Детальна інструкція, як користуватися тестом на вагітність

2121

Зміст:

  • Як працюють тести на вагітність?
  • Як робити тест на вагітність правильно?
  • Коли показує результат?
  • Скільки коштують тести на вагітність?
  • Є особливі правила, як робити тест на вагітність. Дотримуючись їх, жінка зможе отримати максимально правдиві дані, а в разі використання електронних приладів – навіть визначити приблизний термін виношування плоду.

    Як працюють тести на вагітність?

    Робота всіх подібних тестів будується на одному принципі, який і визначає, в який період і як правильно робити тест на вагітність. Як тільки всередині майбутньої мами відбувається запліднення, у неї починається активне вироблення гормону ХГЛ, необхідного для підтримки нормального перебігу вагітності. Хоріонічний гонадотропін виробляється тканиною хоріона і починається цей процес відразу після того, як ембріон закріпиться в матці.

    Для тесту на вагітність краще використовувати ранкову сечу

    З розвитком плоду рівень гормону стає вище. На ранніх термінах він збільшується в два рази кожні 2 доби. Як тільки гормон ХГЧ з’являється в сечі, на нього починають реагувати експрес-тести. Явних ознак вагітності в цей період зазвичай ще не спостерігається.

    Як робити тест на вагітність правильно?

    Більша частина тестів на вагітність використовуються за стандартною схемою. Щоб зробити їх правильно, потрібно:

  • Зібрати невелику кількість ранкової сечі в чистий контейнер. Деякі види тестів дозволяють обійтися без нього, наприклад, струменевий.
  • Занурити в зібрану сечу тест до спеціальної відмітки.
  • Почекати 7-8 секунд.
  • Розташувати тест горизонтально на сухій поверхні.
  • Через 4-7 хвилин дізнатися результат. Дві смужки або значок «плюс» означають вагітність.
  • Не варто довіряти результатам тесту, якщо минуло 10 і більше хвилин. В цьому випадку краще знову повторити процедуру, використовуючи нову тест-смужку.

    Крім паперових смуг з реагентом на кінці використовуються й інші варіанти тестів. Планшетний застосовується за такою ж схемою, але ємність для збору сечі йде з ним у комплекті. Покупець отримує і спеціальну піпетку для перенесення рідини на тест. Це дуже зручно і дозволяє легко впоратися із завданням навіть в похідних умовах.

    Зібраний піпеткою біоматеріал поміщається в спеціальне віконце. Залишається почекати кілька хвилин і дізнатися результат. Точний час залежить від особливостей приладу. Рекомендований термін очікування може доходити до 5-6 хвилин. Він зазначається на коробці від тесту. Результат з’являється в сусідньому віконці.

    Такий варіант визначення вагітності більш точний, ніж у простих тестів, але і ціна цього приладу в рази вище. Його краще використовувати для підтвердження першого позитивного результату, отриманого на найпростішої паперової тест-смужці.

    Якщо використовується струменевий тест, то ємність для збору сечі і зовсім не знадобиться. Тому його можна зробити навіть в громадському туалеті. Як користуватися виробом, підказують приписи від виробника: з тіста знімається ковпачок, після чого спеціальна поверхня з віконцем для результату поміщається під струмінь сечі на 5 секунд. Потрібну ділянку зазвичай відзначений стрілкою. Через 3-5 хвилин вже можна дізнатися результат.

    когда

    Струменеві тести показують відносно точний результат тоді, коли інші експрес-тести ще не працюють

    Струменеві тести не тільки дуже зручні у використанні, але ще й дозволяють дізнатися результат за 5 днів до затримки. Є у них і значний мінус – висока вартість.

