Чим корисна фолієва кислота для жінок

1413

Зміст:

  • Характеристики вітаміну
  • Чим корисна кислота для жінки
  • Причини дефіциту
  • Прояви дефіциту фолиевого
  • Діагностика дефіциту
  • Правила заповнення
  • Особливо у вагітних
  • Протипоказання
  • Є кілька причин, чому потрібна фолієва кислота жінкам. Вітамін важливий для функціонування нервової системи, стану шкіри, волосся і нігтів. Також фолієва кислота необхідна для правильного формування органів майбутньої дитини при вагітності.

    Характеристики вітаміну

     

    Фолієва кислота належить до вітамінів групи В. Друга її назва — вітамін В9. Добова потреба здорового організму в цьому мікроелементі — 0,2–0,4 мг. Активний метаболіт фолієвої кислоти — тетрагидрофолат. Він бере участь у реакціях обміну речовин, кровотворення, утворення статевих гормонів. У ембріона фолієва кислота відповідає за формування нервової системи.

    Для чого потрібна фолієва кислота жінкам – для здорових нервів і вдалої вагітності

    Чим корисна кислота для жінки

     

    Вітамін бере участь у забезпеченні нормального функціонування внутрішніх органів. Без нього порушується утворення еритроцитів, розвивається анемія. Фолієва кислота стимулює утворення лімфоцитів. Це основні клітини імунної системи людини. Вітамін забезпечує захист від вірусів, бактерій і грибків.

    Важливе для жінок властивість фолієвої кислоти — поліпшення роботи нервової системи. Підвищується стійкість до стресових факторів, нормалізується емоційний фон. Відбувається вироблення серотоніну, що підвищує настрій і знижує ризик розвитку депресії.

    Участь у функціонуванні серцево-судинної системи полягає в нормалізації холестеринового обміну. Фолієва кислота перешкоджає утворенню атеросклеротичних бляшок, знижується ймовірність розвитку інфаркту та інсульту. Вітамін забезпечує сталість нормальної мікрофлори кишечника. Завдяки цьому поліпшується травлення, робота шлунково-кишкового тракту.

     

    Фолієва кислота забезпечує нормальний ріст і поділ клітин, будучи профілактикою онкологічних захворювань та генетичних порушень.

     

    Важливим для жінок властивістю вітаміну В9 є поліпшення стану шкіри, волосся і нігтів. Він регулює функцію сальних залоз, перешкоджаючи утворенню вугрів. Беручи участь в процесі утворення кератину, фолієва кислота робить нігтьову пластину міцною, запобігає випадання волосся. Особливо важливий вітамін В9 для підтримки молодості і здоров’я у жінок після 40 років.

    Фолати входять до складу статевих гормонів. Вони забезпечують регулярність менструального циклу, покращують репродуктивні властивості. Без фолієвої кислоти неможливо дозрівання і вихід яйцеклітини з яєчника.

    Причини дефіциту

     

    Нестача фолієвої кислоти виникає при недостатньому надходженні її ззовні, підвищені витрати, недостатньому засвоєнні. Причинами цього є наступні стани:

    • строгі дієти;
    • вагітність;
    • захворювання ШКТ;
    • зловживання алкоголем;
    • онкологічні захворювання.

    При всіх цих станах організму потрібна підвищена кількість вітаміну В9.

    организму

    Організму не вистачає фолієвої кислоти при недостатньому її надходження з їжею або при порушенні засвоєння

    Прояви дефіциту фолиевого

     

    Нестача фолієвої кислоти спочатку позначається на стані шкіри і нервової системи. Жінка стає дратівливою, гостріше реагує на стресові фактори. Страждає якість сну, що призводить до підвищеної втомлюваності, частих головних болів, зниження працездатності.

    Хронічний стрес викликає розвиток депресії. Шкіра стає сухою і тьмяною, з’являються зморшки, пігментні плями. Волосся теж блякнуть, починають швидко випадати. Нігті шаруються і ламаються.

     

    Внаслідок порушення метаболізму клітин підвищується ризик розвитку злоякісних пухлин. Порушується процес утворення статевих гормонів. З-за цього виникають збої менструального циклу, розвиваються гінекологічні захворювання. Знижується ймовірність завагітніти аж до вторинного безпліддя.

     

    При тривалому дефіциті фолієвої кислоти через зміни складу мікрофлори кишечника виникає дисбактеріоз.

     

    Це проявляється порушенням перетравлення їжі, нудотою, розладом стільця. Поживні речовини та вітаміни перестають засвоюватися, що теж позначається на зовнішньому вигляді жінки.

