприяє більш швидкому вигнання виділень.

    Також у перші дні місячних може спостерігатися підвищена чутливість та болючість грудей. Це пов’язано з підвищенням гормону естрогену. Жіночий організм готується до процесу вироблення молока, але якщо зачаття не наступає, рівень гормонів падає і до кінця менструації груди знову повертається до нормального стану, стає м’якою і безболісною.

    Болі в животі і грудях трохи знижують активність жінки і навіть її працездатність.

    У цей період тіло погано переносить інтенсивні фізичні навантаження, але багато що залежить від індивідуальних особливостей організму. Деякі жінки не відчувають значного дискомфорту, і готові відвідувати заняття на тренажерах в колишньому режимі. Але надмірна активність може завдати шкоди здоров’ю.

    Чим небезпечний спорт під час місячних

    Існує кілька причин, чому не можна тренуватися в період менструації:

  • Через крововтрати відбувається невелике падіння рівня гемоглобіну. Це знижує рівень витривалості організму та може спровокувати запаморочення, раптові напади слабкості.
  • Оскільки шийка злегка прочинені, матка стає особливо вразливою, в її порожнину легко можуть проникнути хвороботворні мікроорганізми і спровокувати запальний процес.
  • Силові вправи з обтяженням значно підсилюють кровообіг в області малого тазу. Клітини ендометрію можуть проникнути в черевну порожнину, розвивається ендометріоз. Його лікування проводиться із застосуванням гормональних засобів.
  • Вправи на прес збільшують інтенсивність виділень.
  • В перший день місячних виділення особливо рясні, і жінки відчувають дискомфорт, особливо якщо в якості засобів гігієни використовують прокладки. Це обмежує свободу рухів, немає можливості розслабитися в тренажерному залі і повністю присвятити себе тренуванні.

    Від занять фітнесом під час менструацій доведеться відмовитися жінкам, які страждають гінекологічними захворюваннями, такими як:

    • міома матки;
    • ендометрит або ендометріоз;
    • запальні процеси в яєчниках і придатках.

    Також під час місячних можуть спостерігатися скачки артеріального тиску. У жінок зі стабільно зниженим тиском воно може впасти ще нижче, а ті, хто страждають від гіпертонії, ризикують отримати ще один напад через непосильною тренування.

    При невеликої затримки менструального циклу потрібно орієнтуватися на своє самопочуття. Якщо воно хороше, тренування не можна відкладати до початку менструації. Але до свого здоров’я необхідно відноситись уважно. Жінкам, які живуть статевим життям, варто виключити ймовірність вагітності. Якщо затримка сталася з-за цього, силові тренування протипоказані, вони збільшують ризик викидня на ранньому терміні. При тривалій затримці необхідно звернутися до гінеколога і з’ясувати її причину.

    в первый деньВ перший день місячних займатися особливо важко

    Коли можна займатися спортом

    Відповідь на питання чи можна займатися спортом під час місячних може бути позитивним, якщо мова йде про останні дні менструації, коли виділення вже не такі рясні і жінка почуває себе добре.

    Ось які види активності цілком прийнятні:

    • занять йогою;
    • плавання;
    • легкий біг на незначні відстані;
    • спортивна ходьба;
    • аквааеробіка;
    • пілатес.

    Також можна виконувати вправи на розтяжку м’язів. Під час занять у басейні слід використовувати тампони. Міняти їх потрібно після кожного заходу в воду. Щоб тампон не промок, його потрібно вводити правильно, він повинен бути розташований досить далеко від входу в піхву.

    Повністю доведеться відмовитися від таких вправ:

    • планка, оскільки вона задіє всі м’язи тіла, в тому числі і косі, поперечні, прямі м’язи живота;
    • вправи, конкретно спрямовані на розвиток преса;
    • їзда на велотренажері або велоспорт;
    • присідання з обтяженням;
    • будь-які силові вправи на тренажерах;
    • гімнастичні вправи, пов’язані з переворотами тіла вниз головою.

    Як займатися без шкоди для організму? Необхідно створити для себе комфортні умови, подбати про зручний одяг. Тренування в спортивному залі можна замінити тренуванням на відкритому просторі. Наприклад, бігати на свіжому повітрі ще корисніше, ніж на біговій доріжці.

    Нерідко при менструації тіло набрякає. Щоб уникнути затримки зайвої рідини, потрібно уникати гострих і солоних страв, а в процесі занять пити чисту негазовану воду.

    Дотримання питного режиму додасть сил організму.

    Будь спорт має йти на користь організму, його метою є зміцнення здоров’я. Немає ніякої необхідності тренуватися через силу кожен день. Орієнтиром повинно бути хороше самопочуття. Не можна займатися через біль, заглушивши неприємні відчуття прийомом спазмолітичних засобів.

    Також рекомендуємо почитати: чому йдуть місячні у дівчаток і жінок