    Ще один варіант тесту на вагітність – електронний. Він дорожчий, ніж інші, але у нього є незаперечна перевага – у разі позитивного результату в спеціальному віконці з’явиться тиждень виношування плоду. Результат вказується зрозуміло і чітко, тому заплутатися в показаннях складно. Про те, як користуватися таким тестом, а також як отримати найбільш точний результат, розповість інструкція. Зазвичай все відбувається за стандартною схемою – потрібно опустити кінчик в ємність з сечею. Довго чекати не доведеться, майже відразу почне з’являтися результат.

    Електронні тести не підходять для тривалого зберігання і демонстрації родичам. Вже через добу від результату на спеціальному екрані не залишиться і сліду.

    Неможливо однозначно сказати, який тест на визначення вагітності найкращий. Щоб отримати більш точний результат і не сумніватися в ньому, краще використовувати відразу кілька видів пристроїв для тіста. Якщо на декількох тестах результат буде відрізнятися, краще негайно звернутися до лікаря, щоб дізнатися точне положення.

    Коли показує результат?

    Гінекологи рекомендують використовувати бюджетні тести стандартної чутливості приблизно через 15-16 днів після овуляції. Якщо купується високочутливий варіант, то сподіватися на правильний результат можна дещо раніше – приблизно на 12 день.

    Как пользоваться

    Практично всі тести на вагітність використовуються за однією схемою

    Перед тим, як використовувати експрес-тест на вагітність, слід зрозуміти, регулярний чи у вас менструальний цикл. Бажано спочатку скористатися тестом для визначення овуляції. Вони також сьогодні продаються в кожній аптеці. Тільки коли такий тест покаже, що відбувся вихід яйцеклітини з яєчника, можна відраховувати дні і намагатися визначити вагітність.

    Якщо спеціального тесту під рукою не виявилося, то овуляцію вийде визначити за допомогою градусника, заміряючи базальну температуру вагінальним або анальним способом. Відразу після виходу яйцеклітини вона починає рости, підвищується на 0,3-0,5 градуса і тримається на цьому рівні до самого кінця циклу.

    Для вимірювання базальної температури однаково підходить і ртутний і електронний термометр. Кожен раз потрібно брати один і той же градусник.

    Якщо тест на вагітність показує дві слабкі смужки, варто повторити процедуру ще через пару днів. Не можна забувати, що будь-який товар може виявитися зіпсованим, неякісним, тому потрібно перестрахуватися.

    В цілому, краще не поспішати і дочекатися другого дня затримки. До речі, це один з пунктів керівництва до застосування більшості виробників подібних виробів, які вказують, як правильно робити тест на вагітність з допомогою конкретного приладу. Краще дотримуватися рекомендацій до конкретного виробу, щоб уникнути помилкових результатів.

    Скільки коштують тести на вагітність?

    Вартість тесту залежить від торговельної марки, складності пристрою. Найдоступнішими є тест-смужки. У них мінімальна чутливість, але після другого дня затримки вони також здатні точно визначити результат. Вартість однієї такої смужки в індивідуальній упаковці складає в середньому 80-120 рублів. Купити їх можна не тільки в аптеках, але навіть на касах в супермаркетах. Вони прості і зручні.

    Більш точні планшетні тести мають чутливість вище, а коштують приблизно від 100 до 170 рублів за 1 шт. Знайти їх простіше саме в аптеках. Ціна одного струминного тесту може доходити до 500 рублів. При бажанні можна відшукати товари від бюджетних виробників за 250-300 рублів. Якщо в ході використання виникають якісь питання, розібратися з ними допоможе інструкція до товару.

    Найдорожчими, як вже зазначалося вище, є цифрові/електронні тести. Це способи експрес-визначення вагітності новітнього покоління. Але от заплатити за один такий доведеться до 1,3 тис. рублів.

    Сучасний ринок пропонує покупцям величезний вибір експрес-тестів на вагітність. Кожен з них має свої плюси і мінуси. Головне достоїнство таких товарів – можливість отримати результат самостійно в домашніх умовах.

    Читайте далі: через скільки можна робити тест на вагітність