Чому у дитини сверблять очі і що при цьому робити

1794

Зміст:

  • Найбільш ймовірні причини свербіння
  • Чому у дитини сверблять очі
  • Що робити, якщо очі червоні, сверблять і сльозяться
  • Якщо у дитини сверблять очі, слід звернути увагу на супутні симптоми. Причин очного свербежу безліч, від алергічної реакції до інфекційних хвороб. Самостійно поставити діагноз навряд чи вдасться, тому потрібно йти в лікарню.

    Найбільш ймовірні причини свербіння

    Свербіж може виникнути несподівано або йому можуть передувати сухість, набряк, почервоніння. Можливо буде свербіти один або обидва ока. Неприємні відчуття можуть локалізувати безпосередньо в області слизової або століття.

    У дитини можуть свербіти очі з різних причин

    Симптоматика залежить від причини, а їх безліч:

    • Кон’юнктивіт. Це запалення кон’юнктиви – слизової оболонки. Воно може викликатися вірусами, бактеріями і грибками. Запальний процес супроводжується почервонінням, набряком, печінням. Хворий очей слезится, з’являється світлобоязнь, можливі гнійні виділення.
    • Алергічна реакція. Очний свербіж досить часто є ознакою алергії. Алергеном частіше виступають частинки, які літають в повітрі. Це пилок і пил. Рідше причиною алергічної реакції стає шерсть домашніх тварин, засоби побутової хімії. У дитини сильно сверблять очі, виникає світлобоязнь і посилюється сльозотеча. Як правило, до цих симптомів приєднується риніт та чхання. Особливість алергії в тому, що уражаються обидва ока.
    • Ячмінь. Це гнійне запалення волосяної цибулини вії або сальної залозі. Якщо у дитини ячмінь, свербить область навколо очей. Однак цього симптому передує припухлість століття і болючість. Якщо дитина відчуває свербіж, то ячмінь на стадії дозрівання.
    • Втома або синдром сухого ока. Дитина відчуває свербіж через перенапруження після тривалого перегляду мультиків або гри на телефоні. Очі стають червоними. Вони можуть сльозитися або навпаки, як у випадку з синдромом сухого ока, слизова пересихає.
    • Чужорідне тіло. Якщо дитина тре очі, вони почервоніли, спостерігається рясне сльозотеча, то виною може стати порошинка, піщинка, мошка. Чужорідне тіло доставляє сильний дискомфорт, свербіж, печіння, різь, відчуття піску.

    У немовляти можуть свербіти очі з-за інфекційних захворювань, алергії або непрохідність слізного каналу. При останній патології важлива своєчасна терапія, тоді можна обійтися без оперативного втручання. Якщо дитина тре очі, необхідно йти до офтальмолога.

    Чому у дитини сверблять очі

    Провокатором свербежу також може стати не висипання або легка травма. В обох випадках спостерігається незначне почервоніння слизової, інші симптоми відсутні.

    ПричинаПричину сверблячки встановить лікар

    Якщо на слизовій і століттях з’явилися сверблячі пухирці, швидше за все починається герпетична інфекція. Очі припухають, червоніють, дитині боляче моргати. Сверблячі червоні повіки і слизова – ознака трахоми. Це інфекційна хвороба з небезпечними наслідками, тому її потрібно лікувати вчасно.

    Почервоніння та свербіж повік зустрічається при блефариті. Це інфекційно-запальне захворювання, яке переважно викликається стафілококом.

    При свербінні потрібно в будь-якому випадку сходити до офтальмолога, який визначить, чому сверблять очі.

    Якщо дитина часто чухає оченята, а повіки набрякли і з’явилися гнійнички, варто виключити демодекоз. Збудником цього захворювання є кліщ демодекс, який паразитує на віях. Заразитися ним можна, якщо витирати обличчя чужим рушником.

    Що робити, якщо очі червоні, сверблять і сльозяться

    Для початку потрібно з’ясувати, чому з’явився свербіж. У цьому допоможе офтальмолог. Лікування залежить від причини. У дітей, які відвідують дитячий садок, не рідкість кон’юнктивіт. Захворювання заразне, запалення одного ока швидко переходить на інший, тому зволікати з терапією не можна. Необхідно позбутися від інфекції. Підійде антибактеріальна мазь і краплі. Потрібно застосовувати препарати для обох очей, навіть якщо свербить один.

    КрасныеЯкщо у дитини червоні очі, можна протерти їх міцною заваркою чорного чаю

    Для профілактики кон’юктивіту в майбутньому необхідно дотримуватися правил особистої гігієни. Не можна терти очі брудними руками, користуватися чужим рушником або носовою хусткою. Важливо вчасно лікувати нежить, оскільки інфекція може перейти на очі.

    Поширена серед дітей та алергія. Дитині потрібно давати антигістамінні препарати. Якщо алерген не відомий, слід відвідати алерголога. Лікар призначить комплексне обстеження.

    Якщо у дитини сверблять очі через перенапруження, варто обмежити час перегляду телевізора або комп’ютера. Симптоматика зникне сама собою.

    У разі блефариту або трахоми лікування тривале. Не обійтися без антибіотиків, протизапальних засобів. Більш оптимістичний прогноз при ячмені. При правильній терапії, шишка на столітті зникає за 5-7 днів. Для лікування застосовуються очні краплі і мазі, що мають протизапальну і антибактеріальну дію. Також дитині показані фізіотерапевтичні процедури.

    Ячмінь не можна видавлювати і прогрівати, не варто займатися самолікуванням. Якщо він перетворитися у великий гнійник, то може знадобитися хірургічне втручання. Операція можлива і при непрохідність слізного каналу. Якщо за допомогою масажу і очних крапель патологія не усунеться до 3-4 місяців життя малюка, то проводиться зондування. Процедура малотравматична, але болюча для немовляти.

    Якщо дитині в око потрапила смітинка, то достатньо промити його теплою водою і закапати антибактеріальні краплі, щоб не допустити інфікування.

    Демодекоз необхідно лікувати тільки в лікарні.

    Паразитарне захворювання важко піддається лікуванню. Дітям показано медикаменти і лікувальні процедури, які можливі тільки в стінах лікарні. Для профілактики поширення демодекса на шкіру обличчя, необхідно протирати шкірний покрив антисептиками. Після одужання важлива особиста гігієна.

    Лікування герпесной інфекції також має проходити під суворим наглядом лікаря. При неправильною схемою терапії противірусними препаратами можливі важкі ускладнення, аж до погіршення зору.

    Очний свербіж є симптомом як незначного подразнення слизової оболонки, так і досить важких захворювань. Деякі з очних хвороб можуть стати причиною погіршення зору, тому залишати без уваги той факт, що малюк тре очі, не можна.

    Дивіться далі: функціональна кардіопатія у дітей