З-за чого вилазить пупок при вагітності і на якому терміні

3129

Зміст:

  • У кого і на якому терміні вилазить пупок
  • Чому вилазить пупок
  • Що робити при дискомфорті в області пупка
  • Дозволена вагітним пірсинг на пупку
  • Організм майбутньої мами за дев’ять місяців перебудовується, змінюється і її зовнішність. Не треба дивуватися, що виліз пупок при вагітності. Це цілком природна, але не дуже приємна метаморфоза, пов’язана з певним дискомфортом. Просто бажано знати її причини і розуміти, чи може вона таїти в собі небезпеку.

    У кого і на якому терміні вилазить пупок

    Це відбувається не у всіх жінок. Якщо фігура струнка, зайві кілограми не відкладаються, живіт просто збільшується, а пупок може залишитися майже без змін. Але іноді у повних він ледь помітний, а у худих стає великим і опуклим.

    У жінок пупок при вагітності вилазить у другому триместрі

    Якщо він випирає і стає схожим на округлу гудзик, іноді навіть порозовевшую, нічого страшного. Це відбувається, коли дитина починає активно рости, а живіт помітно збільшується. Термін індивідуальний, залежить від комплекції, віку, інших особливостей, але найчастіше доводиться на другий триместр, починаючи з 24-го тижня.

    Чому вилазить пупок

    Це явище відбувається із-за постійного розширення матки і розвитку плоду. Живіт, непомітно збільшується на маленьких термінах, починає рости швидше, шкіра на ньому розтягується, м’язи напружуються. Внутрішні органи зміщуються, даючи місце дитині, і пупок вилазить назовні. Його розміри залежать від безлічі факторів.

    • Анатомічні особливості організму. Опуклість більш помітна, якщо у жінки вузький таз або неправильне розташування матки.
    • Наявність попередніх вагітностей. Якщо після народження першого малюка можна не замислюватися, чи повернеться в колишній стан маленький і акуратний пупок, то перед кожними наступними пологами опуклість видно на більш ранніх термінах і деякий час зберігається після появи дитини.
    • Фізична підготовка вагітної. У тренованих жінок м’язи пружні, довше витримують тиск, який чиниться виросла маткою.
    • Вік. Якщо майбутнім мамам більше 35 років, їх зв’язки вже не такі сильні через зменшеного вмісту колагену, пупок при вагітності вилазить і раніше виглядає не так привабливо, як у молодих дівчат.

    Крім незвичного і не надто приємного зовнішнього вигляду можуть з’являтися больові відчуття і невеликий дискомфорт, посилюється на пізніх термінах. Викликає його розширене пупкове кільце і розтягнута шкіра.

    При сильному болі бажано звернутися за консультацією до лікаря. На тлі вагітності у жінки може розвиватися пупкова грижа, виразка шлунка і запалення, проявлятися кишкова інфекція.

    Що робити при дискомфорті в області пупка

    Якщо майбутня мама відчуває себе нормально і зростаючий живіт не заподіює неприємних чи больових відчуттів, не потрібно хвилюватися з приводу пупка. Навіть потемніння навколо нього не говорить про патології і зникне після пологів. Причина для занепокоєння з’явиться, якщо він сильно виліз назовні, викликає постійну і гострий біль, що супроводжується запорами і нудотою.

    Вылез наружуЯкщо на пізніх термінах вагітності пупок виліз назовні, це нормально

    Якщо дискомфорт перетворився на загострення, не можна приймати знеболюючі засоби. Вони завадять діагностувати причину, можуть зашкодити розвиткові дитини. В цьому випадку як можна швидше зверніться до лікаря і пройдіть обстеження, щоб переконатися у відсутності небезпечних захворювань.

    Сильна біль може бути викликана запалення апендикса, діагностує яке тільки лікар. Без зволікання звертатися до нього при підвищенні температури, нудоти, болю в правому боці.

    Видалення пупкової грижі виконується під місцевою анестезією і не викликає особливої складності, але при вагітності пов’язане із загрозою для життя малюка. Тому до такого радикального способу вдаються лише в крайньому випадку, при появі небезпеки викидня. Після операції жінці слід носити спеціальний бандаж. Вона повинна дотримуватися дієти, не піднімати тяжкості, мазати пупок кремом.

    Дозволена вагітним пірсинг на пупку

    Прямого протипоказання для носіння цього стильного і оригінального прикраси для жінок в положенні немає. Але існує кілька аргументів проти нього:

    • При розтягуванні проколу в нього може потрапити інфекція. Отвір в шкірі збільшується, з’являються тріщини, які необхідно регулярно дезінфікувати, щоб не з’явилося запалення.
    • На пізніх термінах та під час пологів є ризик появи розривів і розтяжок на місці пірсингу. Вони викликають больові відчуття, загнивають, гояться довго.
    • Якщо виліз пупок при вагітності, не варто привертати до нього увагу. Він виглядає не дуже естетично, і будь-які прикраси на ньому виглядає безглуздо.

    Рішення, носити пірсинг, приймається жінкою самостійно. Але розумніше на час відмовитися від цього елементу і тим більше не робити проколи під час вагітності. Сумнівне задоволення здатне доставити безліч проблем.

    Отже, стирчить пупок на пізніх термінах вагітності – явище нормальне, не небезпечне для мами і майбутнього малюка, якщо не викликане гострими захворюваннями. Дехто, дивлячись на нього, намагаються визначити стать дитини, прогнозувати його майбутнє, але сенс у цьому навряд чи є.

    Читайте також: обвиття пуповини навколо шиї плода