Порада дня: оточіть себе однодумцями, які готові стати «жилеткою»

971

«Я втомилася, а ти мені не допомагаєш», «Відволічись від комп’ютера і допоможи мені викупати дитину», «Піди на прогулянку, а я поки прибирання зроблю»… Знайомі фрази? Дуже багато молоді мами звертаються до своїх чоловіків з проханням про допомогу. Добре, якщо папи відгукуються, розуміють і підставляють плече допомоги.

Читайте також:Порада дня: як змінити ситуацію, якщо тато не займається дитиною

Проте бувають і такі татусі, які щиро не розуміють: чому дружина то і справа скаржиться на втому? Адже вона весь час вдома, на роботу не їздить, займається тільки дитиною… Психолог Яна Молоковских допомагає мамам знайти відповідь на питання.

Як же пояснити чоловікові/мамі/свекрухи, що ми відчуваємо і переживаємо. Пояснити, що наш стан – це не примха і не вигадки, що нам правда тяжко і потрібна підтримка.

Іноді непорозуміння в цьому питанні ведуть до глибоких образам і навіть відчуття, що близькі байдужі, нехтують нами або не хочуть зрозуміти. Але ми продовжуємо битися як мухи в скло у спробах бути почутими, пояснити, довести і отримати бажане – визнання, що наші почуття мають право на існування, що нам справді боляче, і ми це не придумали, що наші переживання зрозумілі і прийняті.

Психолог Яна Молоковских переконана: маму може зрозуміти тільки така ж мама!

100% розуміння наших почуттів можна чекати тільки від людини, який пройшов по тому ж шляху, що і ми, в такий же взуття і з таким же вантажем за плечима.

Іноді ми відмовляємося прийняти той факт, що чоловіка або мами/свекрухи дійсно не зрозуміти, як це: бути з дитиною 24/7 тижні і місяці безперервно, без вихідних або відпустки, без паузи на обід, а іноді і на туалет.

Ну а якщо замислитися: звідки вони можуть знати?

Так, дуже хочеться, щоб близькі завжди могли дати нам те, що ми від них чекаємо, але, на жаль, вони не можуть дати нам те, чого у них немає.

Читайте також:Порада дня: плачте! Іноді це на користь здоров’ю

Тому психолог закликає матусь не шукати воду в пустелі і радить, де знайти тих, хто вислухає, підтримає і допоможе.

Чудово, якщо у вашому оточенні є люди, які вміють бути приймають, а не критикують, з якими безпечно ділитися найпотаємнішим. Хто не буде коментувати із серії «а як у інших» або «зберися ганчірка». Але якщо таких поряд немає? Тоді нехай це буде коло однодумців, група підтримки, або фахівець.

Коли важко, і, здається, опускаєшся на дно, потрібно обов’язково йти за підтримкою до людей. Але до тих, хто допоможе виплисти, а не буде топити.

Це може бути подруга, яка нещодавно стала мамою. Сусідка чи хороша знайома по дитячому майданчику, інтернет-приятелька, з якою ви обговорюєте питання дитинства. Це люди, які говорять з вами на одній мові. Для яких тема прикорму набагато важливіше курсу рубля до долара або політичної ситуації в якійсь країні. Хто не буде кривитися при вашому оповіданні про те, що на щічках малюка знову з’явилися висипання.

Підтримка іноді потрібна як повітря, – погоджуються з психологом матусі-користувачці Мережі.

А у вас є людина-«жилетка», який зможе вислупідвищити, коли вам важко?

Всі фото: Depositphotos