Чим полоскати горло при вагітності

2329

Зміст:

  • Чим можна користуватися при болю в горлі
  • Застосування розчину з фурациліном
  • Полоскання з ромашкою
  • Вилікувати запалення допоможе сода
  • Розчини з сіллю – дешевий і ефективний засіб
  • Застосування хлоргексидину
  • Швидкий ефект забезпечить Ротокан
  • Ліки для полоскання і зрошення горла
  • Організм вагітної жінки особливо схильний ГРВІ і ангін. В таких випадках стає актуальним питання, чим полоскати горло при вагітності без шкоди для власного самопочуття і здоров’я дитини. Особливо важливо це при виборі аптечного лікарського засобу, адже далеко не кожен препарат підходить вагітної.

    Чим можна користуватися при болю в горлі

    Серед засобів, які використовуються при болю в горлі можна застосовувати традиційні медичні препарати або вдаватися до народних методиками лікування. Але перед використанням того або іншого засобу рекомендовано проконсультуватися з лікарем – тільки він достеменно знає, чим полоскати горло при вагітності.

    Чим полоскати горло при вагітності, достовірно знає ваш доктор

    Використовувані при застуді або ангіні лікарські засоби повинні відповідати наступним вимогам:

    • володіти вираженим терапевтичним ефектом;
    • бути нетоксичними для організму майбутньої матері і дитини;
    • не викликає ефекту звикання;
    • добре поєднуватися з іншими лікарськими препаратами.

    Засоби для полоскання володіють антисептичним, протизапальним і знеболюючим ефектом. Саме така комбінація потрібна для лікування захворювань горла. Ключовою умовою раціонального використання ліків, спрямованих на боротьбу із захворюваннями горла, є їх регулярне застосування. Не варто очікувати ефекту після 1-2 застосувань. Якщо стан не поліпшується, треба змінити ліки.

    Застосування розчину з фурациліном

    Використання розчину з фурацилинами дозволяє ефективно боротися з інфекційними захворюваннями. Пов’язано це з вираженою антисептичною дією ліків. Препарат ефективно знищує збудників більшості запальних захворювань горла, перешкоджає їх розмноженню. Також він належить до тих небагатьох медикаментозним засобам, які дозволені для використання під час вагітності.

    Фурацилін – одне з найбільш поширених засобів для полоскання горла.

    Для приготування розчину для полоскання потрібно 2 таблетки препарату подрібнити до стану порошку, який потім засипати в склянку і залити гарячою водою. Перемішати до отримання однорідного розчину. Після охолодження води отримане ліки можна використовувати за схемою – 2 рази/день протягом 2-3 діб. Якщо по закінченню цього часу стан не покращиться, потрібно змінити препарат.

    Категорично заборонено пити фурацилиновый розчин медикамент потрапляє в кровотік плоду, спричиняє токсичну дію на організм. Настійно не рекомендується перевищувати зазначені строки застосування препарату – це може викликати розвиток невриту, блювоту, алергічну реакцію.

    Полоскання з ромашкою

    Застосування розчину з ромашкою дозволить не тільки боротися із запаленням, але і прискорити загоєння пошкоджених тканин. Крім того, квіти ромашки мають заспокійливий ефект, дозволяють легше переносити нервові навантаження, протистояти стресу.

    Щоб приготувати розчин для полоскання потрібно 40 г сушених квітів рослини залити окропом і дати суміші настоятися протягом 15-20 хв. Використовувати отриманий розчин можна до восьми разів на день. Проте його суворо заборонено пити, оскільки це підвищує тонус матки, що може викликати передчасні пологи або викидень.

    Вилікувати запалення допоможе сода

    Всім знайома харчова сода допоможе вилікувати ангіну за відносно короткий час. Розчини з содою мають виражену антисептичну дію, знижують активність запальних процесів в тканинах. Щоб приготувати лікарський засіб, потрібно всього лише 1 ч. ложку соди розчинити в 1 склянці теплої води. Використовувати отримане ліки рекомендовано через ½ після їжі 3 рази/день.

    Оскільки сода сильно сушить слизові оболонки, заборонено перевищувати рекомендовану дозу і кратність прийому ліків. Якщо розвинулися сухість або виразки у роті, застосування розчину слід припинити і як можна швидше звернутися до лікаря.

    Розчини з сіллю – дешевий і ефективний засіб

    Ефективність звичайної харчової солі при лікуванні запальних захворювань горла дуже висока. Вони допомагають полегшити біль і печіння, змити відкладення відмерлих клітин і гною. Це викликане різким значним зміною водно-електролітного балансу в ротовій порожнині – бактерії гинуть за лічений час.

    Приготувати засіб гранично легко – 1 ч. ложку харчової солі розчиняють у 200 мл теплої негазованої води. Для більшої ефективності можна додати 5-8 крапель йоду. Полощуть горло протягом дня через кожні 1,5-2 ч. Категорично заборонено застосовувати гарячу воду. Це може викликати важкий опік.

    Застосування хлоргексидину

    Хлоргексидин використовується як антисептичний засіб з вираженим антибактеріальним ефектом. Препарат впливає на більшість відомих збудників мікробних інфекцій. Частота побічних ефектів або алергії на препарат мінімальна.

    Приготування розчину залежить від концентрації Хлоргексидину. Якщо під рукою препарат у концентрації 0,05% його не розводять. У тому разі коли концентрація ліки 0,2% його потрібно розвести теплою водою у співвідношенні 1 до 2. Якщо виникає кашель або перебиває дихання потрібно збільшити частку води в розчині.

    Швидкий ефект забезпечить Ротокан

    Препарат є рідким екстрактом ромашки та деревію – трав володіють антисептичним і протизапальним ефектом. До складу засобу входять концентрати календули. Завдяки останнім не тільки підсилюється дія зазначених компонентів, але і з’являється заспокійливий ефект.

    Слід уникати передозування Ротокана у зв’язку з тим, що в його складі міститься спирт, який при комбінації з календулою може посилити заспокійливий ефект. Його прояви можуть бути помітні не тільки з боку майбутньої матері, але і з боку плоду.

    Ліки для полоскання і зрошення горла

    Крім полоскань рекомендовано регулярно зрошувати хворе горло. Це дозволить посилити вплив на збудників захворювання, прискорити одужання. Рекомендовано поєднувати різні лікарські препарати. При цьому один повинен бути у формі спрею, другий – розчину для полоскань.

    чем можно

    Чому можна не тільки полоскати горло, але і зрошувати його, чи знає ваш доктор

    Добре себе зарекомендував Хлорофіліпт. Він дозволяє прискорити одужання в 2-3 рази. Ліки хоч і має природне походження, перед його застосуванням рекомендовано провести тест на алергічну реакцію. Якщо нічого не сталося – можна спокійно застосовувати засіб.

    У формі спрею і розчину випускається і Мірамістин. Він належить до місцевих антисептиків з широким терапевтичним спектром дії. Препарат не пошкоджує слизові оболонки і не проникає через них, тобто при проковтуванні не зробить шкоди для організму. Також засіб здатне стимулювати місцеву імунну відповідь. Для полоскання використовують 1 ст. ложку препарату. Рекомендовано повторювати процедуру кожні 3-4 години.

    Вагітність – період, коли організм жінки особливо схильний ангіні. Лікування не повинен бути присутнім лише один Фарингосепт або інші розсмоктуються таблетки. Високоефективні розчини для полоскання горла. Перед їх використанням слід проконсультуватися з лікарем.

    Також цікаво: промивання мигдалин