    Внаслідок порушення метаболізму клітин підвищується ризик розвитку злоякісних пухлин. Порушується процес утворення статевих гормонів. З-за цього виникають збої менструального циклу, розвиваються гінекологічні захворювання. Знижується ймовірність завагітніти аж до вторинного безпліддя.

    Діагностика дефіциту

     

    Діагноз недостатності фолієвої не можна поставити на підставі суб’єктивних скарг і зовнішніх проявів. Жінці слід пройти комплексне обстеження, яке включає:

    • загальний і біохімічний аналізи крові;
    • визначення рівня гормонів;
    • копрограма;
    • кал на дисбіоз.

    Підтвердити фолиевый дефіцит допомагає дослідження крові на вміст вітамінів.

    Правила заповнення

     

    Людина отримує фолієву кислоту з продуктів харчування. Вітамін В9 міститься в:

    • м’ясних субпродуктах;
    • яловичині;
    • зелених овочах і фруктах;
    • морській рибі;
    • горіхах і насінні;
    • зелені;
    • гречаній крупі;
    • житньому хлібі.

    Якщо жінка правильно харчується, не захоплюється жорсткими дієтами, вона буде отримувати достатню кількість фолієвої кислоти. В таких умовах вітамінодефіцит не розвивається, якщо немає станів, що порушують його засвоєння. Достатньо раз на рік проходити місячний курс полівітамінів, щоб забезпечити нормальне утримання фолатів.

     

    При термічній обробці відбувається руйнування вітаміну В9. Тому по можливості овочі, фрукти і зелень потрібно їсти сирими.

     

    Вітамін В9 засвоюється тільки при наявності здорової кишкової мікрофлори. Якщо у людини є дисбіоз, фолат не буде всмоктуватися ні з продуктів харчування, ні з лікарських препаратів. Тому рекомендується приймати його разом з пробіотиками.

    Міститься фолієва кислота в лікарських препаратах і біодобавки. Перші рекомендують приймати при серйозних захворюваннях, а Бади – при харчовому або віковому дефіциті. Приймати чистий препарат фолієвої кислоти можна тільки за призначенням лікаря, якщо авітаміноз підтверджено аналізами.

    Додатковий джерело фолатів потрібен дівчаткам-підліткам, вагітним, жінкам після 40 років. Їм рекомендовано застосування полівітамінів з підвищеним вмістом фолієвої кислоти або чистих препаратів з дозою 0,2 мг. При наявності захворювань, погіршують засвоюваність фолатів, дозування визначається індивідуально. Зазвичай вона становить 0,3–0,4 мг, тобто середньодобова доза.

    применение

    Якщо жінка правильно харчується, застосування лікарських препаратів з фолієвою кислотою не вимагається

    Особливо у вагітних

     

    Особливо важлива фолієва кислота вагітним жінкам і тим, хто тільки планує вагітність. Приймати препарат рекомендується протягом трьох місяців перед зачаттям. Вітамін В9 знижує ризик розвитку генетичних порушень у момент запліднення, покращує функцію яєчників і підвищує вірогідність зачаття. При плануванні вагітності рекомендована доза вітаміну становить 0,8 мг на добу.

    Коли жінка завагітніла, вітамін В9 потрібен для правильної закладки і формування нервової системи плоду. Це відбувається в першому триместрі вагітності. Також фолієва кислота на ранніх термінах запобігає викидні, завмирання вагітності, вади розвитку.

     

     

    Фолат важливий для правильного формування плаценти.

     

    Норма фолієвої кислоти під час вагітності — 0,4 мг на добу. Приймати її потрібно протягом усього першого триместру. Якщо у жінки вже були діти з неврологічними порушеннями, приймати препарат рекомендують протягом всієї вагітності.

    Після народження дитини фолієва кислота теж потрібна жінці. Вона допомагає швидше відновити менструальний цикл, покращує продукцію грудного молока. Відбувається вироблення серотоніну, що допомагає жінці звикнути до нової ролі матері, уникнути післяпологової депресії.

    Протипоказання

     

    Для прийому фолієвої кислоти існує кілька протипоказань:

    • індивідуальна непереносимість вітаміну В9;
    • онкологічні захворювання.

    Марним буде прийом фолатів, якщо жінка курить, зловживає алкоголем.

     

    Фолієва кислота — важливий вітамін для дівчаток, дівчат і жінок. При його дефіциті виникають порушення з боку багатьох органів.

    Надлишок фолатів теж шкідливий. Тому бездумно приймати біодобавки і вітаміни не слід. Спочатку треба визначити, чи є фолиевый дефіцит насправді. Якщо він підтверджується, слід звернутися до лікаря, щоб він підібрав правильний препарат у достатній дозі.

    Дивіться далі: ознаки лейкозу у жінок